Офіційна позиція компанії щодо чергової неправдивої інформації, опублікованої на сайтах «Деловая столица» і «КП в Украине»

Компанія «НІБУЛОН» не блокує прийняття того чи іншого законопроекту. Ми виступаємо проти створення нових корупційних та тіньових схем, проти неефективного використання та привласнення коштів платників податків, тобто кожного з нас.

Останнім часом інформаційні стрічки видань, соціальних мереж просто переповнені недостовірними, викривленими даними, неперевіреними фактами, вигадками, домислами. А якщо взяти до уваги величезну кількість інформації, яку ми споживаємо щодня, то, на жаль, переважна більшість людей, максимум перечитують заголовки новин, а якщо краєм ока  і перечитують усю новину, то навіть не замислюються, а чи правдива ця інформація.

Цією ситуацією вміло користуються нечисті на руку ділки та чиновники, яким потрібно прикрити свою бездіяльність або корупційні схеми. Активно допомагають їм у цьому ЗМІ, які через недофінансування та відсутність професійних журналістів готові публікувати будь-що за гроші. Розумієте, що про перевірку чи аналіз ситуації  взагалі не йдеться.  Долучаються до процесу обману українців і так звані «диванні експерти», які і країну «оборонятимуть від ворога» у м’якому домашньому кріслі і «фахово» прокоментують будь-яке питання за помірну плату. На превеликий жаль, перевелися представники т. з. «четвертої гілки влади», ось і виходить ситуація, коли «правда і професійний авторитет – ніщо, гроші  – все!»

Черговим результатом такої колаборації за гроші став інформаційний продукт під заголовком «ЗМІ: через Вадатурських Україна втрачає річкові перевезення», опублікований на сайтах «Деловая столица» і «КП в Украине». Стаття вийшла, м’яко кажучи, низькопробною, адже рясніє різноманітними фактичними помилками, маніпуляціями тощо. Такий невигадливий підхід до створення новини дуже нагадує роботи «творчого колективу» та «борців з корупцією» зі «Стопкор ТВ».  

До речі, представникам ЗМІ на замітку, у жовтні ми звернулися з позовною заявою про захист ділової репутації до суду (йдеться про розповсюдження неправдивої інформації про компанію «НІБУЛОН» http://nikvesti.com/news/politics/132547, http://nikvesti.com/news/politics/132626http://nikvesti.com/news/politics/132639 на сайті «НикВести», виробником якої є ТОВ «ІА «Стоп корупції ТВ»), і 16  листопада господарський суд Миколаївської області виніс ухвалу про відкриття провадження. Така наша справедлива реакція чекає на всіх, хто буде розповсюджувати неправдиву інформацію про «НІБУЛОН». Отож перевіряйте зайвий раз написане вами і не тиражуйте фейки.

Повернемося до змісту замовної статті.

Невідомий автор статті, опублікованої 28 листопада 2018 року, готував її на основі публікації від 15 травня 2018 року. Зважаючи на те, що основною сюжетною лінією в ній була ситуація навколо прийняття законопроекту «Про внутрішній водний транспорт», яка за цей час суттєво змінилася, тож як актуальність, так і правильність цієї інформації дорівнює нулю.

У статті йдеться  про законопроекти під номерами 2475а та 2475а-3, які відхилені Верховною Радою.  Тоді ж як на сьогодні актуальними є законопроекти «Про внутрішній водний транспорт» 2475а-д (співавторами виступають нардепи Ю. Козир, О. Урбанський та ін.) і альтернативний законопроект № 2475а-4, який був ініційований і розроблений не «НІБУЛОНом» чи нардепом А. Вадатурським, а міжфракційним депутатським об’єднанням «За розвиток річок України», до якого входять 53 народних депутати з 7-ми фракцій і груп ВРУ. Тож посилатися зараз на проекти законів, які вже змінені принаймні неактуально.

Верховна Рада не може прийняти закон «Про внутрішній водний транспорт» не три, як стверджує видання, а майже 10 років. З 2009 року відомі, як мінімум, 9 законопроектів, жоден з яких не був підтриманий нардепами трьох останніх скликань. А відбувається це тому, що ініціатори намагаються запровадити такі ініціативи, які тільки зашкодять річковій галузі. Наприклад, Б. Козир, очільник Мінінфраструктури України і Ко спочатку (законопроект № 2475а) хотіли запровадити річковий збір (фактично як додатковий податок!), розмір якого не спроможні були не те, що визначити, але й обґрунтувати. Вони так завзято роками його відстоювали, а потім при першій же зустрічі зі справжніми експертами швидко самі ж і відмовилися і від нього, і від деяких інших платежів (проект № 2475а-д).

Тепер за їхньою ініціативою пропонується «компенсація» інвестицій у сферу внутрішніх водних шляхів з держбюджету чи з канальних зборів, що перетворює інвестування як вид господарської діяльності на «годувальницю» для окремих «інвесторів». Визначення порту як суб’єкта господарювання, яке планується запровадити, прямо суперечить європейському та й світовому законодавству (де порт – це акваторія + територія з будівлями). Такі дії дуже схожі на підготовку до прихованої приватизації інфраструктурних об’єктів. До того ж, пропонується вільне скидання суднових стічних вод на річках (навіть «очищених»). Це суворо заборонено в Європі. Таких ініціатив «з думкою про державу» там ще багато.

Ось чому народні депутати десять (!) років не підтримують т. з. «урядовий» і різних Ко законопроект «Про внутрішній водний транспорт».

Щоб прискорити прийняття запропонованого Б. Козирем і Ко проекту закону № 2475а-д, нардепи і чиновники Мінінфраструктури України, які їх підтримують, вдаються до різних маніпуляцій. Зокрема вони переконують людей, що саме через відсутність закону «Про внутрішній водний транспорт»  вони нічого не можуть зробити, щоб річковий транспорт відроджувався і розвивався. Але насправді це обман.

По-перше, переважна більшість питань у сфері внутрішнього водного транспорту вже зараз регулюється постановами КМУ, наказами Мінінфраструктури тощо. Потрібно їх просто виконувати. По-друге, скажіть, будь ласка, чи заважає зараз відсутність цього закону провести днопоглиблення на річках? Ні! При тому, що кошти виділяються майже щороку! Тільки у цьому році з держбюджету було виділено десятки мільйонів гривень, але роботи не виконувалися. Та й зима на носі. Чи потрібен закон для відновлення днопоглиблювальної техніки, яка зараз перебуває в неробочому стані? Ні. Чи заважає відсутність закону ремонтувати шлюзи? Ні, звичайно, хоча кошти виділяються.

Тому не потрібно підміняти невміння і небажання організувати ефективну роботу морегосподарського комплексу та свою бездіяльність на відсутність одного закону. Чи все-таки головна ціль для чиновників і Ко створити потік фінансових коштів поза бюджетом?

Ось наш власний приклад. Незважаючи на ті чи інші перепони, ми збудували найсучасніший вантажний флот в Україні, інвестувавши понад 400 млн доларів США. Освоюючи 50 млн доларів США, ми продовжуємо реконструкцію власного суднобудівного заводу, який буде найсучаснішим в Європі і зможе будувати судна будь-якого класу. Наприклад,  унікальне днопоглиблювальне судно «Миколаївець», що спущене на воду в грудні 2017 року, і успішно виконує днопоглиблювальні роботи в акваторіях наших підприємств. Ми самостійно відновили судноплавство на 134-кілометровому відрізку Південного Бугу в Миколаївській області. Зараз будуємо перше в історії заводу 140-метрове  надскладне повнокомплектне судно.  Ми продовжуємо розбудовувати мережу річкових перевантажувальних терміналів на Дніпрі та Південному Бузі. Така комплексна програма вже дає свої помітні результати. Тільки у 2017/18 МР ми транспортували внутрішніми водними шляхами  2,5 млн тонн вантажів. Це дало змогу тільки за один рік розвантажити автошляхи України на понад 104  тисячі вантажівок. У свою чергу, це дало можливість державі заощадити майже 2 мільярди грн бюджетних коштів на ремонтів доріг. Ось наш реальний внесок у розвиток економіки України! Не пусті балачки, маніпуляції та відмовки, як це роблять чиновники і нечесні на руку бізнесмени, які хочуть заробляти гроші, при цьому не інвестуючи жодної копійки, а реальні справи! Просимо не скаржитися, а інвестувати.   

Утім, маніпулюють чиновники і на наших досягненнях, адже в якості відволікаючого маневру намагаються переконати українців, що «НІБУЛОН» монополіст на річках. Цю ситуацію на питання журналістів уже навіть коментував голова Антимонопольного комітету України. Зокрема Юрій Терентьєв зазначив: «″НІБУЛОН″ не є монополістом на ринку перевезень вантажів внутрішнім водним транспортом, адже він сам побудував баржі і використовує їх для власних перевезень. Тому це не означає, що вони мають найвищу частку внутрішніх перевезень на внутрішньому ринку». Тож, таке твердження  з боку вищого керівництва Мінінфраструктури  є проявом непрофесіоналізму.

Таким чином, компанія «НІБУЛОН» не блокує прийняття того чи іншого законопроекту. Ми виступаємо проти створення нових корупційних та тіньових схем, проти неефективного використання та привласнення коштів платників податків, тобто кожного з нас. Ми проти прийняття нових законів з корупціогенними факторами. Ми боролися і будемо боротися проти цього.

А поки чиновники переймаються пошуком причин, щоб виправдати свою бездіяльність, інші шукають відмовки щодо відсутності інвестицій у розвиток річкової інфраструктури України, ми продовжуємо активно інвестувати. І закликаємо інших ставати поряд і відроджувати Україну!

 

 

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.