Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 21.02.2019)

Пшениця/ячмінь

Протягом поточного тижня рівень цін на ринку пшениці зазнав істотного зниження. Основним фактором такого розвитку подій стало просідання цін на французьку пшеницю, що мало місце як на ф’ючерсному (біржа МАТІФ), так і на фізичному ринках цієї культури. Така ситуація пояснюється тим, що в останні тижні експортери із Франції були змушені більш активно боротися за ринки збуту пшениці французького походження ключовим країнам-імпортерам, зокрема, через значне відставання цьогорічних темпів експорту по відношенню до результатів попередніх маркетингових років на аналогічні дати. Разом із тим, співвідношення курсу євро відносно долара США певною мірою посприяло французьким трейдерам. Вартість 1 євро опустилася нижче рівня 1,13 долара за євро, що знизило вартість французької пшениці у доларовому еквіваленті і фактично виштовхнуло із ринку інших конкурентів – трейдерів із Чорного моря та Аргентини. Конкурентоспроможна ціна французької пшениці збільшила її привабливість для покупців на зовнішніх ринках, тож вона була закуплена у рамках тендерів, проведених Єгиптом та Тунісом. Попит на неї демонстрував також і приватний ринок, зокрема, імпортери з країн Північної і Західної Африки. За різними оцінками експертів обсяг експорту пшениці із Франції поточного сезону прогнозується на рівні близько 8-10 млн т.

При цьому варто зазначити, що глобальна картина на ринку пшениці залишається незмінною. Погодні умови та їх здатність вплинути на урожай наступного року все ще зберігають свою актуальність та перебувають у полі зору учасників ринку.

Станом на 21 лютого закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу 6 950 – 7 100 грн/т, 3-го класу 6 880 – 7 050 грн/т, фураж 6 700 – 6 900 грн/т.

У черговий раз найбільший у світі імпортер ячменю – Саудівська Аравія, не виправдала надій переважної більшості учасників ринку та знову не оголосила тендер на закупівлю цієї культури, проведення якого очікували 15 лютого (у минулий четвер). Експортери ячменю пояснюють собі таку ситуацію м’якою зимою на півострові, яка сприятливо позначилася на пасовищах та призвела до скорочення споживання ячменю, як корму у галузі тваринництва. На сьогодні складно підтвердити або ж спростувати цю думку, проте факт залишається фактом: у березні потреба в імпортованому ячмені для Саудівської Аравії відсутня. Ситуація, що склалася, створює тиск на його продавців, внаслідок чого вони вкотре знизили свої цінові індикації у пошуках попиту у інших напрямках збуту.

Станом на 21 лютого закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 6 100 – 6 400 грн/т.

Кукурудза

Сформований напередодні негативний ціновий тренд протягом поточного тижня продовжив своє панування. Наразі фізичний ринок цієї культури знаходиться у стані перенасичення та, відповідно, відсутності інтересу з боку основних покупців. На сьогоднішній день ні погодні умови, ні будь-які інші фундаментальні чинники не в змозі знизити пропозицію цієї культури, чим і обумовлюється поточна цінова тенденція. За інформацією південно-американських аналітичних джерел, станом на поточну дату у доброму та відмінному стані у Аргентині перебуває близько 60 % посівів кукурудзи. Довідково: минулого маркетингового року на аналогічну дату у доброму та відмінному стані перебувало 20 % рослин. Наближення збиральної кампанії південноамериканської кукурудзи створює додатковий тиск на рівень цін на фізичному ринку кукурудзи.

Що ж стосується попиту на кукурудзу українського походження, зазначимо, що основні її імпортери, зокрема ЄС та Єгипет, не поспішають укладати зовнішньоекономічні контракти, розраховуючи на подальше зниження цінової пропозиції експортерів з України. Китай все ще перебуває у стані очікування вирішення торговельних спорів із США для подальшого відновлення співпраці у рамках закупівлі обіцяних мільйонів тонн кукурудзи та не проявляє інтересу до закупівель обсягів української зернової. За таких умов, останні перебувають у пошуках альтернативних ринків збуту та розглядають варіанти співпраці з іншими покупцями. Ринком поширюється інформація про імовірний вихід Індії на ринки Причорномор’я. Зазначимо, що останнього разу українські трейдери співпрацювали з покупцями кукурудзи з цієї країни протягом 2016 року, а проекспортовані обсяги з портів України у цьому напрямку не перевищили 200 тис. т.

Станом на 21 лютого закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5 100 – 5 350 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.