Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 28.04.2021)

Пшениця

Протягом поточного тижня ціни на ф’ючерсному ринку пшениці, як і на ринках інших культур (сої та кукурудзи) демонстрували зростання. Причиною такого розвитку подій стали морозні і посушливі погодні умови, які спостерігалися в США і Канаді та створювали ризик для розвитку озимих посівів і не сприяла посівній кампанії ярих культур. Як наслідок, ряд покупців пшениці вийшли на ринок із запитами на поставку цієї культури як минулорічного, так і нового врожаю. У результаті чого утворився тимчасовий ажіотаж на поточні відвантаження. Слід зауважити, що хоча попит був і не значний, але пропозицій від продавців практично не було. Найактивнішу закупівлю пшениці протягом тижня здійснював Китай, який за останній час закупив 15-17 партій французької пшениці нового врожаю. У першу чергу інтерес даного покупця був викликаний дешевизною пшениці, яка стала більш цікавою альтернативою кукурудзі у галузі виробництва кормів. І в цілому варто відзначити, що країни Азії були більш зацікавлені контрактувати пшеницю, яка останні кілька тижнів була дешевшою за кукурудзу. Окрім Китаю активну закупівлю також вела Корея та Індонезія. Однак у вівторок динаміка на біржі змінилася, і станом на сьогодні на ф’ючерсному ринку пшениці панує негативна цінова тенденція.

Станом на 28 квітня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 7650 – 7800 грн/т, 3-го класу: 7650– 7800 грн/т, 4-го класу: 7500 – 7700 грн/т.


Ячмінь

І без того низька активність на ринку ячменю старого врожаю останніми днями практично зникла у зв'язку зі стрімким зростанням котирувань ф`ючерсів на пшеницю та кукурудзу на біржах у Чикаго та Парижі. Що стосується нового врожаю, то продавці значно підвищили свої індикації на хвилі вже згаданого росту біржових цін на сільськогосподарську продукцію, однак одні потенційні покупці на це не відреагували взагалі, інші - не у тій мірі, на яку розраховували продавці. Відмітимо, що вже з учорашнього дня динаміка на біржах зменшилася, тож покупці лише впевнилися у правильності своїх дій та не поспішають наближатися до цін продавців. Сьогодні проходитиме черговий тендер Йорданії на закупівлю ячменю нового врожаю із відвантаженням протягом жовтня-листопада поточного сезону. Можливо цей тендер допоможе визначити поточний рівень цін на ячмінь нового врожаю, однак варто зазначити, що це вже третій тендер на цей період, попередні два скасовувалися у зв'язку із участю лише одного продавця, тож шансів на успішний тендер сьогодні не багато.

Станом на 28 квітня закупівельні ціни в портах України на ячмінь наступні: 7050 – 7250 грн/т.


Кукурудза

Минулого тижня стрімке зростання біржових котирувань на кукурудзу посприяло зростанню цінових рівнів на фізичному ринку через побоювання щодо подальшого погіршення стану другого врожаю кукурудзи в Бразилії через тривалі несприятливі погодні умови (посуху), а також відставання в темпах посівної кампанії по США на тлі різкого похолодання в ряді кукурудзяних штатів.

Чутки про ймовірне збільшення експортного мита на кукурудзу в Аргентині (поточна ставка складає 12%) в рамках боротьби зі зростанням внутрішніх цін, а також скасування Бразилією імпортного мита на дану культуру лише зміцнювали побоювання трейдерів щодо забезпеченості переробних галузей достатньою кількістю кукурудзи до надходження нового врожаю в Північній півкулі. ЗМІ вже писали про бажання декількох бразильських переробників закупити партії кукурудзи на зовнішніх ринках, щоб знизити темпи зростання внутрішніх цін до надходження на внутрішній ринок другого врожаю в липні-серпні.

Стан посівів кукурудзи другого врожаю в Бразилії поступово погіршується, наразі у доброму та відмінному стані перебуває 40% рослин проти 62% тижнем раніше, і деякі аналітики вже знизили свої оцінки валового виробництва до 100 млн т проти 109 млн у останньому звіті Міністрества сільського господарства США.

Посівна компанія в Україні також значно відстає від темпів попереднього сезону через низькі середньодобові температури, а також частою періодичністю опадів в ключових виробничих районах. Ринкові прогнози майбутнього врожаю варіюються в діапазоні 31-34 млн т проти 29,5 млн т в поточному сезоні і 36 млн т в 2019 і 2018 роках.

Станом на 28 квітня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу наступні: 8400 – 8500 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.