Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 24.02.2021)

Пшениця/ ячмінь

Протягом тижня котирування на пшеницю на біржі в Чикаго демонстрували досить різкі коливання, але в цілому за підсумками останніх торгових сесій показали зростання. Основну підтримку на ринку пшениці, останнім часом, надавали новини про сильні морози і крижані дощі, які були в «пшеничному поясі» США. Такі несприятливі погодні умови також вплинули і на зниження експертами ринку оцінок щодо стану посівів пшениці в деяких штатах (аж до - 3% за тиждень). Відмітимо, що наразі в США відмічається покращення погодних умов. Слід зауважити, що погода стабілізувалась також і в країнах Європи і Чорного моря, що найімовірніше поки буде стримувати підтримку з боку погодних факторів.

Поточний попит на фізичному ринку пшениці залишається слабким, що в цілому характерно для цієї пори року. Пропозиції з боку продавців залишаються досить обмеженими. Основна пропозиція на ринку зараз сформована партіями з Болгарії та Румунії (у тому числі комбіновані партії з різних країн походження), в той час як продавці з України та Росії залишаються поодинокими. Попит в основному представлений покупцями з Єгипту, Бангладеш і Марокко. Цікавим є той факт, що єгипетський урядовий імпортер GASC поки не виходить на ринок з тендером на квітень, тож учасники ринку наразі його очікують.

Станом на 24 лютого закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 8900 - 9175 грн/т, 3-го класу: 8900 – 9150 грн/т, 4-го класу: 8900 - 9025 грн/т.

Серед останніх подій на ринку ячменю варто виділити наступні: минулої п’ятниці Туніс провів тендер на закупівлю п’яти партій ячменю з поставкою протягом квітня 2021 року. За інформацією учасників ринку, щонайменше дві законтрактовані позиції цієї культури російського походження. Відмітимо, що продавці ячменю з Росії наразі залишаються найбільш конкурентними на більшості експортних напрямків, адже тривале зростання котирувань пшениці на біржі Matif підтягнули за собою і ціни на європейський ячмінь. Також наприкінці минулого тижня Алжир придбав 150 тис. т ячменю з поставкою на другу половину березня. Твердого попиту на ячмінь серед приватних покупців протягом тижня помічено не було. Інтерес до закупівель ячменю 2020 року урожаю з боку китайських покупців в цілому присутній, проте стрімке зростання фрахту в останні тижні не сприяє укладенню зовнішньоекономічних контрактів. Індикації продавців на умовах FOB на новий врожай ячменю (2021 року) стабільні, але вже згадане зростання фрахту збільшує розрив між ідеями цін продавців і потенційних покупців.

Станом на 24 лютого закупівельні ціни в портах України на ячмінь наступні: 8000 –8350 грн/т.

Кукурудза

Через різке зростання ставок фрахту на ринку кукурудзи, особливо на минулому тижні, ціни на умовах CIF для споживачів істотно зросли, що негативно впливає на темпи торгової активності багатьох потенційних країн призначення, оскільки деякі з них змушені чекати зниження цін (з надходженням нового врожаю) для відновлення закупівель цієї культури на зовнішніх ринках. 

Поки ринок кукурудзи перебував в очікуванні повернення попиту з Китаю (після затяжних новорічних канікул) факторами, що чинили вплив на формування цінової тенденції залишалися - відставання збиральної кампанії сої та затримка сівби кукурудзи в Бразилії. За тиждень статистика змінилася не суттєво, і станом на 19 лютого 2021 року в бразильському штаті Мату-Гроссу засіяно 36% від запланованої площі по кукурудзі, у той час як результати попередніх років на аналогічну дату наведено у наступній таблиці: 

2017 р.

2018 р.

2019 р.

2020 р.

79%

68%

87%

80%

Тож думка експертів щодо вразливості рослин, які були засіяні поза оптимальними для цього процесу термінами, перед погодними умовами не втрачає своєї актуальності. У короткостроковій перспективі учасники ринку продовжать слідкувати за ходом польових робіт, погодними умовами та станом посівів.

Щодо новин на вітчизняному ринку кукурудзи, то варто відзначити публікацію прогнозу Украгроконсалт щодо майбутнього врожаю української кукурудзи на рівні 37,2 млн т (+ 20% до врожаю цієї культури 2020 року) і експорту в кількості 30,5 млн т (+ 27% до поточного сезону).

Станом на 24 лютого закупівельні ціни в портах України на кукурудзу наступні: 8400 – 8500 грн/т.

Новини компанії

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.