Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 22.09.2021)

Пшениця

Після стрімкого зростання пшеничних ф’ючерсів наприкінці минулого тижня, починаючи з поточного понеділка, котирування на пшеницю під впливом макроекономічних факторів відкоригувалось в інший бік. При цьому на фізичному ринку попит, з боку основних покупців пшениці, залишається досить активним. Пакистан, за попередньою інформацією, закупив близько 600 тис. т пшениці з поставкою протягом листопада-грудня і знову оголосив тендер на поставку ще 690 тис. т пшениці у січні-лютому 2022 року. Також сьогодні проходить тендер Йорданії на грудень-січень і тендер групи імпортерів на поставку фуражної пшениці у Філіппіни в жовтні-грудні. Крім того, за декілька днів до цього компанія San Miguel також оголосила тендер на поставку продовольчої пшениці в січні-грудні. Найімовірніше, протягом цього тижня тендери на листопад оголосять Туреччина, Єгипет і Туніс. На приватному ринку попит почали проявляти покупці з Марокко, де уряд дозволив імпорт продовольчої пшениці, починаючи з листопада. Єгипет все ще веде торгівлю зі стриманим оптимізмом та ідеї цін поки знаходяться на 10-12 доларів нижче від інших покупців.

Станом на 22 вересня закупівельні ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу: 8350 - 8650 грн/ т, 3-го класу: 8250 - 8550 грн/ т, 4-го класу: 7950 - 8200 грн/ т.


Ячмінь

Третій тиждень поспіль спостерігаємо стабільну ситуацію, коли головними покупцями є державні тендерні комітети, у той час як китайські і саудівські імпортери не виявляють предметного інтересу до ячменю при поточному рівні цін. Цими днями Туреччина законтрактувала 260 тис. т ячменю з поставкою на жовтень. З боку пропозиції головних експортерів в північній півкулі можна відзначити наступне.

Державна служба статистики відзвітувала про збір урожаю ячменю в Україні станом на 01 вересня обсягом 9,6 млн т. Зазвичай фінальні показники нижче попередніх на 0,2-0,4 млн т, таким чином, можна прогнозувати валове виробництво ячменю врожаю 2021 року у межах 9,2-9,4 млн т, що може зайняти місце відразу ж за рекордним урожаєм 2016 року (9,44 млн т).

У Росії з площі 7,5 млн га намолочено 17,8 млн т при середній врожайності 2,37 т/га. На аналогічну дату минулого року показники були такими: з площі 7,9 млн га намолочено 21,3 млн т/га з врожайністю 2,72 т/га.

Європейські аналітики знизили прогнозну врожайність ярого ячменю в ЄС до 4,23 т/га проти 4,30 т/га місяцем раніше.

Станом на 22 вересня закупівельні ціни на ячмінь в портах України такі: 7100 -7400 грн/т.


Кукурудза

Фізичний ринок кукурудзи сфокусувався на очікуванні активної фази збирання нового врожаю у Північній півкулі. Суперечливі новини з полів в США залишають поле для спекуляції на тему фактичної врожайності, а суха і тепла погода сприяє стрімкому зниженню вологості на полях і може вплинути на зниження показника врожайності. Також варто відзначити, що поточна врожайність у деяких східних штатах компенсується оптимістичними показниками на заході, і значної корекції валового виробництва по США у жовтневому балансовому звіті ринок не очікує. Поточного тижня стан посівів кукурудзи в США покращився на 1% до 59% у доброму та відмінному стані (проти 58% - результату минулого тижня і 61% роком раніше).

Що стосується ходу збиральної кампанії в США, то слід відмітити, що станом на 20.09.2021 американськими виробниками обмолот проведено на 10% від загальної площі під кукурудзою (проти 4% тижнем раніше і 8% минулого року на аналогічну дату). Темпи жнив в Україні відстають від минулорічних показників і за останніми даними обмолочено 85 тис. га проти 137 тис. га роком раніше. За прогнозами поточного сезону, Україна повинна зібрати рекордний врожай на рівні 37-39 млн т з рекордним експортом 31-32 млн т. Китайський попит на кукурудзу все ще не активізувався, однак на ринку присутній попит з боку Єгипту, Іраку, Туреччини та Ірану (переважно на жовтень).

Станом на 22 вересня закупівельні ціни на кукурудзу в портах України такі: 7400 -7450 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.