Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 20.02.2020)

Пшениця/ ячмінь

Протягом останнього часу котирування на пшеницю на Чиказькій біржі знижувалися, але поточного тижня продемонстрували протилежну цінову тенденцію. Основними причинами, які посприяли такому розвитку подій можна назвати наступні: нашестя сарани в Африці, що може поширитися в Азії, скорочення очікуваного виробництва пшениці в Австралії, зниження імпортних мит у Китаї. Котирування на Паризькій біржі також послідували заданій у Чикаго тенденції, проте, курс євро відносно долара США поточного тижня сягнув найнижчого рівня з квітня 2017 року. 

На фізичному ринку торговельна активність все-таки залишається слабкою, проте варто відзначити, що державні компанії починають потроху проявляти інтерес до закупівлі пшениці. Поточного тижня Туреччина законтрактувала 250 тис. т продовольчої пшениці з відвантаженням у березні, а Бангладеш оголосив тендер на поставку продовольчої пшениці у квітні 2020 року. Саудівська Аравія анонсувала проведення тендера 21 лютого на закупівлю 715 тис. т продовольчої пшениці. Вітчизняні трейдери не будуть брати в ньому участі, оскільки якість пшениці українського походження не відповідає якісним вимогам покупця. Довідково: попередній тендер Саудівської Аравії було проведено у жовтні 2019 року, законтрактовані обсяги становили 605 тис. т, а переможцями стали продавці з Німеччини, Естонії, Латвії та Польщі. 

Міністерство сільського господарства Росії оголосило про 100% субсидіювання транспортних витрат на доставку зернових з 8 регіонів РФ на сході країни до портів обсягом близько 2 млн т. Дана пільга уже вступила в дію і діятиме до 31 серпня 2020 року. Слід зауважити, що таке рішення сприятиме збільшенню конкурентоспроможності російських трейдерів у найближчі місяці. 

Станом на 20 лютого закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 5770 – 5900 грн/ т, 3-го класу: 5750 – 5900 грн/ т, фураж: 5500 –5850 грн/ т.

Минулого тижня Йорданія перенесла проведення тендера на закупівлю ячменю старого та нового врожаю на поточний тиждень. Через фактичну відсутність попиту на ринку та стимулу до більш активних дій покупці протягом тижня не озвучували свої цінові ідеї, а потенційні продавці не поспішали знижувати свої номінальні цінові індикації. 19 лютого тендер Йорданії все-таки відбувся – цим покупцем було законтрактовано 120 тис. т фуражного ячменю у російської компанії – експортера. Згідно з умовами контракту, поставка першої частини партії (60 тис. т) повинна відбутися у травні, а другої – у червні 2019 року. Учасники ринку ячменю наразі перебувають в очікуванні організації тендера Саудівською Аравією, проте точний термін його проведення наразі невідомий.  

Станом на  20 лютого закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 4700 – 5000 грн/ т.

Кукурудза

Інтерес до кукурудзи українського походження з напрямку Азії почав поступово повертатися на ринок, проте, з точки зору цін, попит виглядає дуже стримано. Китайські покупці поки не визначились, якого походження кукурудзу купувати (з США чи України), а Корея з властивою їй спритністю балансує між все ще дешевшою американською кукурудзою і її українським аналогом, ціна на який, на думку покупців, має бути нижчою. 

Котирування на Чиказькій біржі протягом тривалого часу не виходять за межі уже звичного діапазону. На думку експертів, така ситуація матиме місце до тих пір, поки ринок не отримає новий імпульс у вигляді конкретних дій Китаю щодо імпорту американської сільськогосподарської продукції в рамках досягнутих раніше домовленостей. 

Частка Китаю в експорті української кукурудзи неспішно зростає через збільшення обсягів експорту і частково за рахунок втрати позицій в ЄС (частка української кукурудзи в імпорті ЄС знизилася з 65 до 55%, в той час, як Бразилія змогла наростити свою присутність з 26 до 36% за рахунок рекордного врожаю і низьких цін). У поточному маркетинговому році відмічається зростання експорту кукурудзи до Кореї. Такому стану справ посприяли порівняно гарна якість кукурудзи врожаю 2019 року, яка відрізняється низькою вологістю і меншим вмістом битих зерен і смітної домішки.

Станом на  20 лютого закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні  4750 – 4900 грн/ т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.