Ответ ООО СП «НИБУЛОН» на претензию ООО «Синтез Трейд Агро» от 07.05.09 № 07/05/09-1

 

12 травня 2009 до ТОВ СП «НІБУЛОН» надійшло звернення директора ТОВ «Синтез Трейд Агро» (м. Дніпропетровськ) про необґрунтоване, на його думку, включення даної компанії в перелік несумлінних суб`єктів підприємницької діяльності, які не пройшли чи ухиляються від перевірок податковими органами на предмет включення в свої податкові декларації зобов`язань зі сплати ПДВ після поставок нам зерна як самостійно, так і через посередників, наведеному у Зверненні генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН» до постачальників с/г продукції (легалізація зернового ринку і протидія «тінізації» аграрного сектора економіки ), розміщенням 5 травня 2009 року на Інтернет-порталі нашої компанії.
 
У зв`язку з цим повідомляємо про наступне.
 
Як стало відомо, в податковій декларації з податку на додану вартість за січень 2009 року ТОВ «Синтез Трейд Агро» у встановлений термін не відобразило податкові зобов`язання з податку на додану вартість по операціях з ТОВ СП «НІБУЛОН».
 
Так, розшифровка податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Додаток № 5 до податкової декларації з податку на додану вартість) за січень 2009 року була подана до компетентного органу державної податкової служби тільки 3 березня 2009 року, тобто з порушенням строків, передбачених чинним законодавством.
 
Зазначені вище обставини стали причиною виникнення розбіжностей у податковій звітності, про що нас інформувала Спеціалізована податкова інспекція по роботі з великими платниками у м. Миколаєві (лист від 10 березня 2009 року № 6251/40/40-24). Така ситуація автоматично призводить до зменшення відшкодування ТОВ СП «НІБУЛОН» податку на додану вартість і, отже, до отримання податкового повідомлення-рішення на зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на суму ПДВ не відбитого ТОВ «Синтез Трейд Агро» у податковій звітності. У перспективі дана ситуація могла привести до судового розгляду.
 
Щоб уникнути непорозумінь з податковою та з метою захисту наших інтересів, ми змушені були звернутися до ТОВ «Синтез Трейд Агро».
 
І тільки після нашого неодноразового звернення, в податкову звітність ТОВ «Синтез Трейд Агро» були внесені виправлення. Виправлена податкова звітність була подана до органів державної податкової служби лише 23 березня 2009 року.
 
На даний момент розбіжності у податковій звітності з податку на додану вартість між нашими підприємствами відсутні.
 
Виходячи з вищевикладеного, звертаємо увагу на необхідність неухильного дотримання вимог податкового законодавства та своєчасне надання достовірної податкової звітності як неодмінна умова легалізації зернового ринку і цивілізованих господарських відносин в аграрному секторі.

 

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.