Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 21.10.2020)

Пшениця/ ячмінь

Посушливі погодні умови у ряді країн – ключових виробників пшениці – викликають занепокоєння в учасників ринку цієї культури та безпосередньо впливають на цінову тенденцію. Так, ф'ючерси американської пшениці подорожчали до максимального рівня за останні 6 років (починаючи з грудня 2014 року) на тлі побоювань негативного впливу посушливих погодних умов в США, Причорноморському регіоні та Аргентині. Відмітимо, що в Аргентині очікується зниження експортного потенціалу в цьому сезоні до 10 млн т (що на 2 млн т поступається результату минулого сезону).

Підтримку цінам на європейському ринку, які досягли максимуму з серпня 2018 року, надали не лише несприятливі погодні умови. Крім цього, зростання цін обумовлено відновленням конкурентоспроможності європейської пшениці на світовому ринку, через стрімкий ріст цін на пшеницю причорноморського походження.

Що стосується ситуації з новим урожаєм, окремо слід відзначити стан посівів пшениці в Росії. Метеорологічні служби повідомляють про недостатні опади, і незважаючи на те, що раніше очікувалося, що дощі пройдуть на 2/3 посівних площ, в результаті вони торкнулися менше половини територій і у короткостроковій перспективі опади поки не очікуються. Це загрожує тим, що пшениця може перейти в стан спокою, навіть незважаючи на високу температуру повітря.

Станом на 21 жовтня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 8000 8130 грн/т, 3-го класу: 8000  8100 грн/т, 4-го класу: 7900 – 8050 грн/т.

Попередні сім днів пройшли під знаком зростання цін європейського ячменю. Головною причиною такої тенденції стало зростання котирувань на біржі MATIF. Слід зауважити, що цінові пропозиції російського ячменю за тиждень не змінилися, що підтверджує слабкий попит на дану культуру російського походження. 

У вівторок у черговий раз тендерний комітет Йорданії скасував проведення торгів на закупівлю 120 тис. т ячменю з відвантаженням у січні-березні, але одразу ж оголосив про тендер на таку ж кількість, проте з поставкою з кінця грудня до початку березня. Разом з тим сьогодні Туніс оголосив тендер на закупівлю ячменю з відвантаженням у грудні, результати якого допоможуть визначити поточний ціновий рівень на ячмінь.

Станом на 21 жовтня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 6800  6950 грн/т.

Кукурудза

Цінова тенденція на ринку кукурудзи продовжує упевнений рух вгору як на ф’ючерсному, так і на фізичному ринках. Така ситуація пов’язана з наступними факторами:

  • погодними (затримка посівної кампанії в Бразилії);
  • економічними (триваюча девальвація аргентинського песо і бажання фермерів зберігати зерно, гарантія збереження коштів на зростаючому ринку);
  • виробничими (відновлення попиту з боку Китаю). 

Також слід відмітити, що кукурудза слідує за пшеницею, яка останнім часом отримує стабільну підтримку у вигляді новин про можливе зниження врожаю наступного року в Північній півкулі через відсутність достатньої кількості вологи для успішного просування посівної кампанії в основних виробничих регіонах, а саме: в США, ЄС, Україні та Росії.

Згідно з останніми даними, в Бразилії сівбу сої проведено на 8,19%, що є найнижчим показником за 10 років і може вплинути на зниження врожайності даної культури (через зсув термінів сівби за межі оптимальних). Затримка з посівною сої прямо впливає на зимовий урожай кукурудзи в Бразилії, сівбу якого розпочинають слідом за соєю. Така ситуація надає підтримку цінам на фізичному ринку кукурудзи.

У США триває збирання кукурудзи 2020 року урожаю, а темпи жнив набирають обертів. Станом на початок поточного тижня американськими фермерами проведено обмолот на 60% збиральної площі (проти очікувань учасників ринку на рівні 57%), що на 17% перевищує середньорічний показник за останні п’ять років на аналогічну дату. Подальший хід збиральної кампанії залежатиме від погодних умов у кукурудзяному регіоні країни, тож наразі даний фактор перебуває у центрі уваги учасників ринку. Оцінка стану посівів американської кукурудзи, що перебуває у доброму та відмінному стані протягом останнього часу змінена не була, даний показник наразі становить 61%. Довідково: минулого маркетингового року на аналогічну дату у доброму та відмінному стані перебувало 56% рослин. Незважаючи на швидкі темпи жнив та рекордну врожайність в США (11,2 т/га), ринок не сприймає ці дані і сфокусований лише на поточному зростанні попиту і різкому зниженні врожайності в Причорномор'ї (Україні, Румунії) та потенційному зниженні виробництва в Південній Америці.

На фізичному ринку України продовжується активне покриття коротких позицій трейдерами, що надає підтримку для внутрішніх цін. За останніми даними вітчизняних експертів, в Україні жнива завершено на 44% площі, виділеної для вирощування кукурудзи, а фактичний намолот становить 11,1 млн т. Згідно з прогнозами, найближчими днями на території країни пануватимуть сприятливі погодні умови для пришвидшення темпів польових робіт. 

Станом на 21 жовтня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають на рівні 7000 - 7200 грн/т.

Новини компанії

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.