Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 21.04.2021)

Пшениця

Ціни на пшеницю протягом поточного тижня продовжили демонструвати зростання, чому посприяли морозна погода в США і закриття коротких позицій фондами. Додаткову підтримку такій ціновій тенденції надала інформація про закупівлю Китаєм нового врожаю пшениці французького походження. Так, протягом тижня Китай закупив від 10 до 14 партій пшениці нового врожаю, що тим самим підтверджує їх наміри поповнити резерви, які досить активно розпродавалися на внутрішньому ринку. У цілому попит на пшеницю зріс, в першу чергу, завдяки її споживанню в фуражних цілях, оскільки фуражна пшениця наразі є хорошою альтернативою кукурудзі, і така ситуація буде тривати до тих пір, поки не відбудеться повернення до звичної цінової різниці між цими культурами. Серед новин у розрізі країн варто виділити наступні: продавці з ЄС і Чорного моря активно реалізовують пшеницю на внутрішніх ринках, Австралія вийшла з гри у зв'язку з логістичними проблемами. В Україні деякі аналітики вже скоротили свої оцінки експорту в цьому сезоні з 17,5 млн т до 16,5 млн т у зв'язку з внутрішнім попитом на фуражну пшеницю. Єгипет поки не повернувся на ринок, тож наразі залишається мала ймовірність побачити активний попит в даному напрямку.

Станом на 21 квітня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 7180 - 7400 грн/т, 3-го класу: 7180 – 7400 грн/т, 4-го класу: 7100 – 7300 грн/т.


Ячмінь

На тлі зростання котирувань пшеничних і кукурудзяних ф'ючерсів продавці ячменю 2020 року урожаю відреагували підвищенням своїх цінових індикацій, чого не можна сказати про покупців. Зростання попиту з боку Китаю за минулий тиждень відзначено не було, цінові ідеї покупців з Піднебесної перебувають на тих же рівнях, що і минулого тижня. Говорити про предметний попит по інших напрямках також не доводиться. Що ж стосується новин по ячменю нового урожаю, то слід зауважити, що за відсутності індикацій російських продавців (через невизначеність експортного мита на ячмінь) головним орієнтиром для покупців ячменю в Чорному морі є румунські трейдери. Французькі продавці на тлі зростання котирувань пшениці на біржі Matif підвищили свої індикації на 5-7 дол/т на відвантаження у вересні-листопаді 2021 року.

Станом на 21 квітня закупівельні ціни в портах України на ячмінь наступні: 7050 – 7250 грн/т.


Кукурудза

Не дивлячись на погодні фактори, які підтримують біржові котирування, українська кукурудза урожаю 2020 року на найближчі місяці не користується високим попитом з боку потенційних покупців, що не дозволяє цінам в повній мірі слідувати за біржовим трендом.

Внутрішні ціни на бразильську кукурудзу тримаються поруч зі своїм історичним максимумом, що пояснюється активним попитом з боку переробників всередині країни, а також побоюваннями ринку про можливе зниження майбутнього (другого) врожаю кукурудзи через відсутність достатньої кількості опадів (особливо в тих районах, де кукурудза була засіяна із затримкою в два тижні за межами оптимального погодного вікна). У минулому балансовому звіті Міністерство сільського господарства США відобразило валовий обсяг виробництва кукурудзи в Бразилії на рівні 109 млн т. Прогнози щодо даного показника різних аналітиків перебувають в діапазоні 103-112 млн т, а середні очікування по ринку складають 107 млн т. Китай веде перемовини з Бразилією про імпорт їх кукурудзи в рамках існуючої системи квотування імпорту (TRQ), що в перспективі може потіснити українських експортерів на ринку Піднебесної.

Зниження нічних температур в США і прогнози збереження холодного циклону до кінця поточного місяця надають підтримку біржовим котируванням і цінам на внутрішньому ринку США, однак говорити про явну шкоду для поточної посівної кампанії поки не доводиться. Станом на поточну дату сівбу у США проведено на 8% площ, запланованих для вирощування даної культури (проти очікуваних 9% і середнього показника за 5 років на рівні 8%). З минулих років нам відомо, що США можуть швидко надолужувати відставання у темпах посівної і, як і в Бразилії, для фінальної врожайності будуть мати більше значення погодні умови під час цвітіння, а не терміни посіву.

У цілому, спостерігається тимчасова відсутність кореляції між біржовим і фізичним ринком, так як перший відображає в основному реакцію від алгоритмічних дій керованих фондів, у той час, як другий відчуває гострий брак поточного попиту, що створює стримуючий ефект на ціни.

Станом на 21 квітня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу наступні: 8100 – 8200 грн/т.

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.