Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 23.09.2020)

Пшениця/ ячмінь

Котирування на пшеницю стрімко росли з минулого тижня, але різко корегувалися в понеділок, що було характерно в цілому для всіх сировинних ринків. При цьому вже у вівторок ситуація стабілізувалася, так як фізичний ринок практично не відреагував на таке зниження. Активність покупців також залишилася на стабільному рівні, що підтверджується закупівлею на тендері, проведеному єгипетським імпортером GASC: 7 партій російської пшениці з поставкою протягом листопада. При чому тендерний комітет був готовий купити і більше позицій за такою ціною, але не всі учасники могли її запропонувати. На приватному ринку відмічається попит з боку Пакистану, Індонезії, Бангладеш та інших країн. Серед решти новин варто відмітити, що трейдери з Австралії продовжують підвищувати свої оцінки по виробництву пшениці, і після опадів називають рівень у 32 млн т, що є досить сумнівним, оскільки погода в західній частині залишається посушливою. У той же час в Аргентині ситуація продовжує погіршуватися і найближчим часом там очікуються заморозки, які можуть завдати шкоди посівам.

Станом на 23 вересня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 7250 - 7500 грн/т, 3-го класу: 7250 – 7500 грн/т, 4-го класу: 7200 - 7450 грн/т.

Минулий тиждень на ринку ячменю виявився багатим на тендери. У п'ятницю Туніс придбав три партії ячменю з відвантаженням переважно в листопаді, у понеділок були оголошені результати чергового тендера Саудівської Аравії. Королівство закупило 540 тис. т фуражного ячменю з відвантаженням протягом листопада - грудня. Це на 180 тис. т менше, ніж було закуплено на аналогічний період минулого маркетингового року, і майже в два рази менше, ніж в 2018/2019 МР. Варто зазначити, що на цьому тижні уряд Іраку планує провести тендер на експорт 700 тис. т ячменю на тлі великого врожаю цієї культури в поточному році. Згідно із заявою профільного міністра, близько 10 країн виявили бажання поборотися за цей обсяг. На приватному ринку, як і раніше, спостерігається низька активність, особливо в Чорноморському регіоні. Державний комітет статистики на тижні оголосив результати збиральної кампанії ячменю по Україні - 7,8 млн т, що на 1 млн т менше, ніж раніше заявляло Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Станом на 23 вересня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 6300 - 6500 грн/т.

Кукурудза

Закупівля американської кукурудзи Китаєм є єдиним, але, тим не менш, потужним чинником для підтримки котирувань на кукурудзу. Слід зауважити, що в США відмічається нарощування темпів збирання, а також зростання частки посівів цієї культури, що перебувають у гарному стані. Так, всупереч очікуваному погіршенню, стан рослин за тиждень покращився на 1%, тож наразі 61% посівів американської кукурудзи перебуває у доброму та відмінному стані. Наближення збирання осіннього врожаю в КНР (йдеться про рис, сою та кукурудзу) певним чином створюють тиск на котирування на китайській біржі, яка нещодавно відкотилася від досягнутого максимуму. Міністр сільського господарства Китаю повідомив, що КНР має в своєму розпорядженні великі запаси кукурудзи і що новий урожай їх тільки підвищить. Проте офіційні заяви цієї країни поки що не сприймаються ринком, оскільки, не дивлячись на це, Китай активно закуповував обсяги на зовнішніх ринках. У будь-якому випадку активізація жнив сої та кукурудзи в США і КНР зможуть надати сезонний тиск на котирування кукурудзяних ф’ючерсів і позначитися на цінах на фізичному ринку. Зважаючи на світові запаси кукурудзи, які виглядають досить комфортними, на думку експертів, існує висока ймовірність різкої зміни цінової тенденції на ринку даної культури. 

Станом на 23 вересня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають на рівні 5800 - 6150 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.