Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 28.03.2019)

Пшениця/ячмінь
Серед подій, що мали місце поточного тижня на ринку пшениці, варто відзначити проведення тендеру єгипетським урядовим імпортером GASC. У його рамках було законтрактовано 120 тис. т продовольчої пшениці, а переможцем цього разу виявився експортер із США. Термін поставки згідно з умовами, припадає на період з 25 квітня по 05 травня 2019 року. Нагадаємо, що на попередньому тендері, проведеному наприкінці лютого, урядом Єгипту було закуплено 360 тис. т продовольчої пшениці, а до числа переможців увійшли трейдери з Франції, Росії, Румунії та України. Варто відзначити, що Єгипет повернув колишні умови по оплаті через 180 днів після поставки закупленої на тендерах продукції.
Погодні фактори у країнах-найбільших виробниках та експортерах пшениці продовжують перебувати у центрі уваги учасників ринку. Зайві опади в США все ще провокують логістичні проблеми та негативно позначаються на темпах посівної кампанії ярої пшениці, затримуючи її хід. Проте в американських фермерів залишається достатньо часу, аби завершити польові роботи з посіву у прийнятні терміни. Що ж стосується стану посівів озимої пшениці в США, зазначимо, що у порівнянні з минулорічним результатом у штатах, що належать до пшеничного регіону країни, стан рослин кращий. Для прикладу, у Канзасі у доброму та відмінному стані перебуває 52 % посівів пшениці проти 13 % на аналогічну дати минулого року, у Оклахомі – 74 % (проти 9 %).
Все більше занепокоєння серед експертів ринку пшениці викликає питання посушливих погодних умов у інших ключових регіонах для вирощування пшениці. Незважаючи на опади, що нарешті пройшли в Австралії, прогноз на найближчі декілька тижнів залишається невтішним – очікується повернення сухої погоди. Посушлива погода, у короткостроковій перспективі, прогнозується також у Канаді, деяких країнах ЄС та в Україні. Звичайно, зараз ці ризики складно назвати вагомими і поки ринок досить помірно реагує на них, але подальші погіршення погодних умов можуть спровокувати різку корекцію настроїв учасників ринку.
Станом на 28 березня закупівельні ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 6550 – 6650 грн/т, 3-го класу 6500 – 6615 грн/т, фураж 6200 – 6350 грн/т.
Наприкінці минулого тижня Саудівська Аравія нарешті оголосила довгоочікуваний для учасників ринку ячменю тендер на його закупівлю, проте замість 1-1,5 млн т цієї культури цей імпортер законтрактував лише 0,7 тис. т. Тендер скоріше створив тиск на рівень цін на ячмінь, аніж надав йому підтримку. Додатковий тиск на поточну цінову тенденцію на ринку цієї культури створює доволі ранній початок сівби ярого ячменю в країнах ЄС та Чорноморського регіону. За даними аналітичних джерел, цього року польові роботи стартували на 3-4 тижні раніше, аніж минулого року, та на тиждень раніше за середньорічні показники за останні 5 років.
Станом на 28 березня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5300 – 5700 грн/т
Кукурудза
Погодні катаклізми в США, що впливають як на псування біологічних активів на зернових складах, так і на перспективи майбутньої посівної кампанії, поряд з очікуванням публікації квартального звіту Мінсільгоспу США є основними новинами для формування тенденції на ф’ючерсному та на фізичному ринках кукурудзи. До ціноутворюючих факторів також можна віднести і відновлений оптимізм щодо перемовин між урядами США та Китаю (черговий обмін делегаціями продовжиться на поточному тижні). Міністерство сільського господарства США підтвердило продаж 300 тис. т кукурудзи до Піднебесної. Відзначимо, що законтрактована партія є найбільшою, як для однієї угоди за останні декілька років.
У Південній Америці протягом останнього часу спостерігаються доволі сприятливі для збиральної кампанії та розвитку врожаю кукурудзи погодні умови. На фоні цього, прогнози валових зборів на рівні 46 млн т для Аргентини та 95 млн т для Бразилії виглядають досить реалістично. Зазначимо, що сумарний врожай кукурудзи у вищенаведених країнах на 26 млн т перевищує показник минулого року і є основним фактором, що у довгостроковій перспективі чинитиме тиск на фізичний ринок цієї культури.
За даними вітчизняних експертів, станом на 20 березня з портів України відвантажено на експорт 17,7 млн т кукурудзи, з урахуванням цьогорічного валового збору на рівні 35,8 млн т, експортний потенціал до кінця поточного маркетингового року залишається колосальним. Проте відсутність активного попиту на кукурудзу українського походження на зовнішніх ринках, зокрема з боку Китаю, ЄС та Єгипту разом із високою пропозицією дешевшої південноамериканської кукурудзи стримують ціни на фізичному ринку від зростання.
Станом на 28 березня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5000 – 5250 грн/т.
 

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме