Відкритий лист редакції НікВєсті

На жаль, змушені констатувати, що практика поширення неправдивої та негативної і в переважній більшості вже спростованої нами інформації, дуже часте явище на сайті НікВєсті. Такий підхід точно не додає професійності, не збільшує довіру та не покращує репутацію вашого видання.

20 березня 2019 року на сайті http://nikvesti.com була опублікована інформація під заголовком «Губернатор Савченко заявил, что из-за большегрузов, разрушивших трассы, николаевцы оказались «в плену». 

 І хоча в прямій мові голови Миколаївської ОДА не було жодного згадування про компанію «НІБУЛОН», в публікації працівники редакції НікВєсті, додавши речення на кшталт «…Министр инфраструктуры Владимир Омелян раскритиковал Алексея Вадатурского и ″Нибулон″ за перегруженные фуры на дорогах Николаевщины. Также член общественного совета при Службе автомобильных дорог в Николаевской области Евгений Воловой заявил, что грузовики, идущие на ″Нибулон″, массово игнорируют объездной маршрут и убивают дороги», по суті, безпідставно звинуватили саме компанію «НІБУЛОН» у руйнуванні доріг. 

Ви не звернули або не захотіли звернути увагу на той факт, що неправдива інформація, на яку ви посилаєтеся, була нами спростована або прокоментована ще у 2016-2017 роках (http://www.nibulon.com/news/sprostuvannya-nedostovirnoi-informacii/oficiina-zayava-oleksiya-vadaturskogo-schodo-nibito-masovogo-ignoruvannya-obiznogo-shlyaxu-ta-ruinuvannya-dorig-oblasnogo-centru-vodiyami-velikotonnazhnix-avtomobiliv-yaki-idut-na-nibulon.html та http://nibulon.com/news/novini-kompanii/dumki-pislya-taemnogo-vizitu-ministra-infrastrukturi-ukraini-v-misto-mikolaiv.html). Ви «забули», що в Миколаєві працюють близько 15 портових терміналів, пунктів приймання с/г продукції, серед яких «Ніка-Тера» (трейдери «Noble» та «Луї-Дрейфус»), «Грінтурекс» (трейдер «Bunge»), «Нікморсервіс» (трейдер «Cargill»), ПАО «НКХП» (трейдер «Віртус»), «Агроальфатермінал» (трейдер «Агроекспортгруп») та «Екотранс» (трейдер «Кернел-трейд»). «Забули» і про вантажівки, які транспортують будівельні матеріали, і про тисячі транзитних вантажівок, які щодня проїжджають як обласними, так і міськими шляхами. Правильно, всі ці компанії «абсолютно непричетні» до цього питання, а тисячі транзитних вантажівок – це «ніщо», порівняно з сотнею «НІБУЛОНівських» сучасних автомобілів на 13 областей.

Втім, якщо в пошуку та поширенні негативу про компанію «НІБУЛОН» ваша редакція займає лідируючі позиції, то позитив чи принаймні констатація реальних фактів, досягнень про компанію – радше виняток. Адже виявляється абсолютно «неможливо» знайти інформацію чи згадати про те, що саме наша компанія, єдина серед усіх миколаївських портових операторів, з 2009 року успішно реалізує інвестиційний проект з відродження Дніпра та Південного Бугу як головних транспортних артерій України. І саме завдяки цьому проекту майже 60 % наших вантажів транспортуються річками, 30 %  – залізницею і лише 10 % вантажівками і то на коротке плече до 100 км (поле  – найближчий елеватор)!

Таким чином, тільки в 2018 календарному році внутрішніми водними шляхами ми транспортували понад 2,8 млн тонн продукції. А отже, шляхи Миколаївської області та м. Миколаєва були розвантажені на понад 116 тисяч вантажівок.

Саме наша компанія ще з 2015 року пропонувала місцевим органам влади, Міністру інфраструктури реалізувати проект поромної переправи, що дасть змогу не лише вирішити проблему з Варварівським мостом, а взагалі виключить необхідність заїзду вантажівок у місто, покращить екологічну ситуацію. Однак буквально днями чиновники визнали необхідність реалізації такого проекту і почали озвучувати варіанти вирішення, бо ситуація стала критичною.

Також «НІБУЛОН» виступив ініціатором реалізації проекту будівництва перевантажувальних терміналів за межами міста Миколаєва. Такий захід теж би сприяв виключенню необхідності в’їзду вантажівок у місто. Ми готові імплементувати такий проект, але не знайшли підтримки в місцевих органів влади.

Неодноразово ми порушували питання і про необхідність транспортування не тільки зернових, але й будівельних матеріалів Південним Бугом. Обсяг таких перевезень може становити 1 млн тонн. Таким чином, і вантажівки з будматеріалами не матимуть потреби заїжджати в місто Миколаїв. До речі, будівельні матеріали для будівництва своїх об’єктів ми вже теж транспортуємо річкою. Актуальною залишається і наша пропозиція щодо транспортування річкою будматеріалів миколаївських заводів залізобетонних виробів у межах України.

На жаль, змушені констатувати, що практика поширення неправдивої та негативної і в переважній більшості вже спростованої нами інформації, дуже часте явище на сайті НікВєсті. Такий підхід точно не додає професійності, не збільшує довіру та не покращує репутацію вашого видання.

Загалом ми розуміємо вашу недружню поведінку на адресу нашої компанії, і однією з причин такої реакції може бути і поданий нами позов до суду за поширення вами неправдивої інформації, зокрема, розповсюдженої в замовній програмі про «НІБУЛОН» виробництва «Стоп КорупціїТВ».

Зауважимо, що «Стоп КорупціїТВ» взагалі відмовилися від своєї ж замовної програми про нашу компанію, зазначивши, що не мають жодного стосунку до неї, не являються автором або редактором. Аналогічний підхід вибрала для себе і ГО «СТОП корупції», яка у відповідь на адвокатський запит повідомила, що теж абсолютно не володіє інформацією щодо цієї програми.  «Справжні» розслідувачі!

Додамо, що й вся кореспонденція, надіслана нами поштою на адресу редакції НікВєсті, поверталася через закінчення терміну зберігання її на пошті.    

До слова, проект «Стоп Корупції» виключено із Глобальної мережі журналістів розслідувачів GIJN через непрофесіоналізм і конфлікт інтересів. І, як повідомляють ЗМІ (https://detector.media/community/article/163854/2019-03-06-stop-koruptsii-spadkova-khvoroba /), це перший випадок в історії цієї мережі, яка об’єднує 177 організацій 76 країн.

На нашу думку, застосовуючи такі маніпулятивні прийоми в подачі інформації, ви навмисне вводите  свою аудиторію в оману та порушуєте основні міжнародні принципи журналістської етики, а саме:

-  гарантування аудиторії отримання правдивої і достовірної інформації шляхом чесного відображення об’єктивної реальності;

 - право людей отримувати правдиву інформацію;

- професійну чесність журналіста;

- соціальну відповідальність журналіста.

У своїх статтях, новинах, дописах ваше видання намагається показати себе як свого роду борців за права українців, миколаївців. Ви вимагаєте від чиновників, бізнесменів та інших бути чесними, законослухняними і соціально відповідальними. І це правильно, але дозвольте нагадати, що в журналістиці інформацію розуміють як суспільне благо, а не як предмет споживання. Це означає, що журналіст розділяє відповідальність за передану інформацію. Він відповідає не тільки перед тими, хто контролює засоби масової інформації, але й перш за все перед широкою громадськістю, враховуючи різноманітні соціальні інтереси.

Ми переконані, читачі заслуговують на правдиву і неупереджену інформацію. Ми ж, зі свого боку, продовжимо реалізовувати наші ініціативи та проекти, які дійсно спрямовані на розвиток економіки України і життя кожного українця, тільки не на словах, а на ділі, як й звикли це роботи.

 

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.