Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 24.03.2021)

Пшениця/ ячмінь

На початку поточного тижня котирування на пшеницю на ф’ючерсному ринку продемонстрували зростання без особливих на те фундаментальних причин. Проте ціновий ажіотаж на біржі ослаб уже до кінця торгової сесії. Основною причиною росту експерти вважають технічний фактор купівлі пшениці для закриття необхідних позицій на біржі. На фізичному ринку пшениці ситуація протягом останнього часу залишається дуже напруженою. Попит на старий врожай з боку кінцевих споживачів практично відсутній. Основні продавці, у пошуках реального попиту, продовжують знижувати свої ідеї цін, але поки це не провокує хвилю зацікавленості та не стимулює покупців. Тендерні комітети різних країн вже переключили вектор уваги на новий урожай пшениці. Серед решти новин варто відмітити, що ринком поширювалися чутки щодо закупівель американської пшениці з боку Китаю, але офіційного підтвердження поки не має.

Станом на 24 березня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 7700-7980 грн/т, 3-го класу: 7700 – 7960 грн/т, 4-го класу: 7650 -7860 грн/т.

Поточного тижня індикації продавців ячменю прискорили своє зниження на тлі відсутності попиту і наближення збирання нового врожаю. Ячмінь російського походження втратив в ціні за тиждень, за різними оцінками, від 10 дол/т до 12 дол/т. Продавці з Австралії, що зібрали другий рекордний урожай ячменю 2020 року врожаю, також прослідували за конкурентами і знизили свої ціни. Предметний попит відсутній, що в свою чергу і провокує подальше зниження цін продавців. Інтерес на закупівлю ячменю китайськими імпортерами наразі дуже слабкий, покупці пояснюють це спалахами африканської чуми свиней в Піднебесній, що в свою чергу знижує попит галузі тваринництва для виробництва комбікормів.

Станом на 24 березня закупівельні ціни в портах України на ячмінь наступні: 7850–7900 грн/т.

Кукурудза

За минулий тиждень на фізичному ринку кукурудзи значущих змін не відбулося. На відміну від біржового ринку, волатильності на фізичному ринку Причорномор'я останнім часом не спостерігалося, що можна пояснити непрохідними рівнями цін, які сформувалися в Україні для регіонів Близького Сходу і Північної Африки, а також зміною фокусу китайських закупівель кукурудзи на США. За інформацією аналітиків ринку, на попередньому тижні Китай закупив близько 4 млн т кукурудзи американського походження. Оціночна кількість проданої кукурудзи з США до Китаю з початку поточного сезону перебуває в діапазоні 23-24 млн т (прогноз Міністерства сільського господарства США на поточний рік складає 24,5 млн т). Це не рахуючи 5 млн т кукурудзи, яку КНР купила в Україні. Виходить, що сумарний імпорт Піднебесної по даній культурі може перевищити 30 млн т під кінець маркетингового року, що має накласти свої корективи на світові залишки. З урахуванням інтенсивних продажів американської кукурудзи до Китаю за останній час, попиту на українську кукурудзу від китайських споживачів не надходило. Квартальний звіт Міністерства сільського господарства США на наступному тижні (31.03), на думку деяких аналітиків, повинен врахувати високі темпи продажів (експорту) кукурудзи з США і відобразити це в залишках, а також в наступному балансовому звіті. Що ж стосується фізичного ринку, то ключовим драйвером на ньому залишається Китай з його масштабними закупівлями у США. У той же самий час, якщо цього попиту не буде, то кукурудза на фізичному ринку може і надалі демонструвати негативну цінову тенденцію.

Станом на 24 березня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу наступні: 7900-8100 грн/т.

Новини компанії

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.