Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 20.07.2018)

Пшениця
Серед подій, що останнім часом відбувалися на ринку пшениці, варто відмітити тендер, проведений Єгипетським урядовим імпортером – GASC. У його рамках було закуплено три партії продовольчої пшениці російського походження. За інформацією, наданою операторами ринку, цінові пропозиції трейдерів із РФ виявилися набагато нижчими, аніж пропозиції інших учасників. Відмітимо, що нещодавня заява Міністерства сільського господарства Росії, що стосувалася зниження оцінки виробництва пшениці в цій країні до 64,4 млн т, стала для більшості експертів ринку досить несподіваною. Довідково: в останньому звіті Мінсільгоспу США цей показник прогнозується на рівні 67 млн т, у той час як приватні аналітичні агентства у своїх прогнозах дотримуються рівня у 69-70 млн т. Остаточні висновки робити поки зарано, проте в будь-якому випадку, прослідковується чітка тенденція зниження присутності російських продавців на зовнішніх ринках поточного маркетингового року у порівнянні з минулорічним результатом, що матиме позитивний ефект для вітчизняних експортерів пшениці.
Що ж стосується новин з решти країн світу, то відмітимо, що в США поточні погодні умови сприяють американським виробникам у веденні польових робіт зі збирання озимої пшениці. Негативні новини продовжують надходити з Австралії, де посіви пшениці все ще страждають від посухи. В Аргентині, незважаючи на сприятливі погодні умови під час сівби, стан посівів пшениці поступається минулорічному показнику та очікуванням експертів, тож надалі увага учасників ринку буде зосереджена на цій інформації.
Цьогорічні темпи збирання пшениці в Україні вдвічі перевищують минулорічний показник. Станом на 19.07.2018 року вітчизняними виробниками проведено обмолот на 61 % збиральної площі та намолочено більше 13 млн т збіжжя.
Станом на 20 липня ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 5700-5850 грн/т, 3-го класу 5600-5700 грн/т, фураж 5350-5450 грн/т.
Ячмінь
Незважаючи на активне зростання закупівельних цін на ячмінь, що спостерігалося протягом останнього часу на вітчизняному ринку країни, на зовнішніх ринках активності значно менше. Середня закупівельна ціна на останньому тендері Саудівської Аравії, що був проведений минулого тижня, поступається попередній ціні на 3 дол/т. Відмітимо, що предметного попиту з боку інших країн-імпортерів наразі немає, у зв’язку із поточною відносно високою ціною на ячмінь.
Основна увага учасників залишається зосередженою на новинах про хід польових робіт у країнах-найбільших товаровиробниках та експортерах цієї культури. Так у Росії, згідно з даними, опублікованими компетентними джерелами, на сьогодні збиральна кампанія проведена на 8 % збиральної площі, в Україні, станом на поточну дату, обмолот проведено на 54 % площі, виділеної під вирощування ячменю, що випереджає минулорічні показники.
Станом на 20 липня ціни в портах України на ячмінь перебувають в діапазоні: 5900-6050 грн/т.
 

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме