Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 15.11.2018)

Пшениця/ячмінь
У оновленому звіті Мінсільгоспу США цьогорічне світове виробництво пшениці було переглянуто у сторону збільшення (+2,59 млн т до 733,5 млн т), в основному, за рахунок підвищення прогнозу валового збору даної культури в Китаї. Для США та ЄС дані показники залишилися на попередніх рівнях – 51,3 млн т та 137,6 млн т відповідно. Оцінка виробництва пшениці в Австралії, доволі очікувано для учасників ринку цієї культури, зазнала зниження та наразі становить 17,5 млн т (-1 млн т до звіту опублікованого у жовтні). Перехідні запаси у світі на кінець поточного маркетингового року, на думку американських експертів, складуть 266,7 млн т, що перевищує оцінку минулого місяця більш ніж на 6,5 млн т. Для України прогноз виробництва був незначно відкоригований у сторону зниження, а саме: до 25 млн т проти 25,5 млн т, а очікування щодо обсягів експорту та перехідних запасів залишилися на попередніх рівнях – 16,5 млн т та 0,6 млн т відповідно.
Станом на 15 листопада ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 6600–7000 грн/т, 3-го класу: 6600-6900 грн/т, фураж: 6300-6650 грн/т.
Минулого тижня аналітики Міністерства сільського господарства США продовжили поетапне коригування своїх прогнозів щодо світового балансу по ячменю. У оновленому звіті американські експерти знизили оцінки виробництва даної культури в Австралії та Канаді (на 0,4 млн т та 0,3 млн т відповідно). Відмітимо, що очікування національних служб статистики все ще відстають від оновленого прогнозу Мінсільгоспу США на 0,5 млн т для Австралії та 0,3 млн т для Канади. У той же час попит з боку Китаю продовжують оцінювати на 1,5 млн т вище результатів за два попередні роки, що доволі сумнівно з огляду на 25% відставання темпу імпорту ячменю Китаєм в поточному маркетинговому році в порівнянні до минулого. Що ж стосується оцінки попиту на ячмінь з боку Саудівської Аравії, то вона зросла на 0,4 млн т.
Станом на 15 листопада ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні – 7100-7350 грн/т.
Кукурудза
Оновлений звіт Міністерства сільського господарства США, який було опубліковано наприкінці минулого тижня, на тлі масштабного перегляду виробництва кукурудзи в Китаї до 256 млн т (проти 225 млн т у жовтневому балансі), слідом за китайським статистичним бюро, приніс більше запитань, аніж відповідей. Проте, за вирахуванням даних по КНР, оцінка світових перехідних запасів на кінець 2018/19 маркетингового року зменшилася лише на 0,8 млн т, чого явно недостатньо для впевненого зростаючого тренду на ф’ючерсному ринку та будь-якого зростання рівня цін на кукурудзу на фізичному ринку. Зазначимо, що незначне зниження  показника врожайності  та виробництва кукурудзи в США було компенсовано приростом урожаю, як в Україні, так і в ряді інших країн.
Щотижневий перегляд виробництва української кукурудзи в сторону збільшення жодним чином не сприяє зростанню цін на внутрішньому ринку. Аналітики Мінсільгоспу США в останньому балансовому звіті оновили оцінку урожаю кукурудзи 2018 року до рівня у 33,5 млн т. Відмітимо, що прогнози деяких учасників ринку досягають навіть позначки в 35-36 млн т. Станом на поточну дату вітчизняними фермерами обмолочено 87% збиральної площі, а намолот складає 30 млн т. Очікуване погіршення погодних умов після 19 листопада, в цілому по країні, швидше за все, матиме негативний вплив на хід польових робіт та призведе до затримки збирання, тим самим збільшить ризик настання холодів до закінчення обмолоту кукурудзи.
З початку поточного сезону з портів України було відвантажено на експорт близько 3,3 млн т кукурудзи, 85% з якої було реалізовано до країн ЄС. Довідково: цьогорічні обсяги експорту до Європейського Союзу істотно перевищують минулорічні результати. Так, протягом 2017/2018 маркетингового року частка експорту до ЄС у структурі загального експорту української кукурудзи становила близько 55%.
Станом на 15 листопада ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4880-5000 грн/т.

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме