Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 06.10.2021)

Пшениця

Минулого тижня на світовому ринку пшениці панували “бичачі настрої” і зростали котирування ф’ючерсів за рахунок декількох основних факторів: 1) результати квартального звіту USDA; 2) чутки щодо квотування експорту з Росії, починаючи з лютого 2022 року; 3) ряд тендерів. Лише вчора на біржах відбулося незначне коригування як спроба зафіксувати прибутки після довготривалого зростаючого тренду.

Загалом ринок досить пожвавлений, країни імпортери продовжують проводити тендери, попит на пшеницю на світовому ринку стабільно високий. Так, минулого тижня було проведено декілька тендерів на поставку пшениці у Пакистан та Туніс. Загальна закуплена партія – більше 700 тис. т. Тендер на закупку пшениці в Єгипет проходить 6 жовтня. Також вже оголошено про проведення чергового тендера на поставку пшениці у Пакистан на січень 2022 року. Отже, учасники ринку активно торгують та результати державних закупівель задають цінові рівні на найближчі місяці. На приватному ринку попит представлений покупцями з Єгипту, Марокко, Ємену.

У поточному сезоні досить активним імпортером є Іран. Так, оцінка імпорту в цю країну сягає 8 млн т, що втричі випереджає показники минулих років. Основна частина вже сформованих закупівель покрита за рахунок експорту з Росії. Отже, попит на пшеницю з чорноморських портів є досить високим.

Посівна кампанія в Україні просувається без затримок та в оптимальні строки. Станом на 04.10 було виконано 46 % запланованих робіт на площі більше 3 млн га. На поточний рік заплановано експорт пшениці близько 25 млн т, що на 50 % перевищує показник 2020/2021 МР (16,6 млн т).

Станом на 06 жовтня закупівельні ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу: 8700 - 8800 грн/т, 3-го класу: 8650 - 8700 грн/т, 4-го класу: 8150 - 8400 грн/т.


Ячмінь

Вже котрий тиждень ринок ячменю залишається малоактивним. Основні світові імпортери даної культури (Саудівська Аравія, Китай) сформували свої закупівлі на поточні місяці та не поспішають здійснювати нові. Наразі розрив між ідеями покупців та продавців сягає близько 10 дол/т.

Найближчими днями мають відбутися тендери на поставку ячменю в Туреччину (300 тис. т на листопад) та Йорданію (60-120 тис. т на грудень-лютий), що дозволить учасникам ринку сформувати реальні цінові рівні торгівлі на поточні місяці.

Цього тижня учасники ринку очікують підвищення експортного мита на російський ячмінь (наразі це 43,1 дол/т), що може надати підтримку цінам і відповідно призведе до їх зростання і на внутрішньому ринку України.

Станом на 04.10.2021 в Україні посівна кампанія озимого ячменю завершена на 25 %, а прогноз посівної площі більше 1 млн га.

Станом на 06 жовтня закупівельні ціни на ячмінь в портах України такі: 7300 -7600 грн/т.


Кукурудза

Збиральна кампанія в США набирає обертів. Станом на 03.10 обмолочено кукурудзи з 29 % посівних площ. Прогрес за тиждень становить +11 %. Даний показник значно випереджає минулорічні темпи збирання (24 %), а також середньорічні (22 %). У доброму та відмінному стані перебувають 59 % посівів (як і два тижні тому). Цей показник дещо поступається минулорічному (62 %), проте несуттєво. Отже, наразі відсутні ризики щодо зривів збиральної кампанії або погіршення якості врожаю. З іншого боку, учасники ринку слідкують за цінами на нафту. Станом на 06.10 ціни на ф`ючерси нафти марки Brent вже перевищують 80 дол/баррель, що є найвищим показником з жовтня 2018 року. Такі тенденції можуть надати підтримку цінам на біоетанол і, як наслідок, цінам на кукурудзу.

Темпи жнив в Україні відстають від минулорічних показників і, за останніми даними, станом на 04.10.2021 обмолочено 358 тис. га проти 1101 тис. га роком раніше. Середня врожайність 52,17 ц/га, валовий збір наразі 1,87 млн т. У минулому році станом на 05.10.2020 було намолочено 5,029 млн т при середній врожайності 45,7 ц/га. Затримка збиральної кампанії спонукає трейдерів підвищувати закупівельні ціни у портах. Не дивлячись на стабільний рівень світових цін останнім часом, ціни на внутрішньому ринку почали стрімко зростати. Така ситуація спостерігатиметься до переходу збиральної кампанії в активну стадію.

Станом на 06 жовтня закупівельні ціни на кукурудзу в портах України такі: 7550 -7750 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.