Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 27.01.2021)

Пшениця/ ячмінь

Протягом минулого тижня на Чиказькій біржі спостерігалося зниження котирувань пшеничних ф’ючерсів, а на початку поточного тижня цінова тенденція відкоригувалась на протилежну. Однією із причин розвороту ринку могло стати офіційне введення експортних мит в Росії та відповідно збільшення експортного потенціалу США. Прем’єр – міністр Російської Федерації підписав постанову про встановлення експортного мита при експорті пшениці. Нагадаємо, що з середини лютого пшениця при продажі на зовнішні ринки буде обкладатися митом у розмірі 25 євро/т, а починаючи з березня ставка зросте до 50 євро/т. Введення експортних мит також торкнулося і інших зернових культур (зокрема ячменю та кукурудзи). Уряд Росії запровадив такі дії для того, аби знизити обсяги продажу сировини за кордон та простимулювати місцевих переробників на збільшення обсягів виробництва готової продукції. Фізичний ринок поки доволі стримано реагує на поведінку ф’ючерсного ринку, попит серед основних покупців наразі неактивний. 

Станом на 27 січня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 8950 – 9300 грн/т, 3-го класу: 8950 – 9300 грн/т, 4-го класу: 8950 - 9250 грн/т.

Серед подій, що протягом останнього часу мали місце на світовому ринку ячменю, варто зазначити наявність значного попиту з боку державних покупців. Так у минулий четвер Саудівська Аравія анонсувала про проведення тендеру на закупівлю 480 тис. т цієї культури з відвантаженням протягом березня поточного року. У результаті торгів було закуплено 660 тис. т ячменю (в переважній більшості австралійського походження). Також у четвер (21 січня) Туніс законтрактував 100 тис. т ячменю з поставкою протягом лютого-березня. Поточного вівторка (26 січня) Йорданія закупила 120 тис. т ячменю нового врожаю. У Росії, починаючи з 15 березня, почне діяти експортне мито на ячмінь зі ставкою 10 євро/ т, що може спонукати російських експортерів активно реалізовувати дану культуру зараз, щоб у перспективі не потрапити під нарахування мита. 

Станом на 27 січня закупівельні ціни в портах України на ячмінь наступні: 8050 – 8150 грн/т.


Кукурудза

На початку поточного тижня на ф’ючерсному ринку кукурудзи спостерігалося різке зниження котирувань, що призвело до падіння цін на дану культуру на фізичному ринку. Наразі цінова тенденція на біржі, на фоні спекулятивних дій фондів, розвернулася і взяла тренд на зростання, однак реакції фізичного ринку поки немає, оскільки основні покупці кукурудзи очікують на подальше зниження цін. Протягом минулого тижня Китаєм було закуплено 1,3 млн т кукурудзи американського походження, що надало підтримку котируванням на біржі. Водночас високий попит з боку китайських імпортерів створює тиск на ціни на фізичному ринку України. Китайський інтерес до закупівель кукурудзи вітчизняного походження залишається основним фактором підтримки високих цін внутрішньому ринку. Якщо даний покупець переорієнтується на роботу з іншими експортерами, в тому числі змінить вектор у бік закупівель американської кукурудзи то, з високою ймовірністю, ціни продемонструють різке зниження. Оскільки інші стратегічні ринки збуту української кукурудзи (Близький Схід і Північна Африка) не готові укладати зовнішньоекономічні контракти на поставку кукурудзи за такими цінами як покупці з КНР, окрім цього вони перебувають в очікуванні надходження масової пропозиції нового врожаю цієї зернової з Південної Америки (Аргентини та Бразилії).  

Станом на 27 січня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу наступні: 7950 – 8300 грн/т.

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.