Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 31.10.2019)

Пшениця/ ячмінь
Протягом тижня котирування на пшеницю на Чиказькій та Паризькій біржах демонстрували негативну цінову тенденцію та сягнули рівнів середини поточного місяця. Даний спад можна пояснити хорошими темпами посівної кампанії озимої пшениці в США, які наразі випереджають середньорічні статистичні показники за п’ять років, хоча все ще відстають від очікувань учасників ринку. Крім того, скорочення темпів експорту пшениці походженням з США додатково посприяло спаду на ринку. Поліпшення погодних умов в Канаді та, як результат цього, активізація збирання ярої пшениці є додатковими стримуючими факторами для даної зернової. Незважаючи на вищезазначене, різкій корекції цінового тренду наразі заважає зниження прогнозної врожайності пшениці в Австралії та Аргентині.
Серед новин, що протягом останнього часу мали місце на ринку пшениці варто відзначити черговий тендер на її закупівлю, організований Єгипетським урядовим імпортером GASC. У його рамках було законтрактовано 235 тис. т продовольчої пшениці походженням з Франції, Румунії та України. Згідно з умовами поставки, відвантаження реалізованої партії припадає на період з 05 по 15 грудня 2019 року. На попередньому тендері, організованому 16 жовтня, обсяги законтрактованої продукції становили 405 тис. т, до числа переможців увійшли французькі, російські та українські експортери, а термін поставки припадав на третю декаду листопада.
Учасники ринку продовжують слідкувати за інформацією щодо імовірного введення експортних мит у Аргентині, саме на аргентинську пшеницю розраховують покупці з Південного-Сходу Азії як на найбільш конкурентну пропозицію, тож дане питання матиме вплив на ситуацію на ринку цієї культури та на формування цінового тренду.
Станом на 31 жовтня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу:   5500 – 5700 грн/т, 3-го класу: 5450 – 5650 грн/т, фураж: 5250 – 5575 грн/т.
Протягом останніх семи днів на фізичному ринку ячменю цінові ідеї продавців стабілізувалися і вже не демонстрували того зростання, яке відзначалося протягом жовтня. Така ситуація викликана динамікою котирувань пшениці на біржах у Чикаго та Парижі, які трохи відкотилися у порівнянні з попереднім тижнем та поступовим збільшенням пропозиції ячменю на ринку. Попит на ячмінь у напрямку Лівії демонструє певний прогрес, трейдери з цієї країни готові купувати ячмінь, а розрив між їх ціновими індикаціями та цінами потенційних продавців поступово скорочується.
Станом на 31 жовтня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 4750-5000 грн/т.
Кукурудза
По кукурудзі відзначається низька волатильність котирувань на біржі та слабка динаміка цін на фізичному ринку. Якщо для біржі актуальною залишається  відсутність явних драйверів у вигляді новин про зниження врожайності цієї культури в США, повернення експортного мита в Аргентині після президентських виборів, розвиток домовленості між США та Китаєм тощо, то спад активності на фізичному ринку пояснюється низьким рівнем попиту і невизначеністю з боку Китаю. Відмітимо, що Китай посідає четверте місце серед світових покупців за обсягами імпорту української кукурудзи за підсумками трьох маркетингових років.
Тим часом, польові роботи зі збирання кукурудзи в США просуваються найповільнішим темпом починаючи з 2009 року, що зберігає ризик негативного впливу різких похолодань на стан рослин, темпи дозрівання яких відстають від нормальних на даний період. За підсумком минулого тижня, американськими фермерами проведено обмолот на 41% від загальної збиральної площі (проти 30% – результату попереднього тижня). Минулого маркетингового року на аналогічну дату даний показник перебував на рівні 61%. Частка посівів кукурудзи у доброму та відмінному стані збільшилася на 2% до 58% проти 68% на аналогічну дату 2018/2019 МР. Очікувані на кінець тижня опади у вигляді снігу в північних штатах США (Міннесота, Північна Дакота, Монтана) завадять нормальному ходу збирання кукурудзи та сої в даному регіоні.
Як і очікувалося більшістю, вибори президента в Аргентині 27.10.2019 завершилися достроково (без другого туру) з перемогою Альберто Фернандеса (48% голосів), який офіційно вступить на посаду після інавгурації 10 грудня. Таким чином, у поверненні експортних мит на основні зернові та олійні культури вже мало хто сумнівається.
В Україні станом на поточну дату обмолот кукурудзи проведено на 70% збиральної площі (58% минулого тижня), а намолот становить 23 715 тис. т проти 21 663 тис. т на аналогічну дату минулого маркетингового року. Поточна врожайність по країні становить 6,78 т / га проти 6,97 т/га рік тому. Оцінка валового збору даної культури урожаю 2019 року знаходиться на позначці у 34 млн т.
Станом на 31 жовтня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні: 4400 – 4600 грн/т.

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме