Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 18.04.2019)

Пшениця/ячмінь

Відсутність новин щодо погіршення врожайності пшениці спровокувала падіння котирувань на ф’ючерсному ринку цієї культури, що у свою чергу також позначилося на ціновій тенденції на фізичному ринку. Дощі, що протягом останнього часу спостерігалися у Чорноморському регіоні та в деяких країнах ЄС, заспокоїли найменші побоювання учасників, проте, до початку збирання пшениці все ще залишається достатньо часу, тож погодний фактор і надалі перебуватиме в полі зору як продавців, так і покупців.

Незважаючи на відсутність активного попиту на пшеницю від приватного сектору, говорити про відсутність інтересу з боку державних організацій не доводиться. Так, наприкінці минулого тижня GASC (єгипетський урядовий імпортер) провів тендер на закупівлю продовольчої пшениці. В результаті, у його рамках було закуплено 240 тис. т цієї культури, з яких 180 тис. т румунського та 60 тис. т українського походження. Російські трейдери також брали участь у цьому тендері, проте їх цінові пропозиції виявилися вищими, аніж у переможців. Поставка законтрактованої партії повинна відбутися у період з 20 травня по 05 червня 2019 року. Варто також відмітити закупівлю 540 тис. т пшениці Алжиром, переможцями у цьому тендері, імовірно, є французькі та американські експортери.

Ціни на українську пшеницю урожаю 2018 року перебувають під тиском низького інтересу на неї на зовнішніх ринках та очікуваннями високого урожаю 2019 року. Станом на поточну дату, сівба ярої пшениці в Україні проведена на 89 % від запланованої площі. Минулого маркетингового року на аналогічну дату вітчизняними фермерами засіяно було 40 % посівної площі.

Станом на 18 квітня закупівельні ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 61306450, 3-го класу 6100-6450 грн/т, фураж 5800-6270 грн/т.

Традиційно для цієї пори року на ринку ячменю спостерігається низька торгова активність. У центрі уваги учасників ринку цієї культури залишається погодний фактор. Опади, що останніми днями спостерігалися в Україні, мали місце також і в Європі. Згідно з прогнозами синоптиків, у короткостроковій перспективі свою порцію додаткових дощів отримають Іспанія, Італія та Румунія. Така ситуація знімає побоювання з приводу посухи на півдні Європи, тобто, створює тиск на ціни нового та старого урожаю ячменю. Цьогорічні темпи посівної кампанії ячменю в Росії майже втричі випереджають минулорічні. Наразі російськими фермерами посівну кампанію проведено більш ніж на 13 % від запланованої посівної площі. В Україні сівба ярого ячменю вийшла на фінішну пряму. Згідно зі статистичними даними, станом на поточну дату, польові роботи проведено на 93 % площі, виділеної для вирощування ярого ячменю. Такий результат більш ніж на 40 % випереджає минулорічний показник на аналогічну дату.

Станом на 18 квітня закупівельні ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5100-5600 грн/т.

 

Кукурудза

Протягом останніх тижнів ринок кукурудзи перебуває під тиском постійно зростаючих прогнозів виробництва цієї культури в Латинській Америці. Так, за даними більшості аналітичних агентств, сумарний валовий збір кукурудзи в Аргентині та Бразилії з березня по серпень 2019 року перевищить минулорічний результат на 30 млн т. Додатковий тиск на цінову тенденцію створюють сприятливі погодні умови в країнах північної півкулі. Зважаючи на вищезазначене, основні імпортери кукурудзи не поспішають укладати зовнішньоекономічні контракти на її закупівлю, так як вони орієнтовані на подальше зниження цінового рівня. Так, покупці з Європи налаштовані на закупівлю кукурудзи походженням з Бразилії, яку місцеві експортери в цьому році пропонують з незвично ранніми відвантаженнями. Китайські покупці наразі залишаються зосередженими на питанні підписання угоди між урядами КНР та США.

Відмітимо, що темпи експорту української кукурудзи з вітчизняних портів протягом останнього часу сповільнилися. Така ситуація спричинена високим рівнем конкуренції між основними експортерами за ринки збуту. За таких умов сягнути показника експорту на рівні 29,5 млн т (прогноз Міністерства сільського господарства США) місцевим експортерам буде досить важко. Зазначимо, що в Україні потроху розпочинається посівна кампанія кукурудзи урожаю 2019 року. Станом на поточну дату польові роботи проведено на 6 % посівної площі. Довідково: на аналогічну дату минулого маркетингового року сівбу було проведено на 4 % площі.

Станом на 18 квітня закупівельні ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4900-5150 грн/т.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.