ЦІНОВІ ТРЕНДИ НА СВІТОВИХ РИНКАХ ЗЕРНА (СТАНОМ НА 26.09.2019)

Пшениця

Протягом минулого тижня котирування на Чиказькій біржі на пшеницю утримувалися на стабільному рівні, а основну підтримку поточній ціновій тенденції продовжують надавати скорочення темпів збирання цієї культури в США та посушливі погодні умови в Південній півкулі (зокрема, в Австралії та Аргентині). Зауважимо, що аналітики ринку цієї культури вже зараз знизили оцінку експорту австралійської пшениці до рівня у 10,8 млн т, що майже на 8% поступається попереднім прогнозам. При цьому від подальшого цінового зростання ринок пшениці наразі утримує збільшення прогнозу виробництва даної зернової в країнах ЄС (на 14%) та її великі глобальні запаси.

Варто відмітити, що протягом останнього часу на ринку пшениці спостерігався досить високий рівень активності з боку державних покупців, у рамках нещодавно проведених тендерів було законтрактовано: 600 тис. т пшениці у напрямку Алжиру, 250 тис. т – Туреччини, 60 тис. т – Йорданії та 42 тис. т – Тунісу. Дані обсяги мають бути відвантажені покупцям у жовтні-грудні 2019 року. Відмітимо, що особливою активністю серед імпортерів пшениці відзначився Єгипетський урядовий імпортер – GASC. Так, у доволі короткостроковий період, цей покупець встиг організувати 2 тендери на закупівлю продовольчої пшениці. У рамках першого тендера (17.09.2019) було законтрактовано 180 тис. т продовольчої пшениці російського походження, у рамках другого (25.09.2019) – 300 тис. т, а до числа переможців увійшли французькі та російські трейдери. Зазначимо, що українська пшениця наразі є дорожчою від російської та французької, тому останнім часом пшениця українського походження і не перемагає на тендерах GASC.

Також варто відмітити, що починаючи з 01 жовтня 2019 року в Марокко почнуть діяти ліцензії на закупівлю 900 тис. т американської пшениці, і в цілому вже зараз Тайвань, Йорданія, Бангладеш і Ефіопія оголосили тендери на закупівлю близько 1 млн т пшениці з відвантаженнями протягом листопада-січня.

Станом на 26 вересня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу 4750-5000 грн/т, 3-го класу 4820-4980 грн/т, фураж 4770-4880 грн/т.

ЯЧМІНЬ Події попередніх 7 днів надали певну підтримку цінам на ринку ячменю. Так, 18 вересня Туніс законтрактував на тендері 2 партії ячменю (по 25 тис. т кожна), з відвантаженням на початку грудня 2019 року. Цінова пропозиція переможця була нижчою за пропозиції інших учасників даного тендеру на 6-10 дол./т. Відмітимо, що 24 вересня Туреччина також оголосила про проведення тендера. За його умовами продукція має бути завантажена у судно протягом періоду з 07 по 25 листопада, що є досить незвичним, оскільки зазвичай Туреччина відводить на поставку товару близько 1 місяця з моменту оголошення результатів (а не майже 2 місяці як зараз). Результати даного тендера буде оголошено наступного тижня. Попит на приватному ринку залишається доволі помірним, можливо, турецький тендер або вже його результати підштовхнуть приватних покупців до більш активних дій на ринку ячменю у короткостроковій перспективі.

Станом на 26 вересня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні: 4250-4720 грн/т.

Кукурудза

Без фундаментальних змін на ринку кукурудзи, спрямованих на збільшення попиту на неї і зменшення її світових запасів, ціни на фізичному ринку залишаться під тиском рекордного виробництва та слабкого попиту. Серед актуальних новин на ринку кукурудзи варто виділити наступні:

- Біржові котирування на кукурудзу протягом минулого тижня консолідувалися в діапазоні 370-375 центів за бушель після розвороту на зростання слідом за соєю, починаючи з 09 вересня, на тлі чергового оптимізму серед учасників ринку щодо відновлення продажів американського зерна до Китаю.

- Частка посівів американської кукурудзи у доброму та відмінному стані протягом поточного тижня збільшилася на 2% та наразі становить 57%. Це може бути сигналом для збереження нинішньої врожайності у жовтневому балансовому звіті Міністерства сільського господарства США.

- Тиск на фізичні ціни на вітчизняному ринку кукурудзи наразі створює перегляд валового виробництва кукурудзи врожаю 2019 року в Україні від «Украгроконсалт» на 1,7% (до 35,9 млн т проти 35,3 млн т місяцем раніше).

Станом на поточну дату в Україні проведено обмолот на 18% від загальної збиральної площі. Минулого маркетингового року на аналогічну дату даний показник перебував на такому ж рівні. Зауважимо, що поточна середня врожайність кукурудзи в Україні вища за минулорічну та становить 5,98 т/га проти 5,67 т/га.

Станом на 26 вересня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні: 4050-4180 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.