Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 25.04.2019)

Пшениця/ячмінь

Сприятливі погодні умови у Чорноморському регіоні разом із хорошим станом посівів озимої пшениці в США спровокували подальше зниження котирувань на ф’ючерсному ринку цієї культури. Тривалі вихідні, у зв’язку зі святкуванням Пасхи, вивели з ринку пшениці практично всіх європейських гравців, тож реальний вплив котирувань пшеничних ф’ючерсів на рівень цін на фізичному ринку можна буде побачити протягом цього тижня. Що ж стосується ситуації на приватному ринку пшениці, то зазначимо, що останніми днями вона практично не змінилася. Покупці продовжують вивчати пропозиції продавців щодо контрактації пшениці нового врожаю, проте особливого ажіотажу не спостерігається.

Аналітичне агентство Agritel підвищило прогноз виробництва пшениці урожаю 2019 року походженням з Росії до 78,8 млн т. Довідково: початкові оцінки цього показника перебували на рівні 75 млн т. Велика кількість аналітичних агентств оцінюють виробництво пшениці в Росії наступного маркетингового року на рівні 80 млн т, що, безумовно, створює тиск на рівень цін на цю культуру.

Темпи посівної кампанії ярої пшениці в Україні все ще випереджають минулорічні. Станом на поточну дату сівба проведена на 94 % площі, виділеної під вирощування цієї культури. Минулого маркетингового року на аналогічну дату вітчизняними фермерами було засіяно 80 % запланованої площі.

Станом на 25 квітня закупівельні ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 6050-6210 грн/т, 3-го класу 6050-6180 грн/т, фураж 5650-6200 грн/т.

Протягом поточного тижня істотних змін позицій учасників на ринку ячменю не відзначалося. Тут і надалі спостерігається характерна для поточної пори року низька торгова активність. Можна відзначити лише такі зміни, що стосуються країн-експортерів ячменю:

- посівна кампанія ярого ячменю в Україні вийшла на фінішну пряму. Станом на сьогодні виробниками цієї культури польові роботи проведено на 95 % посівної площі. Минулого маркетингового року на аналогічну дату цей показник становив 85 %;

- наразі в Росії ячменем засіяно 2 млн га (або 26 % від плану посіву), що удвічі перевищує аналогічний показник минулого року. У цілому цьогорічні темпи сівби знаходяться в рамках середніх багаторічних результатів;

- незважаючи на те, що стан посівів озимого і ярого ячменю у Франції зазнав погіршення на 2 % (дослідження проводилися ще до опадів, які спостерігали в Європі наприкінці минулого тижня), цьогорічний стан рослин у країні залишається на 4-8 % кращим, аніж минулого року на аналогічну дату. У цілому ж по Європі аналітики очікують, що 2019/2020 маркетингового року урожай цієї культури сягне рівня у 60 млн т (+4 млн т у порівнянні з результатом 2018/19 МР).

Станом на 25 квітня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5050-5550 грн/т.

Кукурудза

Ціни на фізичному ринку кукурудзи, як і напередодні, знаходяться під тиском очікуваних високих урожаїв цієї культури в Південній Америці. При цьому їх оцінка постійно переглядається у бік збільшення. Деякі аналітичні агентства прогнозують зростання валового збору аргентинської кукурудзи вище 47 млн т, а бразильської – понад 96 млн т відповідно. Зазначимо, що цінові пропозиції аргентинських експортерів залишаються найнижчими, слідом за ними йдуть бразильські та американські продавці. Додатковий тиск на ціни надходить від повної невизначеності щодо торгових суперечок між урядами США та Китаю, рішення яких постійно відкладається, а їх предметність залишається незрозумілою. Варто відмітити, що котирування на кукурудзу на китайській біржі (Dalian), на тлі активного скорочення резервних запасів за останні 3 роки і очікуваного зниження посівних площ під цією культурою, зросли до максимального в 2019 році рівня, проте на фізичному ринку попиту з боку китайських покупців наразі не спостерігаємо.

У Південній півкулі спостерігаються сприятливі для просування збиральної кампанії погодні умови, а затримка посівної кампанії в Північній півкулі є незначною, тож виробники кукурудзи мають змогу протягом найближчих двох тижнів надолужити втрачене.

В Україні продовжується сівба кукурудзи, станом на поточну дату вітчизняними фермерами засіяно 22 % посівної площі. Минулого маркетингового року на аналогічну дату цей показник становив 17 %. Довідково: запланована посівна площа виділена під вирощування кукурудзи урожаю 2019 року становить 4,6 млн га, що фактично відповідає результату 2018 року.

Станом на 25 квітня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4900-5080 грн/т.

 

 

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.