Не треба шукати крайніх у проблемі стану доріг

Нещодавно перший заступник голови Снігурівської райдержадміністрації Андрій Бохонок безаргументовано звинуватив компанію «НІБУЛОН» у тому, що вона нібито розбиває снігурівські дороги й не допомагає в їх ремонті.

У такій полеміці, яка, щоправда, водночас демонструє професійну некомпетентність державних службовців, що беруть у цьому участь, чітко простежується певна адміністративна команда – очорняти діяльність відомої компанії.

Питання належної якості наших доріг, яке постійно обговорюється на різних державних рівнях, не є новим, але і сьогодні не втрачає своєї актуальності. На жаль, чиновники тільки те й роблять, що обговорюють це питання, не приймаючи конкретних рішень та не вживаючи належних заходів для вирішення цієї проблеми.

Тому такі безпідставні заяви, намагання перекласти проблеми з хворої голови на здорову обурили керівництво компанії – і сьогодні Володимир Бердик, директор філії «Снігурівська», спокійно, крок за кроком, доводить недоречність цих звинувачень.

Філія «Снігурівська» ТОВ СП «НІБУЛОН» орендує в Снігурівському районі землю площею 4 873 га, що складає лише 4,6 % від загальної ріллі району. Всі угоди оренди укладено відповідно до чинного законодавства.

Філія є бюджетоутворюючим підприємством і сумлінним платником податків в районі. Тільки у 2015 році компанією було сплачено понад 5,7 млн грн різних податків та зборів. Наприклад, розмір сплачених компанією податків та зборів становить 1200 грн за 1 га проти 100 грн, сплачених іншими сільгосптоваровиробниками! Іншими словами, якби всі с/г виробники, фермери та інші сплачували податки за таким же підходом як «НІБУЛОН», то бюджет району поповнився б на більше ніж 100 мільйонів гривень!  

Окрім того, заробітна плата нібулонівських аграріїв знову таки суттєво перевищує рівень оплати праці хліборобів з інших підприємств, у тому числі і державних.

Варто звернути увагу і на соціальний аспект діяльності роботи компанії. До речі, за власною ініціативою, наша компанія сплачує на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів додаткові 40 грн за кожен гектар землі, орендований у фізичних осіб-власників земельних ділянок. Наприклад, завдяки такій ініціативі тільки Червонодолинська сільська рада має додаткових 130 тисяч грн. А куди саме витратити ці кошти, вирішує громада.

Отже, наше підприємство втілює в життя соціально орієнтований вектор розвитку підприємства та країни, наголошуючи, що якісна інфраструктура, в тому числі і дороги, позитивно вплине на зростання вітчизняної економіки.

Зверніть увагу на нижченаведені факти. Виробнича база філії «Снігурівська» розташована в с. Широке Снігурівського району. На перевантажувальний термінал, що знаходиться у Миколаєві, сільгосппродукція транспортується територією Снігурівського району лише частиною дороги протяжністю 5,7 км! Для порівняння: загальна площа Снігурівського району складає 1,3 тис. кв. км, а протяжність доріг державного значення – майже 300 км.

Ємність паспортизованих зернових складів філії складає 15 тис. тонн. Зернові склади завжди заповнені в період високих температур та масових закупівель зернових, адже ми транспортуємо свою продукцію в листопаді-грудні, коли температурний режим більш сприятливий для транспортування автотранспортом.

До цього варто додати, що, наприклад, рекордний для філії врожай ранніх зернових у 2015 році склав 15,5 тис. тонн зерна. Тоді як всього по Снігурівському району у минулому році було зібрано 306 тис. тонн ранніх зернових. І в період збиральної кампанії нами влітку було вивезено всього лише біля 2 тис. тонн зернових для організації роботи із доробки залишків.

У той же час дорогами державного значення, що розташовані в Снігурівському районі, активно транспортуються зернові культури як зі Снігурівщини, так і з Березнегуватського та Казанківського районів. Іншого шляху доставки до Миколаєва просто-напросто немає.

Нагадаємо голові Снігурівської РДА, що і в Миколаєві, крім компанії «НІБУЛОН», працює низка інших підприємств, до портів та заводів яких прямують вантажівки у т.ч. і з вищезгаданих районів – «Ніка-Тера» (трейдери «Noble» та «Луї-Дрейфус»), «Грінтурекс» (трейдер «Bunge»), «Нікморсервіс» (трейдер «Cargill»), ПАО «НКХП» (трейдер «Віртус»), «Агроальфатермінал» (трейдер «Агроекспортгруп») та «Екотранс» (трейдер «Кернел-трейд»). Загалом ці підприємства можуть приймати до 2000 вантажівок на добу. Але про них ніхто не згадує, бо немає вказівки згори.

Не варто забувати, що в місті Миколаїв сьогодні добудовується ще два потужних зернових термінали відомих міжнародних компаній.

Загальна кількість великих сільгосппідприємств, розташованих в обох районах, що можуть здійснювати транспортні перевезення автошляхами Снігурівщини, сягає 35. І близько 20 з них розташовані власне у Снігурівському районі.

До цієї кількості варто додати й майже 200 інших снігурівських неаграрних підприємств. Наприклад, у Снігурівському районі на площі 3,5 тис. га вирощуються коренеплоди та овочеві культури. Вихід продукції цих культур з 1 га значно перевищує вихід з 1 га зернових культур. Дана продукція (коренеплоди та овочі) регулярно транспортується через весь Снігурівський район та м. Снігурівку.

До слова. Наша компанія має лише 66 вантажівок по всій Україні.

Відтак покладати всю вину на компанію «НІБУЛОН» за стан доріг в районі принаймні некоректно. Складається навіть враження, що пошуки винуватців чи то крайніх у незадовільному стані доріг зводяться виключно до пошуку відомих імен, на які легше перекласти вину, що демонструє некомпетентність посадовців.

Тим паче це нелогічно, адже добре відомо, що «НІБУЛОН» допомагає місцевим органам влади проводити роботи з відновлення автомобільних шляхів у всіх регіонах країни, де працюють підрозділи компанії, зокрема в тих населених пунктах, де до діяльності підприємства ставляться з повагою. У деяких випадках за кошти компанії здійснюється і будівництво доріг. Докладніше про це – читайте тут.

У той же час компанія «НІБУЛОН», реалізовуючи свою програму з відродження Дніпра та Південного Бугу як транспортних артерій України, системно та комплексно вирішує проблему бездоріжжя в області та в країні. У рамках цієї програми ми будуємо вантажний флот, перевантажувальні термінали, проводимо днопоглиблювальні роботи на річці Південний Буг для того, щоб зерно, а пізніше і будматеріали, метал, щебінь, пісок та ін. транспортувалися водними шляхами, зменшуючи навантаження на автомобільні шляхи.

Завдяки реалізації цієї програми ми щороку зменшуємо кількість автомобільного транспорту, що приймається на перевантажувальному терміналі в Миколаєві. Натомість цей об’єм зернових та олійних культур транспортується водними шляхами. Зокрема, у 2014/15 МР флот компанії продемонстрував найкращий результат за обсягами водних перевезень вантажів – 1,4 млн тонн, знявши з доріг понад 46 тисяч вантажівок.

Тут варто відзначити і позитивний екологічний ефект за рахунок скорочення викидів продуктів згоряння палива на одну тонну перевезеного зерна. За попередніми розрахунками, при об’ємах перевезення водним транспортом 1 млн тонн зернових, викидів продуктів згоряння (оксидів вуглецю, азоту, сірки та сажі, а також неметанових органічних сполук, метану та бензопірену) зменшиться на 4 тис. тонн на рік, що призведе до покращення повітря населених пунктів та, як наслідок, оздоровлення їх мешканців, адже кожний мешканець області вдихне на 4 кг менше забруднюючих речовин за рік.

Отже, очевидно, що компанія «НІБУЛОН» дійсно системно і комплексно підходить до вирішення зазначених вище питань. А що конкретного зробила снігурівська місцева влада, зокрема і особисто пан Бохонок для розвитку району, не на словах і на ділі?

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.