«НІБУЛОН» і слово «контрабанда» – речі несумісні

Останнім часом із вуст різного роду чиновників, експертів, громадських активістів та інших лунає така велика кількість фейків, неправдивої чи неперевіреної інформації, що доводиться просто-таки в турборежимі спростовувати все це інформаційне сміття.

Ось чергова порція фейків про нашу компанію – інтерв’ю з О. Фірманюком – «контрабандистом» про контрабанду, як його назвала журналістка…

Перше, що спало на думку після прочитання, – «на злодієві і шапка горить»… А що ще можна подумати, коли людина розкидається словами, що всі, включаючи нашу компанію та інші всесвітньовідомі торгові доми, контрабандисти? Правда, можна лише здогадуватися, про що мова, адже жодних фактів, доказів чи будь-яких інших підтверджень. Просто вирішив перелічити відомі компанії, а для «підсилення» ефекту ще й вигадав т. з. рейтинг. Себе ж, «скромно» поставивши на останні місця цього т. з. рейтингу, виставив «жертвою» митників, мовляв, з ним дуже легко боротися М. Нефьодову, а такі компанії, як «НІБУЛОН», очільнику митниці не по зубам… Розповідав, що «… усе, що у нас називають контрабандою, – це оптимізація оподаткування…, що «…є система, в якій ти або погоджуєшся працювати на тих умовах, які є (а це – хабарі, відкати, оптимізація...), або ти вибуваєш з бізнесу…». Іншими словами, чорне називав білим, а біле – чорним.

Ми ж не звикли спотворювати реальність, більше того, вже давно доводимо, що в будь-яких умовах можна і потрібно працювати чесно, прозоро і виключно в рамках законодавства. Інше – це привід чи виправдання для своєї бездіяльності чи незаконної діяльності. І ми категорично проти порушення законів та тіньового бізнесу.

Тепер по суті про нашу компанію, за інших ми не несемо відповідальність.

Філософія компанії  –  самим працювати чесно, прозоро і виключно в рамках законодавства, й на всіх рівнях боротися з будь-якими проявами ведення тіньового бізнесу, контрабанди та ін.

Ми інвестували в економіку України більше 2,1 млрд доларів США. Можемо з упевненістю сказати, що створили кращу в Україні логістичну систему,  оперуємо найновішим у країні вантажним флотом, розвиваємо найсучасніший у державі суднобудівний завод. Усе це працює ефективно, тому ми й займаємо лідируючі позиції в різних галузях економіки. Але саме до лідерів прикута найбільша увага, і в першу чергу контролюючих органів. Вони ретельно перевіряють усі наші операції. Тож якби ми пішли б на порушення, то усвідомлювали, що нам би загрожували величезні штрафні санкції, у т. ч. арешт чи конфіскація майна і т. п. Навіщо нам це потрібно?

Ми чесно та відповідально сплачуємо всі податки і збори. Доказом того є наші неодноразові перемоги у Всеукраїнському рейтингу «Сумлінні платники податків», зокрема у номінації «Сумлінний платник податків у аграрній галузі – платник податку на прибуток». Тільки у 2018–2019 роках наша компанія сплатила 1,58 млрд грн податків та зборів у державний та місцевий бюджети. 

Крім державних контролюючих органів, наша компанія вже протягом 20 років на постійній основі перевіряється й міжнародними аудиторськими компаніями. А багаторічна співпраця з провідними фінансовими інститутами світу, серед яких – ЄБРР, Європейський інвестиційний банк, Міжнародна фінансова корпорація, лише підтверджують високі стандарти та прозорість ведення нами бізнесу. 

Ми – одна з небагатьох трейдингових компаній України, у якої серед контрагентів-постачальників збіжжя  85 % – безпосередньо сільгосптоваровиробники, 15 %  – оптові постачальники, які купують свою продукцію виключно у сільгосптоваровиробників, тобто не задіюють додаткових посередників. Ціноутворення  при  постачанні  сільськогосподарської  продукції  на експорт  відбувається із чітким дотриманням принципу «витягнутої руки» згідно із законодавчими вимогами та правилами трансфертного ціноутворення. І саме так ми на ділі боремося з тіньовим ринком під час експорту зернових.

«НІБУЛОН» – єдина в Україні компанія,  система контролю за експортом зернових якої дозволяє будь-якому працівнику ДФС чи митниці  в режимі онлайн відстежувати переміщення зерна від постачальника до компанії-отримувача за межами країни. 

На території нашого перевантажувального термінала в Миколаєві розташований пункт пропуску через державний кордон для міжнародного морського державного сполучення з постійним і цілодобовим режимом функціонування. Здійснення прикордонного, митного та інших видів контролю осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна через державний кордон організовано за принципом «єдиного офісу». Ми неодноразово демонстрували цю роботу і пишаємося нею.

100 % нафтопродуктів, які використовує компанія, ми імпортуємо. На внутрішньому ринку пальне ми не купуємо. Тільки за останній рік ми сплатили 180 млн грн акцизного податку.

Це лише частина прикладів, які доводять, що «НІБУЛОН» і навіть просто слово «контрабанда» – речі несумісні.

Тож ми вкотре звертаємося до всіх охочих висловити свою експертну думку, здогадки і т. п. : перевіряйте, будь ласка, інформацію та відповідально ставтеся до її розповсюдження. 

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.