Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 18.11.2020)

Пшениця/ ячмінь

Котирування на пшеницю на Чиказькій і Паризькій біржах протягом тижня залишалися у відносно стабільних діапазонах. Від подальшого зниження пшеницю утримували закупівлі на державних тендерах, а також ситуація на ринку сої та кукурудзи. Минулого тижня закуплено 600 тис. т пшениці на тендері, проведеному Алжиром, і 550 тис. т - на тендері Туреччини. На даний момент ринок пшениці знаходиться під впливом сезонного зниження, що й утримує ціни від зростання. І навіть незважаючи на те, що поточний рік є незвичайним, і сезонність може бути порушена, все ж не варто нехтувати цим фактом і не брати його до уваги. На даний момент зростанню цін на пшеницю перешкоджає Австралія з їх високим урожаєм. Іншим фактором, який може і далі стримувати ринок від зростання, є рекордний розмір посівних площ, виділених під вирощування нового врожаю пшениці в Росії. Але оскільки, посівна кампанія проходила в несприятливих умовах, та зважаючи на можливі погодні ризики увага учасників ринку у короткостроковій перспективі буде зосереджена на погодному факторі.  

Станом на 18 листопада закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 8000-8200 грн/т, 3-го класу: 7970-8200 грн/т, 4-го класу: 7900- 8080 грн/т.

Минулий тиждень був досить активним як для цієї пори сезону на ринку ячменю. Незважаючи на оголошений курс на передачу функції імпорту ячменю приватному бізнесу, уряд Саудівської Аравії провів черговий тендер на  закупівлю 730 тисяч т ячменю з поставкою в  порти призначення  у період з січня 2020 по лютий 2021 року. Виходячи з цін переможців можна припустити, що більшість позицій будуть покриті ячменем австралійського походження. Вчора теж успішно завершився тендер Йорданії, даним покупцем було придбано 60 тис. т ячменю, ймовірно румунського походження з відвантаженням у першій половині лютого. До параду тендерів на минулому тижні приєдналася і Туреччина, яка до 24.11.20 чекає пропозиції на 155 тис. т ячменю з відвантаженням до 21.12.2020. З боку продавців з Причорноморського регіону найбільш конкурентними по ціні залишаються пропозиції російських експортерів.

Станом на 18 листопада закупівельні ціни в портах України на ячмінь наступні: 7250-7400 грн/т.

Кукурудза

Погода в Південній Америці і її потенційний негативний відбиток на врожаю сої та кукурудзи в Бразилії і Аргентині надає підтримку котируванням на Чиказькій біржі. Додаткова підтримка надходить з боку інформації про майбутній перегляд імпортних квот на кукурудзу в Китаї і збільшення імпорту сої до 100 млн т у наступному році. У Китаї біржові котирування також знаходяться на своїх максимумах за останні 5 років через високий внутрішній попит на тлі впевненого відновлення поголів'я свиней. Новини про позитивні результати тестування двох наявних на сьогодні вакцин проти COVID-19 позитивно впливають на ринок енергоресурсів і зернових, так як знижується ризик введення нових суворих карантинних заходів, що обмежать пересування і споживання палива. За останніми даними, в США проведено обмолот на 95% від загальної збиральної площі (+4% за тиждень). Довідково: середньорічний результат за останні 5 років на аналогічну дату становить 87%. В Україні, за даними вітчизняних експертів, обмолочено 82% площі під кукурудзою, а фактичний намолот становить 22,7 млн т проти 30,8 млн т на цю дату в минулому році.

Станом на 18 листопада закупівельні ціни в портах України на кукурудзу наступні: 7300 – 7600 грн/т.

Новини компанії

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.