Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 27.04.2018)

Пшениця

Протягом поточного тижня кардинальних змін на фізичному ринку пшениці не відбулося. Сезонний фактор та близьке надходження урожаю 2018 року виробництва створюють тиск на ціни на старий урожай, тож вони поступово беруть курс на зниження.

Стан посівів озимої пшениці в США у порівнянні з результатом минулого тижня залишився незмінним. У доброму та відмінному стані наразі перебуває 31 % рослин. Інформація про значне відставання цього показника від минулорічного результату у 54 % уже не викликає сильного занепокоєння, оскільки ринок давно сприйняв ці цифри. Більше уваги наразі зосереджено на темпах посівної кампанії ярої пшениці в США. За даними компетентних джерел, польові роботи ніяк не можуть набрати масового характеру. Основною причиною такого розвитку подій є несприятливі для посіву погодні умови. Станом на поточну дату сівбу проведено на 3 % від запланованої площі. Довідково: минулого маркетингового року на аналогічну дату американськими фермерами було засіяно 21 % площі, виділеної під вирощування кукурудзи. Що ж стосується новин з інших країн, то варто відзначити, що в Австралії стартує посівна кампанія пшениці. Згідно з оцінками аналітиків, проходитиме вона у посушливих погодних умовах, оскільки у квітні кількість опадів була недостатньою. В Аргентині, з одного боку, очікується незначне зростання запланованих посівних площ під пшеницею, а з іншого – місцеві аналітики відзначають, що посівні площі можуть виявитися і нижчими за минулорічні (на 5 %), якщо погодні умови у період сівби не зазнають покращення.

Станом на 27 квітня ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 5800-6000 грн/т, 3-го класу 5800-5950 грн/т, фураж 5600-5775 грн/т.

Ячмінь/кукурудза

Поточний попит на ринку ячменю не відзначається особливою активністю. Наприклад, китайські покупці наразі не проявляють інтересу до закупівлі цієї культури на зовнішніх ринках через активну реалізацію надмірних запасів кукурудзи на внутрішньому. Поточного тижня було організовано 2 розпродажі – 26 та 27 квітня відповідно. Орієнтовний обсяг реалізації на кожному тендері склав близько 3,5 млн т. Європейські аналітичні агентства відкоригували прогноз виробництва нового врожаю ячменю у країнах ЄС до 61,8 млн т проти попередніх оцінок у 62 млн т.

В Україні продовжується сівба ярого ячменю. Станом на поточну дату вітчизняними виробниками засіяно 86 % площі, запланованої під вирощування цієї культури. Цьогорічна посівна кампанія характеризувалася пізнім початком польових робіт, а переважна більшість площі була засіяна у неоптимальний для посівної кампанії період. Вітчизняні аналітики очікують зменшення обсягів виробництва ячменю врожаю 2018 року у порівнянні з 2017 роком, проте більш точні прогнози будуть надані згодом.

Станом на 27 квітня ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5900-5950 грн/т.

Поточного тижня на фізичному ринку кукурудзи ситуація розвивалася доволі стабільно. Незважаючи на зростання споживання (в довгостроковій перспективі), пропозиція цієї культури у світі залишається доволі комфортною і навіть несприятливі погодні умови в Південній Америці і торговельні війни між США і Китаєм не в змозі змінити поточний стан справ. Навіть з урахуванням втрати близько 15 % врожаю, цінові пропозиції аргентинських трейдерів нижче за пропозиції українських на 10 доларів, що з урахуванням різниці в якості і усталених споживчих перевагах істотно звужує доступ нашої продукції на ринки Близького Сходу і Північної Африки. Вихід Бразилії на ринок із новим урожаєм зимової кукурудзи у липні тільки посилить ситуацію, що склалася.

Станом на 27 квітня ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5700-5950 грн/т.

 

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН