Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 20.12.2019)

Пшениця/ ячмінь

Протягом минулого тижня котирування на пшеницю на біржі в Чикаго продемонстрували зростання, отримавши підтримку від підвищення експортних мит в Аргентині, а також досягнення домовленості між урядами США і Китаю про заплановану закупівлю американської пшениці в рамках безмитної програми. Котирування на Паризькій біржі відреагували аналогічним чином, незважаючи на зміцнення курсу євро відносно долара США.

Що ж стосується ситуації на фізичному ринку, то варто відзначити, що на тлі зростання котирувань на пшеницю на ф’ючерсному ринку як продавці, так і покупці переглянули свої ідеї цін. Поточна активність на ринку пшениці залишається незначною, що пояснюється впливом сезонного фактору. Відмітимо, що пропозиція пшениці на світовому ринку на друге півріччя 2019/2020 маркетингового року залишається досить обмеженою, оскільки основні обсяги цієї культури аж до березня 2020 року уже законтрактовано. Серед найбільших виробників та експортерів пшениці, наразі, від минулорічних темпів експорту відстає лише Росія, але активна торгівля пшениці походженням з ЄС та України компенсують нестачу російського зерна у загальному балансі. Згідно з останнім звітом Міністерства сільського господарства США, поточного маркетингового року з портів РФ буде відвантажено на експорт 35 млн т пшениці, з  країн ЄС – 29 млн т та 20 млн т – з України відповідно.

Станом на 20 грудня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 5270 – 5500 грн/т, 3-го класу:  5250 – 5500 грн/т, фураж: 5100 – 5400 грн/т.

Висхідний ціновий тренд на Чиказькій та Паризькій біржах мав певний вплив і на ринок ячменю, оскільки ціни на ячмінь європейського походження мають пряму залежність від котирувань на біржі МАТІФ. Тож протягом останнього часу цінові пропозиції європейських продавців на зовнішніх ринках зросли та відповідно стали менш конкурентними. На фізичному ринку ячменю головною подією останніх днів став тендер на закупівлю цієї культури організований Туреччиною. У його рамках було законтрактовано 300 тис. т ячменю з періодом відвантаження, який припадає на січень 2020 року, а беззаперечним переможцем на цього разу виявився ячмінь російського походження. У короткостроковій перспективі динаміка цінових індикацій на ячмінь від російських трейдерів надасть розуміння того, чи варто очікувати продовження тиску цієї країни на рівень цін на світовому ринку даної культури в найближчі місяці. Зауважимо, що на час проведення тендера Туреччиною (з 06 по 17 грудня 2019 року) предметний попит на ячмінь серед решти покупців був практично відсутній, адже як продавці, так і потенційні покупці очікували його результатів, щоб відкоригувати свої цінові ідеї відповідно.

Станом на 20 грудня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 4450 – 4870 грн/т.

 

Кукурудза

Ринок кукурудзи протягом тривалого часу перебував під впливом наступних факторів: очікувань публікації чергового балансу Міністерства сільського господарства США, просування переговорів між Китаєм та США, а також рішення новообраного президента Аргентини щодо експортних мит на сільськогосподарську продукцію. Звіт аналітиків з США виявився нейтральним та відповідав попереднім очікуванням учасників ринку, а ось інші два чинники, доповнюючи один одного, призвели до підвищення котирувань кукурудзяних ф’ючерсів на біржі в Чикаго. "Перемир'я" у торговому конфлікті між США і Китаєм сторони повинні закріпити підписанням угоди у січні 2020 року. Відповідно до досягнутої домовленості країни обопільно знижують/ скасовують мита на імпорт товарів партнера, а Китай протягом двох найближчих років нібито повинен придбати продукції аграрного сектору США на 40-50 млрд дол США, але тільки якщо ця продукція буде конкурентна по відношенню до світових цін. Такий розвиток подій надав підтримку ринку на ринку кукурудзи, до того ж нове керівництво Аргентини таки підвищило експортне мито на кукурудзу, пшеницю, ячмінь та сорго з попередньо діючих 6% до 12%.

Станом на 20 грудня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4250 – 4500 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.