Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 23.01.2020)

Пшениця

Наприкінці минулого тижня котирування на пшеницю на ф’ючерсному ринку продемонстрували зниження через відсутність очікуваної ясності в угоді між урядами США і Китаю щодо імпорту американської пшениці. Проте на початку поточного тижня котирування на Чиказькій та Паризькій біржах, навпаки, почали зростати. Такому розвитку подій посприяла активізація попиту на ринку. Відмітимо, що нещодавно один з приватних європейських аналітиків опублікував свою оцінку стану посівів нового врожаю пшениці у Франції. Згідно з опублікованими даними, посіви пшениці в цій країні наразі перебувають в найгіршому за останні 19 років стані. Така ситуація мала безпосередній вплив на цінові настрої учасників ринку пшениці та надала підтримку цінам, що змусило деяких покупців оголосити про проведення тендерів на закупівлю цієї культури, до них відносяться: Алжир, Пакистан, В’єтнам, Марокко та Індонезія. Останній тендер Єгипетського урядового імпортера GASC було проведено на початку минулого тижня. У його рамках було законтрактовано 240 тис. т пшениці з поставкою у першій декаді березня 2020 року, а переможцями виявилися експортери з Росії (180 тис. т) та Румунії (60 тис. т). Торгівля новим урожаєм пшениці 2020 року залишається доволі активною, при цьому цінові індикації як продавців, так і покупців демонструють висхідний ціновий тренд.

Станом на 23 січня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 5850 –6100  грн/т, 3-го класу:  5850 – 6080 грн/т, фураж: 5750 – 5950 грн/т.

Ячмінь 

Традиційно для даної пори року ринок ячменю є доволі малоактивним, а новин на ньому не багато. Попит останнім часом представлений лише державними покупцями. Так, наприкінці минулого тижня Туніс провів тендер на закупівлю 75 тис. т даної культури, з періодом поставки, який припадає на березень 2020 року. Попередній тендер було організовано ще 17 грудня 2019 року, покупцем виступала Туреччина, а законтрактовані обсяги склали 300 тис. т. Варто зазначити, що сьогодні Саудівська Аравія оголосила про проведення тендера на закупівлю 900 тис. т ячменю з поставкою у березні-квітні, його результати будуть опубліковані наступного тижня. 

Станом на 23 січня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні  4650 – 4900 грн/т.

Кукурудза

Поведінка Китаю і США в рамках виконання досягнутих минулого тижня домовленостей в Вашингтоні буде визначати короткострокові тренди як на біржовому, так і на фізичному ринках кукурудзи. Очікувана неточність формулювань мирової угоди між двома країнами залишає чимало простору для спекуляцій. 

На сьогоднішній день південноамериканські експортери (з Аргентини та Бразилії) знизили темпи експорту і продажів кукурудзи в очікуванні нового врожаю 2020 року. Зазначимо, що аргентинські продавці (починаючи з квітня), а бразильські (починаючи з червня), разом з продавцями кукурудзи з США залишаються основними конкурентами для трейдерів з України по роботі з Близьким Сходом, Північною Африкою, а також Південно-Східною Азією. Черговим чинником ризику і негативного впливу на бізнес-процеси в регіоні Південно-Східної Азії може стати спалах вкрай небезпечного для життя людини вірусу в центральному Китаї. 

Тим часом, фізичний ринок Причорноморcького регіону продовжує зміцнюватися, так як зростання внутрішніх цін закупівлі стимулює експортерів підвищувати свої цінові ідеї і сподіватися на симетричне зростання цін на кукурудзу на зовнішніх ринках. Основні покупці кукурудзи походженням з Причорномор’я поки неохоче реагують на таке зростання та очікують подальшої стабілізації цін. Відсутність кореляції з зовнішніми ринками завжди була характерною рисою для українського експорту. Однак, не можна виключати і той факт, що зовнішній ринок не зросте настільки, наскільки українським експортерам буде необхідно, і тоді це призведе за собою позбавлення від дорогих запасів зерна і зачистку складів перед ранньої групою зернових «за будь-яку ціну», що, відповідно, може обвалити ринок кукурудзи.

Станом на 23 січня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4800 – 4950 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.