Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 23.02.2018)

Пшениця

На фізичному ринку пшениці, як і минулого тижня, панує тенденція на зростання. Ціни продовжують укріплюватися на тлі стабільного попиту і негативних новин щодо перспектив врожаю 2018 р. Так, у США ситуація з погодою в пшеничному поясі не покращується і посуха все ще спостерігається. Крім того, аналітики очікують помітного скорочення врожаю пшениці в Бразилії, що має призвести до зростання імпорту пшениці з Аргентини, а значить на інших ринках пропозиція аргентинської пшениці буде обмеженою.

Що стосується ЄС, то перші оцінки стану посівів пшениці у Франції не можна назвати однозначно негативним або викликають серйозні побоювання. Проте в хорошому і відмінному стані знаходяться 84 % посівів проти 92 % на цю дату в минулому році.

Ситуація на ринку не повинна кардинально змінитися в короткостроковій перспективі і, напевно, що ринок продовжить спостерігати повільне зміцнення цін, зумовлене також сезонним фактором. Важливу роль, як і раніше, будуть відіграти погодні умови в ряді великих країн-виробників (США, Індія, РФ), а також оцінки виробництва в 2018 р. і прогнози щодо стану глобального балансу.

За останній тиждень курс гривні відносно долара США залишався стабільним, і зростання цін на внутрішньому ринку цілком залежало від висхідних тенденцій на світовому ринку.

Станом на 23 лютого ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу – 5700-5910 грн/т, 3-го класу – 5650-5780 грн/т, фураж – 5400-5690 грн/т.

Кукурудза

На ринку кукурудзи ситуація практично не змінюється. Основні теми для обговорення і спекуляцій: несприятливі погодні умови для Південної Америки, зростання інтересу імпортерів кукурудзи до зерна українського походження.

У своєму п'ятничному огляді J. P. Morgan знизив прогноз врожаю кукурудзи в Аргентині на 12 % до 37 млн ​​тонн на 2017/18 рік (USDA 39 млн). Експорт був знижений на 6,9 % до 27 млн ​​(USDA 27,5 млн). Відзначимо, що це ще не найбільш песимістичний прогноз. Аргентинські аналітики озвучують цифру в 35 млн тонн. Ґрунтова посуха в Аргентині триває вже три місяці і збережеться, згідно з прогнозами синоптиків, щонайменше до кінця лютого. Прогноз J. P. Morgan по Бразилії також був переглянутий у меншу сторону. Валовий урожай знизили на 3,3 % до 89 млн тонн (USDA 95 млн), а експорт – до 32 млн тонн (USDA 35 млн).

Зниження приватних оцінок виробництва і експорту країн, що є ключовими виробникам кукурудзи, дає нам привід очікувати перегляду і офіційних даних у прийдешніх балансових зведеннях. І це, безумовно, надасть додаткову підтримку фізичного ринку.

Повернення китайців на ринок після закінчення новорічних свят має додати активності на ринку, особливо стосовно України, частка поставок якої в загальному імпорті Китаю (3 млн т) стрімко зростає (28 %).

Станом на 23 лютого ціни в портах України на кукурудзу перебували в діапазоні 5320-5450 грн/т.

Соя

Ринок сої продовжує показувати позитивну цінову динаміку. Локомотивом зростання  залишаються ціни на соєвий шрот, які виросли досить суттєво і різко. Основна тема новин, як і раніше, погода в Латинській Америці. В Аргентині прогресує посуха. Стан посівів сої на 56 % площ оцінюється як поганий і дуже поганий. Формування стручків пройшло на 46 % площ проти 57 % в середньому за останні роки. Безумовно, ці показники говорять про те, що розвиток посівів відбувається в стресових умовах і серйозно відстає від норми. У свою чергу, в Бразилії збирання затримується через надлишок опадів: збиральна компанія виконана на 17 % проти 26 % на цю дату в минулому році. Учасники ринку не виключають можливості втрати врожаю в деяких регіонах і загального погіршення якості сої. Такий стан справ є підґрунтям для спекуляцій на ринку і не виключено, що ціни продовжать серйозно коливатися в короткостроковій перспективі. Загальна тенденція до зростання ринку також, скоріш за все, збережеться через негативні зміни в глобальному балансі поточного року.

Станом на 23 лютого ціни в портах України на сою перебувають у діапазоні 12 300-12 700 грн/т.

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН