«НІБУЛОН» наголошує на важливості підтримки портів Дунаю з боку держави та Румунії 

«НІБУЛОН» продовжує активно розвивати канал експорту через Ізмаїл (філія «Бессарабська»), який між тим є дорожчим за порти Великої Одеси в середньому на 8-10 доларів за тонну. В компанії переконані – у ситуації, коли Миколаїв як конкурентний ринок перевалки збіжжя заблокований, покладатись на експорт лише через глибоководні порти Великої Одеси не варто, адже ситуація в Чорному морі може різко змінитись.

Завдання ж «НІБУЛОНу» залишається незмінним – гарантувати партнерам-агровиробникам стабільні перевезення їхньої продукції до світових ринків. 

Диверсифікуючи канали експорту, «НІБУЛОН» домовився про стратегічне партнерство із Українським Дунайським пароплавством. Днями з Ізмаїлу до порту Констанца вже вирушив перший баржевий караван, завантажений на зерновому терміналі філії «Бессарабська».   

Водночас в «НІБУЛОНі» наголошують на важливості підтримки портів Дунаю з боку держави.  

Михайло Різак, директор із взаємодії з органами влади, коментуючи це питання, зокрема, підкреслює: 

«12 травня 2022 року Єврокомісія ухвалила резолюцію з питань розвитку «Шляхів солідарності» як альтернативну Чорному морю. Ми переконані, що Дунай уже проявив себе як шлях, який забезпечує економічну безпеку країни, і потребує системної підтримки.   

На нашу думку, держава повинна дбати про конкурентний статус шляхів через порти Дунаю з глибоководними портами Великої Одеси. Одним із перших кроків може стати включення Ізмаїлу до переліку станцій, які можуть отримувати знижку в розмірі 30% для експортних перевезень сільськогосподарської продукції, незалежно від станції завантаження. Також доцільно евакуювати понад 100 одиниць цивільних суден із Миколаєва для роботи на річці Дунай та імплементувати кращі практики країн ЄС щодо розвитку внутрішніх водних шляхів, наприклад, Директиву ради 2003/96/ЄС в частині скасування акцизу для водного транспорту. 

Таким чином Україна матиме розвинену інфраструктуру і, в разі повторення ситуації з блокуванням Чорного моря, буде мати можливість обробити всі експортні та імпортні вантажі через порти Дунаю. У свою чергу інвестори, інвестуючи у розвиток Дунайського регіону, будуть розуміти: Дунай матиме конкурентний статус та вантажопотоки.   

Для розвитку Дунайського регіону важлива підтримка й з боку Румунії в напрямку стимулювання конкурентоздатності Констанци. Зокрема, в Україні для розвитку внутрішнього водного транспорту скасовані плати за шлюзи, за використання Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу, лоцманська проводка для роботи із суднозаходу в Миколаїв для суден класу ріка-море.  

Якщо Румунія зацікавлена отримувати та обробляти вантажопотік України в порту Констанца, вона також має вживати заходів забезпечення конкурентного статусу порту з глибоководними портами Одеси: скасувати канальний збір для суден із Дунайських портів України, плату за лоцманів, впровадивши практику безлоцманського проходження кваліфікованими судноводіями, тощо.  

Ми сподіваємось на взаємний рух на зустріч одне одному, адже маємо спільну мету – продовжувати годувати світ разом». 

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме