Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 24.01.2019)

Пшениця
Протягом поточного тижня ситуація, що сформувалася на ринку пшениці напередодні фактично не змінилася. Пропозиції продавців як фуражної, так і продовольчої пшениці залишаються практично на тому ж ціновому рівні. Найбільш активно покупці виявляють попит на фуражну пшеницю в напрямку Філіппін, де зараз регулярно проходять тендери. Крім того, покупці також активно ведуть пошук пропозицій на поставку фуражної пшениці в напрямку Ізраїлю, а також європейського Середземномор’я.
Пропозиція продовольчої російської пшениці на зовнішніх ринках відчутно скоротилася, що пояснюється її дефіцитом у портах РФ та відчутно вищими темпами експорту відносно минулорічного результату. Так, за інформацією Мінсільгоспу Росії обсяги відвантаження на експорт пшениці російського походження поточного сезону перевищують показник минулого року на аналогічну дату майже на 11 %. Основними ринками збуту для російської пшениці є Єгипет та Туреччина, проте протягом останніх декількох років РФ збільшувала поставки цієї культури на більш віддалені ринки, зокрема до В’єтнаму, Бангладеш, Філіппін та Індонезії. Зважаючи на зниження експортного потенціалу Росії, компетентні аналітичні джерела вважають, що за таких обставин, провідний світовий імпортер цієї культури – Єгипет, імовірно, переорієнтується на закупку американської пшениці у рамках майбутніх тендерів. До речі, на ринку з’явилися чутки про закупівлю приватними компаніями від 200 до 400 тис. т пшениці походженням з США з наступними планами реалізувати її до Єгипту. Варто зазначити, що державний імпортер Єгипту – GASC анонсував про зміни умови оплати за поставлену продукцію. Відтак, оплата по законтрактованим обсягам відбуватиметься одразу після надання продавцем відповідних документів, а не з 180-денною відстрочкою, як було раніше. На думку експертів, така ситуація призведе до збільшення кількості учасників у тендерах, а також може посприяти зниженню цінових пропозицій експортерів. У цілому учасники ринку перебувають в очікуванні наступного тендеру GASC, який вірогідно відбудеться незабаром.
Станом на 24 січня ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 7000 – 7360 грн/т, 3-го класу 6900 – 7300 грн/т, фураж 6800 – 7000 грн/т.
Кукурудза/ Ячмінь
Протягом останнього часу на ринку кукурудзи не було будь-яких новин фундаментального характеру, здатних вплинути на сформований напередодні ціновий тренд. Відсутність видимих зрушень у переговорах між США та Китаєм продовжує формувати у трейдерів почуття невизначеності і, відповідно, стриманості у прийнятті торгівельних рішень. У цілому на сьогодні існує ряд факторів, здатних у короткостроковій перспективі розвернути цінові настрої учасників як на ф’ючерсному, так і на фізичному ринках кукурудзи. До таких належать: подальше просування переговорів між урядами США та КНР, прогноз погодних умов у Південній Америці (зокрема Аргентини та Бразилії), динаміка цін на нафту, публікація очікуваного балансового звіту Мінсільгоспу США. Нагадаємо, що через проблеми з фінансуванням звіт Міністерства сільського господарства США у січні так і не було опубліковано, а інформація про дату виходу наступного балансу поки відсутня. Серед решти новин варто відзначити, що наприкінці минулого тижня Туреччина провела тендер на закупівлю кукурудзи. У його рамках було законтрактовано 342 тис. т цієї культури з поставкою, що припадає на 2 періоди, а саме у лютому та березні.
Що ж стосується ситуації на ринку кукурудзи Причорноморського регіону, варто відмітити зростання індикацій продавців, чого однозначно не можна сказати про купівельний попит, ціновий рівень покупців фактично залишається незмінним. На вітчизняному ринку також спостерігається зростання закупівельних цін трейдерів, яке зумовлене необхідністю виконання експортерами своїх зобов’язань перед імпортерами за наявності логістичних проблем при доставці збіжжя до порту (нестача вагонів, складні погодні умови на всій території країни).
Станом на 24 січня ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5425 – 5550 грн/т.
Всупереч прогнозам більшості учасників ринку, Саудівська Аравія протягом минулого тижня не оголосила про проведення тендеру на закупівлю ячменю. Нагадаємо, що цей імпортер, традиційно, виходить на ринок один раз на два місяці та контрактує 1 млн т цієї культури. Ймовірно, очікуваний тендер Саудівської Аравії відбудеться протягом найближчих двох-трьох тижнів і, певною мірою, задасть тон ринку ячменю та призведе до активізації покупців та продавців у цілому.
Станом на 24 січня ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 6800 – 7050 грн/т.
 
 
 

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме