Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 20.10.2021)

Пшениця

Підтримку котируванням пшениці на ф’ючерсному ринку (як на Чиказькій, так і на Паризькій біржах) протягом останнього часу надавали чутки про закупівлю декількох партій даної культури Китаєм. За наявною на сьогодні інформацією, щонайменше дві партії пшениці американського походження було продано до КНР. Водночас попит залишається сильним і серед інших країн. Найближчим часом будуть проходити тендери на поставку пшениці до Йорданії, Туреччини, Японії, Пакистану та Ефіопії. Окрім перелічених покупців, єгипетський урядовий імпортер, імовірно, також найближчим часом планує провести тендер на закупівлю продовольчої пшениці. На приватному ринку активним залишається попит з боку Єгипту, Марокко, Ємену, а також країн сходу Африки. На цей момент усі пропозиції зосереджено на оперативних відвантаженнях, у той час як попит все більше зацікавлений у термінах, що припадають на грудень 2021 року та січень 2022 року. Торгівля новим урожаєм поки що сповільнилася.

Станом на 20 жовтня закупівельні ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу: 8800 - 8950 грн/т, 3-го класу: 8750 - 8900 грн/т, 4-го класу: 8150 – 8400 грн/т.


Ячмінь

Основний попит на ринку ячменю, як і раніше, надходить від державних покупців, а приватні імпортери залишаються малоактивними. Минулого маркетингового року на аналогічну дату локомотивом попиту на ячмінь були приватні компанії Китаю, сьогодні ж їх ідеї цін нижчі від цінових рівнів інших потенційних покупців мінімум на 30 доларів США. Імпортери з Саудівської Аравії більш конкурентні, але все ще на 10 доларів нижче очікувань продавців. Окрім цього, за термінами відвантаження у покупців та продавців спостерігаються різні погляди: перших цікавлять зовнішньоекономічні контракти з періодом відвантаження протягом січня 2022 року, других – оперативна поставка протягом поточного місяця. Продавцями на жовтень виступають російські експортери, які через діючий механізм мита не можуть ефективно планувати продаж на подальші місяці, і тому фокусуються на споті. Продавців з України відкрито на ринку не видно вже давно, це і зрозуміло, якщо зважати на обсяги проекспортованого ячменю і заявленого до відвантаження (4,7 млн т з розрахункового експортного потенціалу 5,6 млн т). Цьогорічні темпи експорту європейського ячменю випереджають результати двох попередніх сезонів на відповідні дати: 2,74 млн т (2021/2022 МР) проти 2,48 млн т (2020/2021 МР) та 2,67 млн т (2019/2020 МР).

Серед решти подій слід виділити тендер Йорданії, який пройшов минулого тижня та у рамках якого було придбано одну партію ячменю (імовірно, австралійського походження), з відвантаженням в другій половині січня 2022 року. Поточного четверга вони традиційно проводять ще один тендер на відвантаження ячменю з другої половини січня до першої половини березня 2022 року. Також учора був оголошений черговий тендер Туреччини, який має відбутися наступного вівторка. Цього разу уряд країни планує закупити 235 тисяч т ячменю з поставкою у грудні. Даний тендер буде показовий як у плані цін, так і в об’ємах, доступних у Чорному морі.

Станом на 20 жовтня закупівельні ціни на ячмінь в портах України такі: 7600 –7750 грн/т.


Кукурудза

Глобально на фізичному ринку зернові культури мають підтримку, яка надходить від зростання цін на енергоресурси та обмеженої пропозиції добрив на наступний сезон. На думку деяких аналітиків, ситуація, що склалася, може вплинути на перерозподіл посівних площ між культурами пізньої групи і внаслідок знизити кількість площ, виділених для вирощування майбутнього врожаю кукурудзи. Проте слід відмітити, що станом на сьогодні такі прогнози поки нічим не підтверджено і не мають чітких підстав. З іншого боку, в регіоні Причорномор'я складається протилежна ситуація: відсутність на ринку попиту з боку Китаю позбавляє вітчизняних експортерів можливості торгуватися за преміальну ціну, оскільки ринки Близького Сходу, Північної Африки, а також ЄС не належать до преміальних. З нарощуванням темпів збирання в Україні покупці чекають активного зниження цін і не поспішають укладати контракти. У той же час, витримка великих трейдерів теж поступово слабшає і кожен день індикації продавців потихеньку знижуються, чим тільки підкріплюють обрану покупцями стратегію очікування.

Станом на 20 жовтня закупівельні ціни на кукурудзу в портах України наступні: 7700 – 7850 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.