Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 27.02.2020)

Пшениця/ ячмінь

Після позитивної корекції, яка мала місце минулого тижня, пшеничні ф’ючерси на біржі в Чикаго знову демонструють негативну цінову динаміку та зниження на 5% до сьогоднішнього дня. «Ведмежий» ціновий тренд також спостерігається і на Паризькій біржі, проте зміцнення курсу євро відносно долара США частково компенсує зниження котирувань. Незважаючи на те, що поточного тижня на ринку пшениці був присутній інтерес з боку одразу декількох державних покупців та у рамках проведених тендерів сумарно було закуплено 1,1 млн т продовольчої пшениці, підтримки ринку це не надало, а скоріше просто сповільнило темпи цінового зниження. Падіння цін на новий урожай пшениці спричинено сприятливими погодними умови в чорноморському регіоні та очікуванням врожаю цієї культури в Росії на рівні 81-85 млн т.

Станом на 27 лютого закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 5650 – 5840 грн/ т, 3-го класу: 5600 – 5840 грн/ т, фураж: 5400 – 5800 грн/ т.

Протягом останнього часу, традиційно для даної пори року, подій на ринку ячменю не багато, а торгова активність залишається незначною. Предметний інтерес до даної культури спостерігався з боку деяких державних покупців. Так, уряд Йорданії на початку поточного тижня організував міжнародний тендер, у рамках якого було закуплено 60 тис. т фуражного ячменю з періодом поставки, що припадає на першу половину липня. Слід зауважити, що цього разу ціна реалізації виявилася на декілька доларів нижчою, аніж на минулому тендері, який було проведено 19 лютого. На тендері, організованому державним агентством Тунісу, закуплено було 75 тис. т ячменю з відвантаженням у квітні, при цьому ціни переможців також поступаються цінам попереднього тендеру. Такий стан справ свідчить про те, що негативна тенденція на ринку ячменю повторює динаміку цін на пшеницю та кукурудзу.

Станом на 27 лютого закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 4600 – 4900 грн/ т.

Кукурудза

Коронавірус продовжує чинити негативний вплив на бізнес-процеси в усьому світі, а котирування товарної групи впевнено оновлюють антирекорди 2020 року, демонструючи негативний ціновий тренд уже сім днів поспіль. Зволікання Китаю в питанні закупівлі кукурудзи американського походження створює тиск на поточні цінові індикації, який посилюється планами США наростити площі під кукурудзою на 2020/2021 маркетинговий рік. Товарний індекс Блумберг, а також його зерновий субіндекс показують різке зниження з початку календарного року на 10% і 7% відповідно, що відображає не найкраще становище всього комплексу у першому кварталі. Виправити ситуацію, що склалася, може лише активізація Китаю в якості імпортера кукурудзи, що, імовірно, спричинить за собою коригування біржових котирувань і цін на фізичному ринку. Паралельно з вищезазначеним негативний вплив на ціни на кукурудзу має зниження цін на нафту та зростаючі запаси біоетанолу в США, які наразі досягли свого піку починаючи з 2010 року.

Серед решти новин варто відмітити, що в Аргентині нещодавно стартувала збиральна кампанія кукурудзи нового врожаю. За інформацією аналітичних джерел, станом на поточну дату, у доброму та відмінному стані знаходиться 61% рослин. Довідково: минулого маркетингового року на аналогічну дату даний показник перебував на рівні 57%. У Бразилії опади затримують польові роботи з посіву другого врожаю кукурудзи. Так, для прикладу, у штаті Мату-Гросу сівба проведена на 63% площі, виділеної для вирощування даної культури , проти 74% на цю ж дату роком раніше. Проте говорити про негативний вплив даного фактору на валовий обсяг виробництва  кукурудзи у Південній Америці поки зарано.

Станом на 27 лютого закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні  4700 – 4900 грн/ т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.