Рекорди 2018: зводячи унікальний флот, суднобудівники збільшують обсяги з обробки металу

Сьогодні, вперше в історії України, аграрна компанія займається відродженням вітчизняного судноплавства і суднобудування, даючи поштовх і іншим галузям економіки країни: промисловості, будівництву, металургії тощо.
Сьогодні «НІБУЛОН» – не лише лідер українського суднобудування, а й один з основних споживачів українського суднобудівного металу. Реалізація нашої суднобудівної програми позитивно впливає на зростання рівня споживання сертифікованого вітчизняного суднобудівного металу і роботу Регістру судноплавства України в цьому питанні.
Інвестиційна програма компанії «НІБУЛОН» – це рушійна сила розвитку економіки України. І рекордні показники, досягнуті нами у 2018 році, стали тому підтвердженням.
Щороку суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» збільшує обсяги обробки металу. У 2018 році тут було перероблено рекордні 6,4 тис. тонн суднобудівного металу. Це найбільший показник з початку роботи підприємства. У компанії з гордістю звітують: усього за п’ять років на заводі було оброблено більше 22 тис. тонн продукції українських металургійних підприємств.
Така активна реалізація суднобудівної програми компанії є позитивним сигналом для українських металургів. Флот компанії, який у  найближчі роки складатиме 100 суден, будується з українського металу, щоб ходити під українським прапором українськими водними шляхами. До речі, минулого року «НІБУЛОН» взявся і за організацію транспортування річкою української металопродукції, збільшуючи тим самим номенклатуру власних вантажів.
Усе це було б неможливим, якби не проведення великомасштабної реконструкції нібулонівського суднобудівного підприємства, що дозволило заводу не лише значно збільшити об’єми обробки металу, а й вийти на практично самостійний цикл його обробки (із залученням сторонніх організацій галузі винятково для специфічних робіт). На сьогодні аналогів таким виробничим потужностям в Україні немає. Ідеться і про введення в експлуатацію цеху металообробки з надсучасним обладнанням від провідних виробників світу, і збірно-секційного цеху, який один лише здатний виготовляти близько 4000 т металоконструкцій на рік, і реконструкцію сліпу до 140 метрів, завдяки чому стало можливим будувати та обслуговувати повнокомплектні 140-метрові судна. У листопаді 2018 р. кранове господарство суднобудівного заводу «НІБУЛОН» поповнилося новим більш потужним краном німецької фірми Liebherr-MCCTEC Rostock GmbH. Електрогідравлічний поворотний портальний кран LPS180 вантажопідйомністю до 42 т стане невід’ємною з’єднувальною ланкою між новим збірно-секційним цехом заводу і стапельним майданчиком і безумовно виведе його на новий рівень.
Робота суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» – ледь не єдиного в нашій країні підприємства, яке спеціалізується на побудові сучасних повнокомплектних суден, – набирає обертів із року в рік. Тут народжується найсучасніший флот в Україні. Сьогодні зі стапелів суднобудівно-судноремонтного заводу майже щомісяця на воду спускається нове судно.
Тільки минулого року на воду було спущено 8 суден, кожне з яких так само стало унікальним рекордом компанії. 3 березня 2018 р. з реконструйованого сліпу заводу «НІБУЛОН» на воду спущено перше 100-метрове судно – несамохідне судно проекту В5000. Цей спуск ознаменував новий етап у житті нібулонівської верфі: на заводі завершився черговий етап реконструкції підприємства, а саме перебудова заводського сліпу, що передбачала будівництво двох додаткових підйомно-спускових та відкатних доріжок, що дозволяє будувати та обслуговувати повнокомплектні судна довжиною 100 м.
А у травні 2018 року світ побачив перший багатоцільовий морський буксир проекту Т3500, що є одним з найсучасніших проектів, збудованих на суднобудівному заводі «НІБУЛОН». Буксири Т3500 – перші судна такого класу і призначення, спущені в Україні за останні 13 років! У вересні 2018 року до дня народження рідного міста, яке відзначило своє 229-річчя, компанія «НІБУЛОН» не лишилася осторонь подарунків та подарувала миколаївцям дивовижне водяне шоу буксира проекту Т3500. Водяне шоу компанії зібрало величезну кількість позитивних відгуків і овацій.
Сьогодні флот компанії вже складає 71 судно і зупинятися на досягнутому суднобудівники не збираються. У цьому році ми збудуємо ще вісім. Наша мета – збудувати флот, що транспортуватиме 4 млн тонн зерна річками на рік. У найближчі дні в експлуатацію буде введено вантажовідвізні самохідні шаланди. Зараз на суднобудівному заводі триває будівництво першого 140-метрового судна компанії  – самохідного перевантажувача проекту П-140 з двома крановими частинами вантажомісткістю 13 400 куб. м та продуктивністю 18 000 т/добу. До початку навігації в експлуатацію буде введено чотири буксири проекту POSS-115. Таким чином, «НІБУЛОНівський» флот поповнюється згідно з виробничою програмою компанії і до кінця 2019 року складатиме вже 80 суден.
Про інші нові рекорди компанії, здобуті у 2018 році, читайте у наших наступних новинах.

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме