Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 23.06.2021)

Пшениця

Протягом поточного тижня біржовий ринок пшениці перебував під тиском сприятливого прогнозу погоди в США, який обіцяє продуктивні опади у цілому ряді виробничих регіонів (в основному на Сході). Дана інформація, зокрема, позначилася на котируваннях кукурудзяних та соєвих ф’ючерсів, які, своєю чергою, вплинули на пшеничні. Фізичний ринок цієї культури наразі знаходиться під тиском очікуваного початку збирання озимої пшениці в країнах Північної півкулі. Найбільш конкурентними продавцями на даному етапі традиційно є країни Чорного моря. І в Росії, і в Україні, і в Румунії прогнозуються досить високі валові збори, хоча у всіх цих країнах жнива затримуються через опади, що спостерігаються протягом поточного місяця у пшеничних регіонах. Що вже зараз відрізняє цінову політику нового сезону від того до чого ми звикли у 2020/2021 маркетинговому році, так це збільшення цінового розриву між фуражною та продовольчою пшеницею. Такий стан справ зображає першу реакцію ринку на негативний вплив, який очікувано нададуть рясні червневі опади на якість нового врожаю. Надалі цінові паритети можуть ще змінюватися коли стане відомим реальне співвідношення між продовольчою і фуражною пшеницею в РФ і Україні.

Станом на 23 червня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу:6850 – 7050грн/ т, 3-го класу: 6800 – 7050 грн/ т, 4-го класу: 6600 – 6950 грн/ т.

Ячмінь

Наближення активного збирання ячменю робить продавців цієї культури більш поступливими, а кінцеві покупці, своєю чергою, не поспішають озвучувати свої цінові рівні. Учасників ринку здивувала Туреччина, яка оголосила тендер на закупівлю 320 тисяч т ячменю з відвантаженням протягом 02-18 липня 2021 року. Результати тендеру будуть відомі в п'ятницю і вони допоможуть визначити рівні цін на ячмінь.

Жнива ячменю в Україні вже стартували, а у Франції початок збиральної кампанії очікується у короткостроковій перспективі. В основному коштом девальвації євро стосовно долара США (2 % з 15.06.21) французькі трейдери знизили ціну на ячмінь на 7 дол./ т у порівнянні з минулим тижнем. Доволі стримано поводять себе на ринку російські експортери ячменю, що можна пояснити як затримкою старту збиральної кампанії, так і вкрай складним механізмом визначення експортного мита, який набрав чинності з 1 червня 2021 року. Торгівля на ринку ячменю повинна активізуватися після фази масового збирання в Північній півкулі, коли покупці перестануть чекати подальшого зниження цін через тиск нового врожаю.

Станом на 23 червня закупівельні ціни в портах України на ячмінь наступні: 6850 - 7100 грн/ т.

Кукурудза

Поліпшення погоди на американському середньому заході, політика США щодо протидії інфляції (прогноз планового підвищення банківських ставок) були основними факторами тиску на біржові котирування як старого, так і майбутнього врожаю кукурудзи. Відсутність активного попиту з боку Китаю на нові партії американської кукурудзи також позначається на котируваннях, попри те, що КНР вже встигла закупити у США понад 12 млн кукурудзи нового врожаю. З початку місяця липневі котирування знизилися приблизно на 10 дол./ т, а грудневі на 15 дол./ т. Той факт, що численні кукурудзяні райони середнього заходу недоотримали вологи (недостатньо для того, щоб нівелювати наслідки попередньої посухи) все ще ігнорується більшістю учасників ринку, оскільки критичним періодом для формування врожайності кукурудзи заведено вважати липень і частково серпень, коли кукурудза проходить ключову стадію цвітіння.

Поточного понеділка Міністерство сільського господарства США (USDA) втретє поспіль знизило оцінку стану посівів кукурудзи у хорошому/ відмінному стані на 3 % до 65 % (очікування ринку перебували на рівні 66 %), що в порівнянні з попередніми сезонами є досить низьким показником для входження в липень і вимагає практично ідеальних температур і регулярних опадів для підтвердження попередніх прогнозів по врожайності. Наступною важливою подією для зернового ринку стане публікація квартального звіту USDA, в якому будуть оновлені прогнози по новому врожаю (площа/ врожайність), а також (ймовірно) скориговані залишки по США, ринок очікує на зростання посівних площ під кукурудзою в даному звіті.

Станом на 09 червня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу наступні: 8100 – 8300 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.