Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 25.08.2021)

Пшениця

Наприкінці минулого тижня котирування на пшеницю на ф’ючерсному ринку продемонстрували позитивну цінову тенденцію (після різкого зниження на початку минулого тижня). Основними причинами для зростання на біржових ринках (як в США, так і в ЄС) стали - скорочення світової пропозиції пшениці на тлі підвищення попиту з боку основних покупців, а також невизначеність щодо виробництва пшениці 2021 року урожаю в Росії. Наразі, Міністерство сільського господарства РФ не публікує оперативну інформацію щодо ходу збиральної кампанії пшениці по країні.

Повертаючись до реакції ринку на оновлений звіт Мінсільгоспу США додамо, що деякі експерти вважають значне скорочення оцінки валового збору російської пшениці (до 72,5 млн т проти 85 млн т у попередньому звіті) досить суперечливим, та не виключають можливості перегляду оцінок американськими аналітиками у бік збільшення вже у вересневому балансі.

Аналітики європейського аналітичного агентства MARS знизили оцінку виробництва пшениці в ЄС, зокрема внаслідок скорочення показника валового збору цієї культури в Німеччині. Такий стан справ пояснюється вкрай несприятливими погодними умовами, що протягом тривалого часу спостерігалися у пшеничному регіоні цієї країни та негативно позначилися на стані рослин. Слід зауважити, що поточний прогноз урожаю пшениці по ЄС виглядає не так песимістично на фоні тогорічного результату та потенційно може його перевищити на 5 %.

Що стосується ходу збиральної кампанії пшениці в Україні, то відзначимо, що за офіційними даними станом на кінець минулого тижня, вітчизняними фермерами обмолот було проведено на 98 % площі до збирання. Середня цьогорічна врожайність пшениці по країні складає 4,62 т/ га, а фактичний намолот - 32 млн т.

Станом на 25 серпня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 8100 – 8300 грн/ т, 3-го класу: 8100 – 8250 грн/ т, 4-го класу: 7750 – 8050 грн/ т.


Ячмінь

Серед важливих подій, що протягом останнього часу мали місце на ринку ячменю, варто виділити результати тендеру Туреччини, які було опубліковано 20 серпня. Законтрактовані обсяги, як і планувалося покупцем, склали 270 тис. т з поставкою протягом вересня 2021 року. Довідково: у рамках попереднього тендеру даний імпортер закупив 400 тис. т ячменю з поставкою до середини серпня 2021 року.

В Україні, згідно зі статистичними даними, збиральна кампанія проведена на 99 % площі, виділеної під вирощування ячменю, а показники середньої врожайності та валового виробництва наступні: 4,1 т/ га та 10 млн т відповідно, що є рекордними показниками.

Станом на 25 серпня закупівельні ціни на ячмінь в портах України наступні: 7300 – 7600 грн


Кукурудза

Міністерство сільського господарства США відмічає чергове погіршення стану американської кукурудзи. За оновленими даними у доброму та відмінному стані зараз перебуває 60 % посівів, що поступається показнику минулого тижня на 2 %. Частка рослин, що перебувають у незадовільному стані, зросла до 14 % (+ 1 % до результату минулого тижня). Згідно з прогнозами синоптиків у кукурудзяному поясі США найближчим часом пройдуть дощі, які, імовірно, зможуть позитивно вплинути на стан рослин. Тож увага учасників ринку кукурудзи у короткостроковій перспективі залишатиметься зосередженою на інформації з полів. Нагадаємо, що у серпневому звіті Мінсільгоспу США прогноз валового збору кукурудзи в США перебуває на рівні 374,7 млн т (торішній результат становить трохи більш як 360 млн т). Деякі аналітики озвучують більш позитивні прогнози щодо цьогорічного врожаю кукурудзи у штатах, за їх оцінками даний показник може перевищити 380 млн т.

На вітчизняному ринку кукурудзи продовжується затишшя, зумовлене відсутністю зацікавленості у трейдерів до закупівлі старого врожаю. Експортери та виробники перебувають в очікуванні початку збиральної кампанії кукурудзи 2021 року урожаю.

Станом на 25 серпня закупівельні ціни на кукурудзу в портах України перебувають на рівні 7600 грн/ т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.