Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 20.04.2018)

Пшениця/ячмінь

На світовому ринку пшениці протягом поточного тижня спостерігалося затишшя у плані наявності свіжих новин. Стан справ у країнах ЄС та Чорноморського басейну характеризується як стабільний. Тим часом новини з Америки продовжують впливати на настрої учасників та цінову тенденцію на фізичному та ф’ючерсному ринках. Так, погодні умови в США продовжують негативно позначатися на перебігу польових робіт у цій країні. Темпи посіву ярої пшениці все ще значно поступаються минулорічним результатам, станом на поточну дату сівба проведена лише на 3 % від площі запланованої до вирощування цієї зернової. Стан посівів озимої пшениці продовжує викликати занепокоєння у місцевих виробників, лише 30 % з них перебувають у доброму та відмінному стані. Окрім цього, за даними компетентних джерел, переважна маса рослин відстає у розвитку.

В Україні ситуація на внутрішньому ринку пшениці наразі розвивається доволі комфортно, виробники активно реалізовують запаси цієї культури, а покупці не відчувають її нестачі.

Станом на 20 квітня ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 5850-5980 грн/т, 3-го класу 5800-5930 грн/т, фураж 5600-5770 грн/т.

У центрі уваги учасників ринку ячменю на поточному тижні перебувала інформація щодо стану посівів та прогнозів врожайності цієї культури в країнах ЄС, а самі новини були різнонаправленими. Так, у Франції у доброму та відмінному стані наразі перебуває 73 % посівів озимого ячменю, що є найгіршим результатом за останні 4 роки. Натомість, у Німеччині у 2018 році очікується збільшення валового збору цієї культури за рахунок збільшення кількості сільськогосподарських угідь, виділених під вирощування озимого ячменю. Що ж стосується новин з України, варто відмітити, що темпи посівної кампанії ярого ячменю протягом останніх днів набрали обертів. Станом на 19.04.2018 вітчизняними фермерами проведено посівні роботи на 75 % посівної площі.

Станом на 20 квітня ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5900-5950 грн/т.

Кукурудза

Серед новин на світовому ринку кукурудзи на поточному тижні варто виділити новину про підвищення урядом Китаю тарифної ставки при імпорті сорго походженням із США, що робить цю культуру менш привабливою у порівнянні з кукурудзою місцевого виробництва для китайських імпортерів. Цей крок розцінюється аналітиками, як протекційний захід для заохочення внутрішнього ринку та його стимулювання до використання у кормових потребах надмірних резервів кукурудзи, процес формування яких тривав протягом багатьох років. Відмітимо, що Китай є основним ринком збуту для американського сорго, щорічно до КНР США експортує більше 80 % від загального експорту цієї культури. Такий стан справ разом із проведенням аукціонів із продажу кукурудзи місцевого виробництва на внутрішньому ринку негативно позначається на обсягах експорту цієї культури до КНР. На останньому аукціоні, проведеному поточного тижня, було реалізовано 2,7 млн т кукурудзи 2014 та 2015 років виробництва. Також відмітимо, що Міністерство сільського господарства Китаю підвищило прогноз валового збору кукурудзи в цій країні 2018 року урожаю у порівнянні з поточним сезоном на 1 % до 218 млн т.

В Україні розпочалася посівна кампанія кукурудзи. Станом на поточну дату фермерами проведену сівбу на 5 % площі, виділеної під вирощування цієї культури. Довідково: минулого маркетингового року на аналогічну дату цей показник становив 9 %.

Станом на 20 квітня ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5850-6000 грн/т.

 

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН