Уважаемые участники зернового рынка и наши партнеры!

Шановні учасники зернового ринку та наші партнери!

Наше підприємство на ділі показало, що в непростих економічних умовах, при постійно мінливій політичній ситуації та законодавчому полі, незважаючи на втручання органів влади в бізнес і негативні прояви в економіці, ми продовжуємо успішно працювати.
 
Це стало можливим, тому що наше підприємство спочатку сповідувало і надалі дотримується одних принципів - робота виключно в законодавчому полі, прозорість в роботі, чесне ведення свого бізнесу. Це означає бути чесним, як перед своїм колективом, так і перед партнерами по бізнесу.
 
Одне з основних завдань нашого підприємства - прагнення до розвитку і оздоровлення зернового ринку в Україні.
 
Це не просто, але тим не менш, сьогодні ми визнані одним з кращих сільськогосподарських підприємств в Україні. Ми сьогодні є одним з кращих інвестором в агропромисловому комплексі України, великим платником податків в аграрному секторі і бюджетоутворюючим підприємством у Миколаївській області.
 
Своїм прикладом ми показуємо, що можна бути успішним підприємством у цих непростих умовах. Нас дуже радує те, що наші принципи ведення бізнесу сповідують більшість наших партнерів по зерновому бізнесу і ми щиро раді за їхні успіхи.
 
Разом з цим, оскільки наше підприємство серйозно займається розвитком свого бізнесу, ми відчуваємо увагу до себе з боку органів влади, правоохоронних, податкових та інших контролюючих органів. Ми постійно піддаємося різним перевіркам, відчуваємо постійну недовіру з боку цих органів. Існують спроби неправомірного порушення кримінальних справ проти наших співробітників. Нас звинувачують у сприянні роботи фірм, з ознаками «фіктивності». Нерідко керівники цих фірм, які розуміють, що з нами непрозоро працювати не можна, пристосовуються працювати з «фіктивними» фірмами в 2-3 ланках ланцюжка постачальників. Мало того, саме ось такі фірми та їх керівники є розсадником готівкових розрахунків в аграрному секторі, тим самим приносячи великі збитки безпосередньо сільськогосподарському товаровиробнику.
 
Про ці негативні прояви мною неодноразово повідомлялося самим вищим керівникам ДПА України та ДПА у Миколаївській області. Це я буду робити і надалі.
 
У нашої фірми велика кількість постачальників - близько 1200. У переважній більшості це солідні і серйозні підприємства, які працюють у правовому полі. Але, на жаль, зустрічаються фірми, які не дотримуються в повній мірі законодавство України
 
Дозволю собі назвати керівників таких фірм і тих підприємців, хто стоять за цими фірмами:
 
1. ООО "Дилен" - керівник Вітрів Вадим Валерійович, власник Малиновський А.М.
 
2. ООО "Атлант Лайт" - керівник Світайло Денис Олександрович, власник Малиновський А.М.
 
3. ООО "АгроВікторія" - керівник Ганусовський Василь Володимирович
 
4. ООО "Сінктоп" - керівник Сінкевич Олексій В`ячеславович
 
5. ООО "Макош" - керівник Дорожкін Олександр Юрійович
 
6. Приватне підприємство "Монтенегро" - керівник Куріпко Дмитро Миколайович
 
7. ООО "Тритон ЛТД" - керівник Щербина Леонтій Петрович
 
8. ФХ «Сана» - керівник Мироненко Наталія Яківна
 
9. ООО «Агро-Колос Плюс» - керівник Єременко Юрій Анатолійович
 
Ми навіть змушені йти на такі крайні заходи, як затримки платежів з поставленої продукції даним фірмам. Так, підприємству ТОВ "Дилен" до закінчення проходження зустрічних перевірок до виробника, нашим підприємством затримані платежі за продукцію в сумі 1001565 грн.
 
Для того, щоб очистити і відмежувати себе від подібного роду нечесних підприємств, що завдають шкоди аграрному бізнесу та іміджу України, ми почали вимагати від своїх постачальників наступний перелік документів для укладання договорів поставки зернових та олійних культур:
 
Для юридичних осіб
 
1. Копія свідоцтво про державну реєстрацію підприємства, завірена печаткою підприємства.
2. Копія виписки з єдиного державного реєстру, завірена печаткою підприємства.
3. Копія довідки про включення до державного реєстру підприємств та організацій України з датою отримання не пізніше 1 місяця, завірена печаткою підприємства.
4. Копія свідоцтва платника ПДВ, завірена печаткою підприємства.
5. Копія останньої зареєстрованої редакції статуту підприємства із змінами (якщо вони є), завірена печаткою підприємства.
6. Копія довідки про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП) з датою отримання не пізніше 10 днів, завірена печаткою підприємства.
7. Копія довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів з датою видачі не пізніше 20 днів, завірена печаткою підприємства.
8. Копії паспортів та довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів директора та головного бухгалтера, завірених власноруч.
9. Контактні телефони директора і головного бухгалтера та його адреси проживання (включаючи фактичний).
10. Розписка про ознайомлення з кримінальною відповідальністю.
11. Довіреність на право підписання різних документів, пов`язаних з укладенням договорів (оригінал і завірена печаткою копія), у разі, якщо договори підписуються не керівником Постачальника власноруч.
 
Для фізичних осіб – СПД
 
1. Копія свідоцтва про державну реєстрацію, завірена печаткою (якщо вона є) або підписом підприємця.
2. Копія довідки про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП) з датою отримання не пізніше 10 днів, завірена печаткою (якщо вона є) або підписом підприємця.
3. Копія свідоцтва платника ПДВ, завірена печаткою (якщо вона є) або підписом підприємця.
4. Копія свідоцтва про сплату єдиного податку, завірена печаткою (якщо вона є) або підписом підприємця.
5. Копія платіжного доручення про сплату єдиного податку або податку з доходів фізичних осіб, завірена печаткою (якщо вона є) або підписом підприємця.
6. Копія паспорта, засвідчена власноруч.
7. Копія ідентифікаційного коду.
8. Контактні телефони.
9. Розписка про ознайомлення з кримінальною відповідальністю.
10. Довіреність на право підписання різних документів, пов`язаних з укладенням договорів (оригінал і завірена печаткою копія) у разі, якщо договору підписуються не підприємцем власноруч.
 
Також ми вимагаємо, щоб керівники фірм при укладанні контрактів та проведенні взаєморозрахунків особисто прибували до нас з усіма документами. А у фірм, які є новачками в аграрному бізнесі, ми вимагаємо пред`явлення всіх документів з придбання зерна, аж до сільгосптоваровиробника. При цьому оплата відбувається за схемою: 80% від суми договору проводиться одразу, 20% - після надання завірених копій документів на придбання товару, аж до сільгосптоваровиробника. Також саме за такою схемою (80% +20%), наша фірма буде надалі працювати з підприємствами, які вже мали складнощі при проходженні таких перевірок або в їх ланках постачальників були фірми з ознаками «фіктивності».
 
Я особисто звертаюся до наших партнерів і прошу, щоб такі ж вимоги ви пред`являли до ваших постачальникам, а ті до своїх постачальників, і так до сільгосптоваровиробника. Ви повинні нести солідарну відповідальність. Ми всі повинні переконатися, що сільгосптоваровиробник реалізував товар і оформив належні документи. Не роблячи цього і допускаючи в ланцюжку постачальників тіньові схеми, в яких беруть участь фірми-банкрути, фірми в яких скасована державна реєстрація або вона відсутня за юридичною адресою, ми тим самим викликаємо недовіра один до одного. Ми повинні спільними зусиллями очиститися від тих підприємств, які збурюють зерновий ринок. Ми і ви знаємо, як ніхто інший, хто як дихає і як працює. Проявіть в цій справі принциповість, чесність і порядність.
 
Ми завжди раді чесних відносин з нашими партнерами, завжди можемо і готові допомогти, а при необхідності навчити переваг легального бізнесу.
 
Велику частку відповідальності за ситуацію, що склалася з фірмами з ознаками «фіктивності», в першу чергу, повинні взяти правоохоронні і податкові органи. Я, як керівник підприємства, не повинен і не буду відповідати за недобросовісні фірми, які працюють нечесно. І я не хочу відповідати за ті негативні прояви, які є, на жаль, в аграрному секторі України. Але я буду робити все для встановлення цивілізованих відносин у бізнесі. Я переконаний, що ви у всьому цьому мене підтримаєте.
 
Якщо ми з вами все це виконаємо і наведемо порядок на ринку зерна в Україну, то значно покращиться економічно-фінансовий стан підприємств - учасників ринку, і від цього виграють усі, а держава отримає додаткові платежі до бюджету. І це ще більш важливо в період важкої світової і фінансової кризи, в умовах різкого зниження цін на зерно на світовому ринку.
 
Ми зможемо вижити тільки всі разом, сповідуючи принципи, викладені в моєму зверненні до вас від імені більше ніж 3,5 тис. колективу сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН».
 
04.12.2008

С уважением,
Генеральный директор
ООО СП «НИБУЛОН»,
Герой Украины

 
А.А.Вадатурский

 

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.