Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 28.11.2019)

Пшениця/ ячмінь

Котирування пшеничних ф’ючерсів на Чиказькій біржі досягли найвищого рівня за останні 5 тижнів на тлі новин про імовірну загрозу зниження врожайності пшениці в США та Європі у наступному році. Сильні дощі, які протягом поточного місяця спостерігаються на північному заході Європи, надають підстави аналітичним агентствам вважати, що урожай у Франції, Великобританії та Німеччині може зазнати скорочення у порівнянні з результатами поточного року. Крім того, несприятливі погодні умови мають місце також і в «пшеничному поясі» США, що відповідно знаходить своє відображення на поточному ціновому тренді на біржі в Чикаго. Котирування на Паризькій біржі відреагували аналогічним чином та протягом останнього періоду демонстрували приріст. Що ж стосується ситуації на фізичному ринку пшениці, то варто відмітити, що основні покупці даної культури продовжують демонструвати низьку активність. Проте все ж таки слід відзначити повернення інтересу з боку Південного Сходу Азії, що обумовлено скороченням цінового спреду між причорноморською пшеницею та пшеницею аргентинського походження. Державні агентства також продовжують проводити тендерні закупівлі і головним покупцем на сьогодні залишається Ефіопія, у планах якої закупка близько 780 тис. т пшениці з періодом поставки, який припадає на січень – березень 2020 року.

Станом на 28 листопада закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 5270 - 5550 грн/т, 3-го класу: 5250 – 5550 грн/т, фураж: 5100 – 5250 грн/т.

Протягом останнього часу на ринку ячменю вагомих подій не спостерігалося, за винятком хіба що туніського тендера, результати якого було опубліковано 18 листопада. У його рамках було закуплено 2 партії ячменю по 25 тис. т з періодом поставки протягом грудня 2019 року - січня 2020 року. Головні переможці нещодавно проведеного тендера Саудівської Аравії наразі зайняли вичікувальну позицію, адже поточні ціни продавців практично не дозволяють трейдерам у короткій позиції отримати прибуток. Відмітимо, що тендер Саудівської Аравії було організовано 14 листопада – практично на місяць раніше від очікуваної дати, що відповідно дуже здивувало учасників ринку. У результаті цього тендера Саудівською Аравією було законтрактовано партію ячменю у кількості 1 млн т з прибуттям у порти вивантаження з лютого по кінець березня 2020 року. Продавці ячменю з Чорного моря поки залишають свої цінові ідеї без змін, у той час як ривок котирувань французької пшениці на біржі потягнув за собою індикації європейських продавців.

Станом на 28 листопада закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні  4650 – 4950 грн/т.

Кукурудза

Через відсутність новин по вирішенню торговельних суперечок між США і Китаєм, консолідувалася не лише біржа, але і фізичний ринок кукурудзи. Позитивним моментом для ринку цієї культури стала активізація корейських покупців, інтерес яких націлений на кукурудзу з поставкою протягом грудня-січня. За відсутності китайського попиту (через вищезгадані причини), зацікавленість з боку Кореї підтримує середні ціни на кукурудзу на поточному рівні.

У Південній Америці спостерігається зростання цінових рівнів, що пов’язано з потенційними погодними ризиками для майбутнього врожаю цієї культури. Тим часом, польові роботи зі збирання кукурудзи в США все ще просуваються із затримкою, що зберігає ризик негативного впливу різких похолодань на стан рослин, які на сьогодні відстають від нормальних темпів дозрівання. За підсумком минулого тижня, американськими фермерами проведено обмолот на 84% від загальної збиральної площі проти 76% тижнем раніше. Довідково: минулого маркетингового року на аналогічну дату даний показник перебував на рівні 93%, а середньорічний результат за 5 років становив 96%. Цьогорічне відставання у темпах жнив є найбільшим, починаючи з листопада 2009 року, коли станом на 22 листопада обмолот було проведено всього лише на 68% від площі під кукурудзою.

Згідно зі статистичними даними в Україні, станом на поточну дату вітчизняними фермерами обмолочено 96% від засіяної площі, а фактичний намолотом кукурудзи становить 33,97 млн т, середня цьогорічна врожайність по країні складає 7,1 т/га. Минулого маркетингового року на аналогічну дату обмолот було проведено на 94% площі, намолот становив 32,86 млн т, а врожайність – 7,64 т/га.

Станом на 28 листопада закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4300 – 4510 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.