Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 26.05.2021)

Пшениця

Протягом поточного тижня негативна цінова тенденція на ринку пшениці продовжила своє панування. Загалом за останні 2 тижні ціновий рівень на дану культуру знизився близько на 30 дол/т. Серед основних факторів, які призвели до розвитку такої ситуації, можна виділити наступні: покращення погодних умов в основних країнах виробниках пшениці та обвал цін на ринку кукурудзи. У Чорноморському регіоні (зокрема Румунії та Україні) пройшли сприятливі для розвитку посівів пшениці опади, тож очікування учасників ринку щодо майбутнього врожаю в цих країнах досить позитивні. Що ж стосується прогнозу урожаю в Росії, то на думку експертів, певні погодні ризики можуть проявити себе протягом наступного місяця.

Серед важливих подій поточного тижня варто виділити проведення організацією GASC тендера на закупівлю продовольчої пшениці. У результаті цього Єгиптом було законтрактовано 240 тис. т пшениці румунського походження за ціною, нижчою на 15 дол/т ніж було запропоновано учасниками попереднього тендера (який було відмінено). Слід зауважити, що у даних торгах цінові пропозиції українських та російських трейдерів були не конкурентоспроможними та вищими за ціни румунських експортерів на 11-15 дол/т.

Станом на 26 травня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 7150 – 7500 грн/т, 3-го класу: 7150 – 7480 грн/т, 4-го класу: 7050 – 7350 грн/т.


Ячмінь

Учасники ринку ячменю в переважній більшості наразі переключилися на торгівлю новим урожаєм. Крім того, минулий тиждень відзначився доволі активним попитом на ячмінь з боку Близького Сходу. За інформацією учасників ринку, нещодавно покупці з даного регіону законтрактували декілька партій ячменю з відвантаженням протягом вересня 2021 року. Станом на сьогодні інтерес до закупівлі ячменю 2021 року урожаю з цього напрямку все ще присутній, натомість китайські покупці наразі демонструють більш стриману активність.

Станом на 26 травня закупівельні ціни в портах України на ячмінь наступні: 7100 – 7225 грн/т.


Кукурудза

Біржові котирування на кукурудзу продовжують своє падіння, чим суттєво уповільнюють торгову активність на фізичному ринку в Причорномор'ї, так як покупці перейшли в режим очікування подальшого зниження цін. Протягом минулого тижня Китай активно купував новий урожай американської кукурудзи і сумарно законтрактував 5,6 млн т. Приватні аналітики очікують сумарний імпорт кукурудзи Китаєм в 2021/2022 маркетинговому році не менше 30 млн т (прогноз Міністерства сільського господарства США становить 26 млн т). У поточному сезоні Україна відправила на експорт до Китаю рекордну кількість кукурудзи, прогнозується, що в наступному сезоні ці показники буде підвищено через зростання обсягів виробництва даної культури, а також зниження купівельної активності з боку країн ЄС та зміщення торгового акценту в регіон Південно-Східної Азії.

У Бразилії пройшли довгоочікувані дощі, проте, на думку профільних фахівців, це сталося надто пізно для того, аби поліпшити стан посівів на більшій частині кукурудзяних територій. Також на 30-31 травня по частині територій Бразилії прогнозується різке похолодання, що може збільшити частку пошкоджених рослин і вплинути на черговий перегляд прогнозу валового виробництва кукурудзи у бік зменшення. Американський аналітик Cordonier в черговий раз знизив свій прогноз по Бразилії на 2 млн т до 95 млн т, що все ще може бути завищеною оцінкою, так як все більше експертів висловлюються про можливість зниження виробництва нижче позначки у 90 млн т (за останніми даними Мінсільгоспу США оцінка становить102 млн т).

Погода в США допомагає американським фермерам активно нарощувати темпи посівної кампанії кукурудзи. Станом на початок поточного тижня посіяно 90% від запланованої площі, проти очікувань учасників ринку на рівні 91% і 87% - минулорічного результату на аналогічну дату.

Станом на 24.05.2021 в Україні сівбу кукурудзи проведено на 92% площі. Аналітики Мінсільгоспу США прогнозують майбутній урожай в нашій країні на рівні 37,5 млн т (проти 30,3 млн т в поточному сезоні).

Станом на 26 травня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу наступні: 8400 – 8600 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.