Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 23.03.2018)

Пшениця/ячмінь
На ф’ючерсному ринку пшениці поточного тижня відмічалося різке зниження її котирувань. Причиною зниження вартості ф`ючерсних контрактів стали рясні дощі, що мали місце в «пшеничному» регіоні США минулими вихідними. Нагадаємо, що посушливі погодні умови, що протягом тривалого часу панували у штатах – ключових виробниках даної зернової, надавали основну підтримку висхідному ціновому тренду. Зважаючи на поточний стан значної частини посівів пшениці в США, фізичний ринок не так жваво, як ф’ючерсний, відреагував на тимчасове покращення погодних умов, все залежатиме від подальшої інформації щодо стану рослин. Останні оцінки є досить невтішними, для прикладу: у штаті Канзас (лідер з виробництва цієї культури у США) у доброму та відмінному стані перебуває лише 11 % посівів (-1 % до результату попереднього тижня та -16 % до минулорічного показника на аналогічну дату).
Станом на 23 березня ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 5800-5970 грн/т, 3-го класу: 5670-5900 грн/т, фураж: 5540-5780 грн/т.
На світовому ринку ячменю приватні компанії не проявляють значного інтересу до закупівлі даної культури урожаю 2017 року. Однак, варто зазначити, що державна зернова організація Саудівської Аравії оголосила про проведення тендера за закупівлю ячменю з поставкою у травні-червні, плановий обсяг закупівлі складає близько 1 млн т. Дедалі частіше покупці цікавляться новим урожаєм ячменю та спостерігають за новинами стосовно погодних умов та ходу польових робіт в основних країнах його виробництва та експорту. Увага учасників ринку зосереджена на затримці сівби ярового ячменю у Європейському Союзі, Росії та Україні, що спричинена несприятливими погодними умовами.
Станом на 23 березня ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5850-5925 грн/т.
Кукурудза/соя
Протягом останнього часу на ф’ючерсному та фізичному ринках кукурудзи спостерігалося стрімке зростання цін, проте поточного тижня відмічаємо зниження їх рівня.
Новини з Латинської Америки залишаються у центрі уваги основних учасників ринку, вони продовжують слідкувати та ходом польових робіт на цьому континенті. Деталізуючи інформацію про темпи збирання врожаю кукурудзи в Бразилії, відмітимо їх відставання від середньорічних результатів. Так, станом на поточну дату місцевими фермерами обмолочено 34 % від прогнозованої площі до збирання (проти 45 % в середньому за 5 років). Паралельно зі жнивами кукурудзи виробники даної культури завершують сівбу другого врожаю, наразі засіяно 92 % від запланованої площі (перевага середньорічного результату є незначною та складає 4 %). В Аргентині збирання кукурудзи поки не набуло масового характеру, згідно з даними компетентних джерел, обмолот становить 8% від площі виділеної під її вирощування. Слід зауважити, що середній показник врожайності все ще поступається результатам попередніх років та становить 6,6 т/га. З активізацією темпів збирання кукурудзи Південна Америка посилить свою присутність на зовнішніх ринках, що призведе до зростання і так доволі високої конкуренції між основними експортерами.
Станом на 23 березня ціни в портах України на кукурудзу перебували в діапазоні 5530- 5900 грн/т.
Новини про ймовірне збільшення посівної площі, виділеної під вирощування соєвих бобів у США, разом із певним покращенням погодних умов в Аргентині призвели до формування низхідного цінового тренду як на ф’ючерсному, так і на фізичному ринках сої. У Бразилії темпи збирання соєвих бобів випередили середньорічні результати на 3 %, станом на поточну дату їх виробниками проведено обмолот на 58 % від прогнозованої площі до збирання.
Станом на 23 березня ціни в портах України на сою перебували в діапазоні 12 600-13 300 грн/т.

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме