Псевдожурналістське розслідування (спростування інформації)

Вчора в інформаційному просторі України з’явилася чергова порція наклепницької інформації про компанію «НІБУЛОН», її керівника Олексія Вадатурського та нібито ухиляння від сплати податків в Україні.

Першоджерелом  цього інформаційного бруду виступив сайт, який створений начебто для боротьби з корупцією, а насправді ж, навпаки, захищає роботу реальних корупціонерів. Судячи з його матеріалів, сайт більше схожий на майданчик для брудних замовних статей. Низка інших сайтів теж не обтяжувала себе перевіркою інформації, розмістивши на своїх ресурсах цей неправдивий матеріал.  

Так зване «журналістське розслідування», на яке претендують автори цього матеріалу, сильно перебільшене та є повною маячнею. Справа в тому, що тема про нібито ухиляння від сплати податків нашою компанією вже з’являлася в інформаційному просторі, коли у 2009 році кілька місяців поспіль тодішній менеджмент Миколаївського морського торговельного порту навмисно блокував судно Preventer та коли були спроби рейдерського захоплення нашої компанії у 2011 році. І щоб полегшити такі спроби проти нашої компанії велася цілеспрямована інформаційна війна.

Учорашня стаття не особливо відрізняється від попередніх, судячи з усього на «журналістське розслідування» в авторів було лише декілька годин, тому вони й не обтяжували себе вигадуванням нової інформації, а використали старі нісенітниці.

Цьогорічним приводом для появи такої інформації стала наша публічна боротьба за встановлення цивілізованих відносин у сфері внутрішніх річкових перевезень, які базуються на досвіді США, країн ЄС, Білорусі та інших провідних держав світу, критика з приводу неефективної роботи ДП «Адміністрація морських портів України» та позиція щодо недоцільності прийняття пакету «річкових» законопроектів в існуючій редакції, які, до речі, саме сьогодні включені до Порядку денного Верховної Ради України. І саме на останню тему ми вчора опублікували інформаційний матеріал на офіційному сайті компанії.

На відміну від нашої компанії, яка відкрито і публічно заявляє про свою позицію (і готова відповідати за свої слова), не ховаючись під псевдонімами та не використовуючи «смітникові» інтернет-ресурси, замовники цього матеріалу надають перевагу прикриванню іншими іменами, людьми, кишеньковими асоціаціями і т. п. та намагаються відволікти увагу від своїх незаконних оборудок, розслідування яких ще не завершене і проводиться відповідними слідчими органами. 

Ми знаємо імена замовників, але поки що не називаємо їх. Втім, якщо інформаційні атаки будуть продовжуватися, ми оприлюднимо цю інформацію.

Для довідки.  У 2015-2016 роках ТОВ СП «НІБУЛОН» сплачено понад 525 млн грн. податків і зборів.  Наша компанія працює в рамках законодавства про податковий контроль за трансферним ціноутворенням і  регулярно подає фіскальній службі відповідні звіти і первинні документи.

Ми єдина компанія в Україні, яка з 2004 року на власній офіційній веб-сторінці публікує свої ціни на сільськогосподарську продукцію. Тож, маючи ціни інших учасників зернового ринку, не складно їх порівняти і зробити висновки. Якщо замовники цих брудних матеріалів працюють за тіньовими схемами, це не означає, що і всі інші так працюють.

Отже, будь-яка інформація про нібито несплату, ухиляння компанії від сплати податків чи їх мінімізацію не містить під собою жодних підстав та є неправдивою.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.