Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 27.10.2021)

Пшениця

Котирування на пшеницю на ф’ючерсному ринку практично протягом всього минулого тижня практично демонструвало зростання, а ціни на Паризькій біржі досягли максимумів за весь час. Проте у зв'язку з фіксуванням прибутку з боку спекулянтів на початку поточного тижня все-таки відбулася цінова корекція. При цьому на фізичному ринку активність залишається стриманою і основний попит формують державні тендери. Найближчими днями відбудуться тендери Пакистану, Йорданії, а також GASC. Тендер Єгипту, як завжди, гратиме ключову роль у ціноутворенні на чорноморському ринку. Минулого тижня також пройшли результативні тендери з поставкою до Тунісу та Туреччини. Приватні покупці переважно працюють над обсягами зі швидкою поставкою, але загалом попиту досить мало. Водночас продавці теж не поспішають контрактувати форвардні партії, що в результаті формує дуже великий розрив в ідеях цін між поточними та форвардними відвантаженнями. Ціни на австралійську пшеницю продовжують зростати, і поки, у даному регіоні тиск нового врожаю практично не відчувається.

Станом на 27 жовтня закупівельні ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу:

8900 - 9100 грн/т, 3-го класу: 8850 - 9050 грн/т, 4-го класу: 8000 – 8500 грн/т.


Кукурудза

Протягом минулого тижня на фізичному ринку кукурудзи не відбулося суттєвих змін. Енергоресурси продовжують надавати підтримку цінам на дану культуру через прибутковість етанолу та прогнозоване подорожчання виробництва наступного врожаю (у зв’язку зі зростанням вартості добрив). Також є значна затримка під час збиральної кампанії кукурудзи в Україні, Румунії та Франції, яка стримує ціни від традиційного сезонного зниження. Слід зауважити, що порівняно з іншими країнами-експортерами, українська кукурудза, на сьогодні, на умовах FOB (у порту продавця) є найдорожчою. А на умовах CIF (у порту покупця) вітчизняна зернова кукурудза програє конкуренцію таким країнам як Бразилія та Аргентина в регіонах Близького сходу та Північної Африки, оскільки залишки врожаю кукурудзи в Південній Америці активно пропонують на ринку через позитивні оцінки майбутнього валового збору (2022 року урожаю). Станом на кінець минулого тижня в Україні було обмолочено 32 % від загальної збиральної площі (1760 тис. га проти 2822 тис, га на аналогічну дату минулого року). Фактичний намолот на зазначену дату становить 11,1 млн т проти 13,1 млн т попереднього сезону, а поточна середня врожайність по Україні оцінюється на рівні 6,33 т/га, що на 37 % перевищує минулорічний показник.

Станом на 27 жовтня закупівельні ціни на кукурудзу в портах України наступні:

7500 – 7850 грн/т.


Ячмінь

Глобально, протягом минулого тижня, ситуація на ринку ячменю не зазнала змін. Учасники ринку пильно стежать за тендерними закупівлями цієї культури. Так, у четвер Йорданія знову планує провести тендер на закупівлю ячменю з відвантаженням з 15 січня 2022 року по 15 березня 2022 року. Минулої п'ятниці відбувся тендер Тунісу, на якому було придбано 50 тис. т із запланованих 100 тис. т ячменю. Учора Туреччина успішно завершила тендер на 235 тис. т ячменю з відвантаженням у період з 01 по 20 грудня. Відмітимо, що на даному тендері від продавців було запропоновано менше ячменю, аніж у попередні рази (0,72 млн т проти 1,1-1,2 млн т на попередніх торгах).

Європейський ячмінь на фоні рекордних котирувань пшениці на біржі Matif стрімко дорожчає. Найближчим фактором тиску на ціни є збирання ячменю в південній півкулі (листопад-грудень 2021 року) і прогноз на другий рекордний урожай в Австралії.

Станом на 27 жовтня закупівельні ціни на ячмінь в портах України такі: 7500 –7800 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.