Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 19.05.2021)

Пшениця/ ячмінь

Починаючи з кінця минулого тижня котирування на пшеницю на ф’ючерсному ринку пішли на зниження, і поки ймовірно, такий тренд продовжиться і надалі. Протягом декількох останніх сесій котирування все ж проявляли зростання на тлі ослаблення курсу долара, а також оголошення ряду тендерів на закупівлю пшениці, але все ж до закриття біржі це нівелювалося, що можна було спостерігати і в перебігу вчорашньої сесії.

Покупці на фізичному ринку поки поводяться дуже стримано, і не готові закуповувати значні обсяги пшениці перебуваючи в очікуванні подальшого зниження цін. На даний момент, крім приватного попиту тендери на новий урожай оголосили Філіппіни, Японія, Алжир і Корея, учасники ринку не виключають, що найімовірніше скоро інтерес до закупівлі пшениці надійде із боку єгипетського урядового імпортера GASC.

Станом на 19 травня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 7700 – 7850 грн/т, 3-го класу: 7700 – 7830 грн/т, 4-го класу: 7700 – 7730 грн/т.

На ринку ячменю старого врожаю останнім часом відзначається мала ліквідність. Що ж стосується ячменю нового урожаю, то варто відмітити, що на тлі відсутності видимих загроз для врожаю зернових ранньої групи, спостерігається певне просідання ідей цін покупців.

Якщо тижнем раніше ми відзначали зменшення розриву в ідеях цін покупців і продавців, то вже в останні дні різниця збільшується, у першу чергу, за рахунок зниження індикацій покупців, спричинених зниженням котирувань пшениці на біржі Matif. Така ситуація жодним чином не сприяє укладенню зовнішньоекономічних угод. Сьогодні Йорданія проводила тендер на закупівлю ячменю з відвантаженням протягом жовтня-листопада, але у результаті нічого не було законтрактовано, а тендер перенесено на наступний тиждень.

Станом на 19 травня закупівельні ціни в портах України на ячмінь наступні: 7100 – 7250 грн/т.


Кукурудза

Різке зниження біржових котирувань на кукурудзу внаслідок публікації минулої середи щомісячного балансового звіту Міністерства сільського господарства США знизило торгівельну активність потенційних покупців, оскільки тепер вони очікують на зниження цін і на фізичному ринку. Слід відмітити, що ціни на аргентинську і американську кукурудзу в фіксованому еквіваленті уже почали знижуватися слідом за Чиказької біржою. Таким станом справ скористалися китайські покупці, які наразі активно контрактують майбутній урожай американської кукурудзи і, згідно з інформацією на ринку, законтрактували вже більше 8 млн т на 2021-2022 маркетинговий рік тільки з США.

Тим часом, в США впевненими темпами просувається посівна кампанія кукурудзи, і станом на початок поточного тижня американськими фермерами польові роботи з сівби проведено на 80% від загальної посівної площі (проти 67% тижнем раніше і минулорічного результату на аналогічну дату на рівні 78%). Незважаючи на те, що ринок очікував 83%, даний темп і супутні йому сприятливі погодні умови в «кукурудзяному поясі» надають стримуючий ефект для зростання біржових котирувань. Також обмежує можливості зростання і незначне поліпшення погоди в Бразилії. Відмітимо, що на тій частині території, де рослини протягом тривалого часу страждають від посухи, наприкінці наступного тижня, згідно з прогнозами експертів, очікуються опади.

Цього року імпорт кукурудзи в ЄС проходить із суттєвим відставанням від попереднього сезону, основною причиною чого є збільшення власного валового виробництва в країнах блоку. Станом на 17.05.2021 ЄС імпортував 12,1 млн тонн кукурудзи проти 18,2 млн роком раніше (-30%). Аналітичне агентство Coceral підвищило свій прогноз виробництва кукурудзи в ЄС на наступний сезон до 64,7 млн т проти 63,5 млн т раніше і 62,5 млн т 2020-2021 маркетингового року.

Станом на 17.05.2021 в Україні було посіяно 74 % від прогнозу по кукурудзі. Слід зауважити, що у оновленому звіті Мінсільгоспу США (USDA) майбутній урожай цієї культури в Україні оцінюється на рівні 37,5 млн т (проти 30,3 млн т - показника поточного сезону).

Станом на 19 травня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу наступні: 8500 – 8650 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.