Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 22.04.2020)

Пшениця 

Несприятливі погодні умови і зниження оцінок врожайності пшениці в ЄС, Росії та Україні посприяли розвитку позитивного цінового тренду на ф`ючерсному ринку даної культури. Незважаючи на те, що на півдні і в центрі Росії пройшли дощі, по всьому чорноморському регіону спостерігається нестача вологи у ґрунті, а прогнози щодо подальших опадів залишаються не такими сприятливими, як того раніше очікував ринок. Як наслідок, деякі аналітичні агентства знизили свій прогноз щодо врожайності пшениці російського походження з 79,5 млн т до 77,2 млн т. Відмітимо, що близько місяця тому більшість експертів прогнозувало, що даний показник перебуватиме в діапазоні 83-85 млн т. Водночас, у зв'язку з посушливими погодними умовами у Франції стан посівів пшениці також погіршився, наразі у доброму та відмінному стані перебуває 61% рослин. У цілому в ЄС очікується виробництво даної культури на рівні 126 млн т проти 130,9 млн т в минулому сезоні. 

Станом на 22 квітня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 6300-6750 грн/ т, 3-го класу: 6300-6750 грн/т, 4-го класу: 6335-6600 грн/т.

Протягом останнього часу ситуація на ринку ячменю демонструє стабільність. Основні покупці не поспішають здійснювати закупівлю цієї культури як попереднього, так і нового року урожаю. Відмітимо, що у період з 23 квітня по 23 травня у мусульманських країнах триватиме Рамадан, тож попит на ячмінь з їх боку буде малоймовірним. Основна увага всіх учасників ринку ячменю наразі зосереджена на поточних погодних умовах у країнах чорноморського регіону та Європи і прогнозах щодо їх зміни. Перспективи щодо нового врожаю цієї культури на сьогодні такі:

- приватне агентство Strategie Grains незначно знизило прогноз валового збору європейського ячменю 2020 року урожаю до 62,3 млн т проти попереднього прогнозу у 62,6 млн т місяцем раніше. Державне агентство Coceral очікує, що даний показник складе 61,8 млн т проти 60,8 млн т – результату минулого року;

- Українська зернова асоціація, відштовхуючись від офіційної статистики посівних площ, прогнозує урожай вітчизняного ячменю в 6,8 млн т проти 9 млн т в 2019 р.;

- Русагротранс очікує, що російські фермери в цьому році зберуть 19,4 млн т ячменю проти 20,5 млн т в минулому.

Усі ці прогнози, швидше за все, відображають динаміку посівних площ і середню багаторічну врожайність, а вирішальне значення все ж таки матимуть опади і їх кількість у найближчі 2-4 тижні.

Станом на 22 квітня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні  5000-5300 грн/ т.

 Кукурудза

Рекордне за всю історію падіння цін на нафту (яке сталося у понеділок 20 квітня) на тлі закінчення терміну колишніх домовленостей по скороченню її видобутку і перед вступом в силу нових (з 01 травня), призвело до послаблення кукурудзи на ф’ючерсному ринку та встановило антирекорд починаючи з 2009 року. Виробники біоетанолу значно скоротили його виробництво, а зважаючи на відсутність місця для зберігання нафти, говорити про повернення до передкризових рівнів виробництва зарано. Разом зі сприятливими погодними умовами та закриттям багатьох м'ясопереробних комплексів в США, попит на кукурудзу зазнає колосального зниження, що негайно відбивається на котируваннях на Чиказькій біржі.

Аргентина активно виходить на зовнішні ринки з пропозиціями продажу нового врожаю, а цінові пропозиції аргентинських трейдерів на 20-30 доларів нижчі від пропозицій українських експортерів на травень-червень. США також пропонують кукурудзу за більш привабливими цінами, виграючи при цьому конкуренцію з чорноморським регіоном.

Посівна кампанія кукурудзи в США просувається впевненим темпом. Станом на поточну дату посівні роботи проведено на 7% запланованої площі. Довідково: минулого маркетингового року на аналогічну дату сівбу було проведено на 5% площі, а середньорічний показник за 5 років становить 9%. Погодні ризики залишаються, але, на сьогоднішній день, ринок оптимістично налаштований щодо майбутніх врожаїв кукурудзи у Північній півкулі і не бачить потенційних ризиків щодо продовольчої безпеки в світі на тлі рекордно низького споживання через COVID-19.

Станом на 22 квітня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5150 – 5400 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.