Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 22.08.2018)

Пшениця/ Ячмінь
Фізичний ринок пшениці на цей момент знаходиться під тиском через зниження котирувань на Чиказькій біржі та біржі МАТІФ. Просідання ф’ючерсного ринку почалося після публікації звіту Мінсільгоспу США і триває через нестачу свіжих негативних новин і відсутність дефіциту пропозиції пшениці на фізичному ринку.
Фактором, що наразі утримує увагу учасників ринку, є питання можливого введення обмежень щодо експорту російської пшениці. Справа у тому, що поточного маркетингового року валовий збір пшениці в РФ прогнозується на рівні нижчому за минулорічний, а саме 68 млн т проти 85 млн т. Минулого тижня Мінсільгоспом РФ була проведена нарада з найбільшими експортерами зернової групи. Обговоренню підлягало питання щодо прогнозованого балансу виробництва пшениці в країні, її споживання та планів по експорту до кінця сезону. Наразі ведуться розмови про те, що обмеження експорту може бути введене після досягнення позначки проекспортованого зерна пшениці та ячменю з портів Росії на рівні 30 млн т. На думку агентства “Reuters”, у зв’язку з цим, у найближчі декілька місяці російські експортери збільшать кількість постачань пшениці на зовнішні ринки, що, у свою чергу, призведе до зростання конкуренції між Причорноморськими трейдерами. У другій половині маркетингового року (січень-червень 2019 р.) темпи експорту російського зерна, навпаки, сповільняться (через сезонний фактор). Разом з тим, якщо ризик експортних обмежень зросте, трейдери стануть більш обережними при підписанні зовнішньоекономічних контрактів на постачання пшениці. Деякі російські експортери сподіваються, що тридцятимільйонний експортний бар’єр, буде переглядатися по мірі того, як відбуватиметься збір урожаю пшениці. Позитивним моментом є те, що російські експортери мають змогу поточного сезону пристосовувати свої бізнес-плани до потенційних обмежень, на відміну від ситуацій, що мали місце у 2010 та 2015 роках. Нагадаємо, що 2010 року Росія, після поганого врожаю, приголомшила зовнішні ринки повною забороною експорту. У 2015 році уряд використовував неформальні заходи для обмеження експорту, що ускладнило трейдерам виконання своїх форвардних контрактів.
Станом на 22 cерпня ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 6 475 – 6 850 грн/т, 3-го класу 6 200 – 6 700 грн/т, фураж6 000 – 6 300 грн/т.
Протягом поточного тижня новин на ринку ячменю було не багато. Інформація з полів продовжує перебувати у центрі уваги учасників ринку. У Росії, за оперативними даними місцевих аналітичних агентств, темпи жнив озимого та ярого ячменю випереджають минулорічний результат. Так, станом на поточну дату місцевими фермерами проведено обмолот на площі 4,5 млн га проти 3,5 млн га попереднього сезону. В Україні польові роботи зі збирання ячменю фактично завершені, а намолот складає 7,5 млн т, хоч такий результат і поступається минулорічному врожаю у 8,6 млн т, проте перевищує попередні очікування учасників ринку, що з початку сезону перебували в діапазоні 6,5 – 7 млн т.
Станом на 22 серпня ціни в портах України на ячмінь наступні: 6 900 – 7 100 грн/т.
Кукурудза
Поточного тижня особливих подій на ринку кукурудзи не відбувалося. Біржові котирування продовжили свій знижувальний тренд на тлі позитивних новин із перших проінспектованих штатів, де групи фермерів, трейдерів та аналітиків спільно проводять інспекцію полів для визначення реального показника урожайності американської кукурудзи. Фінальні інспекції в середньому по США, можуть стати імпульсом для руху біржових котирувань, а їх напрямок буде залежати від отриманих фахівцями результатів.
Триваюча високим темпом девальвація бразильського реала і аргентинського песо підтримує і так непогану конкурентоспроможність регіональних експортерів. На сьогодні американська і аргентинська кукурудза продовжують залишатися найдешевшими на ринку, а питання про можливе скасування мита на американську кукурудзу в ЄС дає підстави європейським переробникам займати вичікувальну позицію, не поспішаючи купувати кукурудзу з Причорномор’я.

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме