Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 18.08.2021)

Пшениця /ячмінь

Через об'єктивні причини, після виходу звіту Міністерства сільського господарства США, котирування на пшеницю на ф’ючерсному ринку продемонстрували стрімке зростання, і, як наслідок, цінові пропозиції на фізичному ринку значно зросли. Проте, буквально вчора, тенденція досить різко змінила свій вектор і ціни суттєво знизилися. Аналітики не виключають імовірності подальшого цінового зниження, особливо враховуючи можливе збільшення пропозицій цієї культури від товаровиробників на внутрішніх ринках України та Росії.

На цей час, на ринку пшениці відчувається подальший потенціал до скорочення глобального виробництва урожаю 2021 року. Крім того, якість даної зернової продукції поточного сезону практично у всіх країнах – її основних виробниках, гірша, аніж в минулому сезоні. Найближчим часом, ключовими для формування ринку будуть результати тендерів GASC та Пакистану. Попри те, що котирування пшеничних ф’ючерсів різко обвалилися, сьогодні в тендері GASC беруть участь не так багато компаній (всього лише 6). Зазвичай, в моменти значного зниження цін на ринку, в тендерах беруть участь набагато більше продавців, такий стан справ, певною мірою, свідчить про те, що експортери поки не панікують та зайняли вичікувальну позицію.

Станом на 18 серпня закупівельні ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 7930 – 8300 грн/ т, 3-го класу: 7880 – 8250 грн/ т, 4-го класу: 7630 – 8050 грн/ т.

Поточного тижня новин на ринку ячменю було небагато, проте, слід відзначити, що ціни на дану культуру слідом за пшеницею почали знижуватися. Учасники ринку не поспішають укладати зовнішньоекономічні контракти та перебувають в очікуванні тендеру Туреччини, який має відбутися поточної п’ятниці. Так, за попередньою інформацією, організатори тендеру планують закупити близько 270 тис. т ячменю з періодом поставки протягом вересня поточного року. Результати даного тендеру можуть допомогти визначити цінові рівні на ячмінь на найближчий період.

Що стосується змін у світовому балансі ячменю згідно з серпневими прогнозами аналітиків Міністерства сільського господарства США, то варто виділити наступні: оцінка валового збору у світі була відкоригована до 149,43 млн т (проти 153,47 млн т у попередньому звіті); світова торгівля оцінюється на рівні 33,07 млн т проти 34,28 млн т; перехідні запаси на кінець поточного маркетингового року прогнозовано складуть 18 млн т проти 18,82 млн т у липневому прогнозі.

Станом на 18 серпня закупівельні ціни на ячмінь в портах України наступні: 7100 – 7600 грн/ т.


Кукурудза

Балансовий звіт Міністерства сільського господарства США минулого четверга показав прогнозну врожайність кукурудзи в США на рівні, нижчому за середні очікування учасників ринку, а також істотно скоротив прогнози виробництва цієї культури по Бразилії (до 87 млн т проти 93 млн т у попередньому звіті). Слід зауважити, що такий прогноз Мінсільгоспу США (USDA) впритул наблизився до оцінок бразильських аналітиків CONAB на рівні у 86,7 млн т. Станом на поточну дату в Бразилії вже обмолочено близько 75 % другого врожаю кукурудзи, і у короткостроковій перспективі, не можна виключати подальшого зниження оцінок її виробництва. Серед деяких учасників ринку присутні думки, що валовий збір бразильської кукурудзи 2021 року урожаю може скласти 83 млн т. Довідково: результат минулого маркетингового року становив 102 млн т. Експортний потенціал цієї країни на сьогодні становить 23 млн т (проти 35 млн т роком раніше).

Окрім цього, поточного тижня USDA знизило частку посівів кукурудзи в США в у доброму та відмінному стані до 62 % (попередні очікування учасників ринку становили 64 %). Наразі, у США проходять приватні агротури по визначенню поточної врожайності кукурудзи в ключових штатах країни, зібрана протягом виїздів інформація буде оприлюднена найближчим часом. Вплив цих даних буде мати менше значення в порівнянні з попереднім балансовим звітом USDA, однак, їх актуальність допоможе краще спрогнозувати підсумкову врожайність кукурудзи по США.

Зниження вартості нафти на тлі нових спалахів COVID-19 і потенційного зниження попиту на етанол надає стримуючий ефект на котирування і ціни фізичного ринку. З Китаю повідомляють про закриття деяких портів у зв'язку з карантинними заходами, що тягне за собою тривалий простій теплоходів в черзі на розвантаження. З травня Китай так і не виходив на ринок у пошуках нових обсягів кукурудзи з України та США, а близький початок збирання їх власного врожаю у вересні зводить нанівець ймовірність таких глобальних закупівель найближчим часом.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.