Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 27.05.2020)

Пшениця/ ячмінь

З середини минулого тижня котирування на пшеницю на Чиказькій та Паризькій біржах почали отримувати підтримку від подальшого зниження аналітиками прогнозної врожайності даної культури в Росії 2020/2021 маркетингового року, а також від розмов про можливе квотування. Проте вже до кінця тижня ситуація відкоригувалася в результаті прогнозів щодо сприятливих опадів на території даної країни аж до кінця травня. На фізичному ринку ситуація залишається відносно стабільною, увага учасників ринку наразі зосереджена на погодному факторі. В окремих районах чорноморського регіону, незважаючи на сприятливі опади поточного місяця, все ще відчувається брак вологи. Зокрема, ситуація залишається напруженою в Румунії, лише незначно покращилася на півдні України, і все ще відчувається брак продуктивної вологи в Краснодарському і Ставропольському краях Росії. Таким чином, протягом наступних декількох тижнів вплив погоди залишатиметься значним і може змінювати напрямки настроїв учасників ринку та відповідно цінові тенденції. Варто відзначити, що в південній півкулі погода вже також почала вносити корективи в прогнози виробництва. Незважаючи на початок посівної кампанії в Аргентині при оптимальних погодних умовах, в Австралії спостерігається протилежна ситуація, і нестача опадів змушує фермерів сіяти інші, більш стійкі до посухи культури. 

Станом на 27 травня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 6100 – 6400 грн/ т, 3-го класу: 6100 - 6400 грн/т, 4-го класу: 6000 – 6350 грн/т.

За минулий тиждень істотних змін на ринку ячменю не відбулося: як покупці, так і продавці залишилися практично на тих же позиціях. У Західній Європі нещодавні дощі незначно поліпшили стан посівів. Зокрема, наразі в хорошому та відмінному стані знаходиться 52% французького озимого ячменю (+ 1% до результату минулого тижня). Довідково: минулого маркетингового року на аналогічну дату даний показник перебував на рівні 75%. Стан ярого ячменю, навпаки, зазнав погіршення на 4% порівняно з попереднім тижнем та на 30% поступається минулорічному результату, на сьогодні задовільно розвивається 58% рослин. 

Станом на 20 травня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5000 - 5380 грн/т.


Кукурудза

Протягом останнього тижня фундаментальні фактори на ринку кукурудзи кардинально не змінилися і розраховувати на розворот тренду, а саме: зростання цін на фізичному ринку, поки не доводиться. Поточний ажіотаж на кукурудзу досить обмежений як за кількістю, так і за часом і сприймається багатьма як остання сприятлива можливість для реалізації залишків даної культури перед остаточним переходом торгів в площину нового врожаю, індикативні ціни на який значно нижчі за поточні. 

Упевнені темпи експорту кукурудзи аргентинського походження, а також активна пропозиція бразильської, разом з прогресивними темпами посівної кампанії даної зернової в Північній півкулі стримують зростання котирувань на біржі. Однак, слід зауважити, що ринок позитивно оцінює активне «відродження» попиту на біоетанол, а також позитивну риторику Китаю щодо імпорту американської кукурудзи. Так як кукурудза найбільше постраждала від обвалу цін на нафту, відновлення її цінових рівнів повинно проходити швидше, аніж на ринках інших сільськогосподарських культур на тлі поступового відновлення світового попиту на паливо.

Серед решти новин варто відмітити наступні: AgRural знизив оцінку врожаю кукурудзи 2020/2021 маркетингового року в Бразилії на 2,3 млн т – до 97,7 млн т. Відмітимо, що аналітики Міністерства сільського господарства США у останньому звіті прогнозують даний показник на рівні 101 млн т. Бразильський реал продовжує зміцнюватися з середини місяця, чим надає підтримку цінам на сою і активізує пропозицію кукурудзи нового врожаю. В Аргентині курс песо на чорному ринку вдвічі перевищує офіційний, що стримує активні продажі фермерів, які вважають за краще зберігати продукцію в якості страховки від втрати прибутку через падаючий курс національної валюти. 

Станом на 27 травня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5170 – 5500 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.