«НІБУЛОН» здiйснює свою сільськогосподарську діяльність у рамках чинного законодавства (спростування)

Прозора та чесна діяльність компанії, наша боротьба з тіньовим ринком зерна та інша активність у відстоюванні державницьких позицій, як правило, і є причиною появи замовних та фейкових статей проти нас.
Днями низка інтернет-ресурсів розповсюдила замітку під назвою «Через елеватори "Кернел" і "Нібулон" незаконно експортують "чорне зерно"».
 
У тексті, зокрема, йдеться про те, що «… Слідство встановило, що ПП «Українська зерноторгова компанія» закуповує сільгосппродукцію за готівкові кошти, не оформляючи при цьому будь-яких документів податкового і бухгалтерського обліку. Після цього підприємство відправляє продукцію на експорт в Узбекистан та країни Прибалтики.
 
… Реалізація сільськогосподарської продукції здійснюється переважно через елеватори, що належать ТОВ "Кернел Трейд", ТОВ "Українське зерно" і ТОВ СП "Нібулон", а отримані від цього кошти, з метою подальшої конвертації в готівкову форму переказуються на рахунки суб'єктів господарської діяльності, які мають ознаки фіктивності", - вказано в матеріалах кримінального провадження…».
 
І тут, коли читач очікує продовження «сенсаційної» історії, фактів, висновків і т. п., як це буває у професійній та достовірній журналістиці, автор-анонім завершив свою замітку. І на це є кілька дуже вагомих причин.
 
По-перше, кримінальне провадження, на яке посилався анонім і яке було порушене у 2015 році, у тому ж 2015 році було й закрите у зв’язку з відсутністю в діях Веренкіотова С. В. (директора ПП «Українська зерноторгова компанія») складу кримінального правопорушення (Постанова про закриття кримінального провадження від 05.11.2015 року).  Отже, слідством не було здобуто доказів наявності будь-яких порушень і в діях ТОВ СП «НІБУЛОН».
 
Для компаній, які працюють в Україні, на жаль, відомі непоодинокі випадки, коли за надуманими причинами порушуються кримінальні справи. Таким чином, недобросовісні працівники державних органів намагаються використовувати своє посадове становище для самозбагачення. І нам дуже приємно відзначати, що є багато компаній, які чесно відстоюють свої права і законними методами доводять свою невинуватість. Така ситуація, на жаль, сталася і з цим підприємством.
 
По-друге, за результатами зустрічної перевірки, проведеною Головним управлінням ДФС у Полтавській області, щодо  господарських відносин ПП «Українська зерноторгова компанія» з ТОВ СП «НІБУЛОН» документально підтверджено реальність здійснення господарських відносин, їхнiй вид, обсяг, якість та розрахунки.  Звіркою також встановлено відображення в податковому обліку господарських операцій та розрахунків ПП «Українська зерноторгова компанія» із ТОВ СП «НІБУЛОН». Отже, податківцями не було виявлено порушень податкового чи іншого законодавства.
 
Податківці добре знають, як працює наша компанія і як ми активно боремося з тіньовими схемами на зерновому ринку. І якщо компанія має ознаки ризикованості, ми припиняємо співробітництво з нею. Знають про такі наші підходи і гравці зернового ринку. 
 
Додамо, що з кожним роком наша компанія зменшує кількість посередників, надаючи перевагу співпраці безпосередньо з сільсьгосптоваровиробниками, частка яких зараз сягає вже 75 %. А кожного контрагента наші високопрофесійні співробітники  знають в обличчя. 
 
По-третє, в процесі митного оформлення експортних операцій компанії «НІБУЛОН» органами ДФС також жодного разу не було виявлено порушень експортного законодавства. 
 
До речі, експортних операцій з компаніями з Узбекистану чи країн Прибалтики у нас немає вже більше 20 років.
 
По-четверте, ми активно та успішно співпрацюємо з провідними міжнародними фінансовими установами і цінуємо їхню довіру. А виникнення таких ситуацій - це як репутаційні ризики, так і потенційні збитки для компанії. Тому ми просто не маємо права допускати і не допускаємо подібне.
 
Отже, можна припускати, що працівники інтернет-ресурсу Комментарии.ua, який є першоджерелом цієї публікації, порушуючи правила професійної етики журналіста, подали неповну, викривлену та однобоку інформацію без попередньої перевірки та уточнення фактів.  Слід також зазначити, що редакція цього видання вже не вперше виявляє упередженість стосовно нашої компанії, публікуючи неправдиву та неперевірену інформацію. 
 
Прозора та чесна діяльність компанії, наша боротьба з тіньовим ринком зерна та інша активність у відстоюванні державницьких позицій, як правило, і є причиною появи замовних та фейкових статей проти нас. Мета таких публікацій очевидна – очорнити як нашу компанію, так і народного депутата Андрія Вадатурського. 
 
Останнім часом, на жаль, почастішали випадки розповсюдження недостовірної та фейкової інформації в ЗМІ, тому ми закликаємо читачів більш критично ставитися до написаного, а ЗМІ – перевіряти факти перед оприлюдненням. Ми завжди готові надати інформацію про компанію. Якщо ж ЗМІ публікуватимуть недостовірну інформацію про компанію, ми залишаємо за собою право звернутися до суду за захистом честі, гідності та ділової репутації.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.