Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 05.03.2019)

Пшениця
Протягом минулого тижня під тиском стрімкого зниження котирувань на ф’ючерсному ринку негативна цінова тенденція взяла верх і на фізичному ринку пшениці. Такий розвиток подій виявився доволі неочікуваним для переважної більшості учасників ринку. Негативні цінові настрої на біржі і бажання гравців збільшити короткі позиції настільки сильні, що їх не змогли змінити навіть кілька новин, які за всіма ознаками мали б надати ринку протилежний ефект. Зокрема, мова йде про оцінки експортних продажів американської пшениці, а саме про фактичне підтвердження давно очікуваного прогресу в експорті американської зернової. Так, опубліковані вперше з початку поточного календарного року оцінки експертів перевищили максимальні очікування учасників ринку цієї культури. За інформацією аналітичних джерел, станом на середину лютого з портів США було фактично відвантажено 20,6 млн т пшениці. Довідково: минулого маркетингового року на аналогічну дату цей показник перебував на рівні 22,5 млн т. Обсяги законтрактованої пшениці (у тому числі обсяги продажу нового урожаю цієї культури) становлять 29 млн т (проти минулорічного результату у 28,9 млн т). Нагадаємо, що цьогорічний прогноз експорту американської пшениці, згідно з останнім звітом Міністерства сільського господарства США, становить 27,2 млн т пшениці. Крім вищенаведеного фактору, не посприяла зростанню цін і публікація оцінок стану посівів озимої пшениці у США. У всіх штатах, окрім Канзасу та Північної Дакоти, кількість посівів у доброму та відмінному стані істотно знизилася у порівнянні з показниками попередніх періодів, у середньому зниження перебуває в діапазоні 8-10 %. В інших країнах Північної півкулі поки немає серйозних проблем із погодою і станом посівів.
Що ж стосується ситуації на українському ринку пшениці, варто зазначити, що під тиском цінової тенденції, що склалася на зовнішньому ринку, закупівельні ціни вітчизняних трейдерів останнім часом демонструють зниження.
Станом на 05 березня закупівельні ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 6400 – 6570 грн/т, 3-го класу 6400 – 6510 грн/т, фураж 6100 – 6400 грн/т.
Кукурудза/ячмінь
Протягом минулого тижня сформована на ринку кукурудзи негативна цінова тенденція продовжила своє панування. Фізичний ринок цієї культури продовжує перебувати у стані перенасичення та відсутності активного інтересу з боку країн-основних імпортерів цієї культури. Ф’ючерсний ринок, аналогічно до фізичного, також продовжує демонструвати негативну цінову динаміку, що спричинена перш за все прогнозами збільшення посівних площ під кукурудзою в США наступного маркетингового року. Очікуване збільшення кількості ріллі під кукурудзою, на думку аналітиків, відбудеться за рахунок зниження кількості посівних площ, виділених під вирощування сої. Ще однією причиною, що створює тиск на ціновий тренд, є відсутність конкретних домовленостей між США та Китаєм (всупереч оптимістичним заявам, що надходять від обох сторін). Таке зволікання у переговорному процесі між США і КНР позбавляє продавців із Причорноморського регіону шансів отримати кращі цінові пропозиції у короткостроковій перспективі, що негативно позначається і на фізичному ринку України безпосередньо. Як відзначають експерти, у разі досягнення домовленості між урядами США та КНР, Україна втратить один із ринків збуту, оскільки інтерес Китаю буде, загалом, націлений на американську кукурудзу.
Станом на 05 березня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4850 – 5200 грн/т.
Минулий тиждень на ринку ячменю пройшов за сценарієм попередніх тижнів – Саудівська Аравія так і не з’явилася на ринку та не оголосила очікуваний трейдерами тендер на закупівлю ячменю. Тож, як результат, основні продавці цієї культури в черговий раз продовжили знижувати свої цінові пропозицій у спробах пошуку попиту на інших ринках збуту та залучення покупців з інших країн. Проте деякі тендери все ж відбулися. До таких належать тендери, організовані Алжиром та Тунісом. Так, Алжир на тендері, проведеному минулого тижня законтрактував 120 тис. т ячменю (замість запланованих 50 тис. т) із періодом поставки, що припадає на другу половину березня. Туніс також закупив більше ячменю, аніж планувалося напередодні – 100 тис. т проти 75 тис. т.
Станом на 05 березня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5800 – 6050 грн/т.
 

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме