Анонімна публікація про нібито непрацюючий тест-апарат на коронавірус – це фейк

У цей скрутний час як ніколи потрібно поважати тих, хто допомагає лікарням протидіяти поширенню коронавірусу (COVID-19). Таких людей і компанії можна і потрібно підтримувати хоча б морально…

У цей скрутний час як ніколи потрібно поважати тих, хто допомагає лікарням протидіяти поширенню коронавірусу (COVID-19). Таких людей і компанії можна і потрібно підтримувати хоча б морально… Адже виникає дуже неприємне відчуття, коли компанія самостійно, без примусу чи вмовлянь, проявляє ініціативу, докладає максимум зусиль, щоб реалізувати повноцінні проєкти,  натомість з’являються люди і ЗМІ, які витирають ноги об такі ініціативи, людей, компанії...

Ось і вчора пізно ввечері на одному зі смітникових сайтів з’явилася анонімна стаття, що нібито наша компанія передала лабораторії непрацюючий тест-апарат на коронавірус.  

А знаєте, як вони визначили, що апарат непрацюючий? Не здогадаєтеся, бо цей метод доступний тільки «експертам-вірусологам» найвищої кваліфікації – за фотографією у дописі! Жодного коментарю реального фахівця чи працівника лабораторії. Просто за картинкою у фейсбуці! Тепер розумієте, який потенціал є в Україні? Визначати все можна «на око»! Можливо і коронавірус уже хтось навчився визначати за фото людини чи фото її крові? 

Усе це було б смішно, якби не так сумно. Саме такими маніпулятивними інформаційними вкидами серед нас намагаються посіяти паніку, створити хаос, додати емоцій, яких декому так не вистачає в період карантину…

А якщо серйозно, то наша компанія безкоштовно передала і 24 березня  спільно з фахівцями лабораторного центру встановила все обладнання, зокрема ампліфікатор CFX96 TouchReal-Time PCR DetectionSystem 2017 року, виробник BIO-RAD (США); ламінарну шафу, саме тут проходить процес виділення ДНК; бокс ПЛР, тут відбувається приготування реакційних сумішей; мікроцентрифугу, тут теж проходить процес виділення ДНК; 2 комплекти автоматичних дозаторів; термостат та комплектуючі для приготування проб, тобто витратні матеріали.

На цьому ми не зупинилися, контактуємо з лабораторним центром на постійній основі, терміново вирішуємо безліч поточних проблем і за запитом фахівців лабораторії продовжуємо передавати обладнання. Так, наприклад, сьогодні ми передаємо ще один ПЛР-бокс для внесення виділеного РНК/ДНК у реакційну суміш, передаємо і вже встановлюємо автоклави. Встановлюємо вікна в передавальних отворах, щоб забезпечити додаткову ізоляцію приміщень та ін. 

Наголошуємо, що все обладнання, яке ми безоплатно передали чи передаємо в лабораторію, сучасне і точно працює. Приміщення, де ми його спільно з фахівцями лабораторії встановили, визначає сама лабораторія, і вони точно розуміють, де можна його встановлювати, як там належним чином проводити дезінфекцію, щоб забезпечити як точність визначення результатів аналізів, так і безпеку лаборантів. І, що головне, вищезгадані приміщення відповідають вимогам Державних санітарних норм і правил «Організація роботи лабораторій при дослідженні матеріалу, що містить біологічні патогенні агенти І-IV груп патогенності молекулярно-генетичними методами» затверджені наказом МОЗ України № 26 від 24.01.2008 р., а також ДСП 9.9.5.-080-2002. 

Більше того, важливо враховувати, що наше обладнання сучасне і має додаткові захисні механізми при роботі на ньому. Так, наприклад, ламінарна шафа, яку ми передали, повністю на самозабезпеченні: є і ультрафіолет, і спеціальна система фільтрації повітря, і НЕРА-фільтр, який затримує мікрочастинки, менші розміром ніж вірус. Це обладнання другого класу безпеки.

Анонімні «фахівці-вірусологи» стверджують, що «…для анализа на коронавирус необходимо иметь две тест-системы: для выделения РНК и определения вируса. Нибулон предоставил лишь вторую систему - для определения вируса. Для выделения РНК - до сих пор нет…». 

Таку сенсацію міг написати лише «справжній вірусолог». Справа в тому, що придбані нами 1000 тест-систем призначені і для виділення РНК/ДНК вірусу, і для проведення полімеразної реакції у реальному  часі. До речі, ця партія тестів уже в Україні, зараз проходить процес їх розмитнення.

Підсумовуючи, можна сказати, що двотижневих вірусологів-ворожок нам навряд чи вдасться переконати, вони і так усе визначають за фото, а от пересічним миколаївцям та всім українцям можемо сказати, що лабораторія працювала і працює в штатному режимі та забезпечена всім необхідним. Єдине, що фахівці лабораторії теж дуже обурені появою такої неправдивої та маніпулятивної статті, адже вони й так зараз вкрай перевантажені роботою, і, мабуть, саме так їх хотіли додатково підтримати деякі люди…

А ми ж, незважаючи на велику кількість горе-вірусологів, допомагали, допомагаємо і будемо допомагати, і не тільки у скрутні часи, вам, українці! 

Бажаємо всім здоров’я. 

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.